نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
رئيس کميته روابط خارجي سناي آمريکا تحريم‌هاي جديد عليه ترکيه را خواستار شد
رئيس کميته روابط خارجي سناي آمريکا تحريم‌هاي جديد عليه ترکيه را خواستار شد
خبرگزاری آریا- رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد، اگر ترکیه به دنبال خرید سیستم‌های دفاعی روسی بیشتر باشد،‌ کنگره ممکن است تحریم‌های جدیدی را علیه آنکارا وضع کند.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سناتور باب منندز همچنین گفت: ما وقتی قانون مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم‌ها را می‌نوشتیم، به وضوح اعلام کرده‌ایم که ‌آنها برای هر کسی وضع خواهد شد که تجارت و داد و ستدی خاص با ارتش یا بخش اطلاعات روسیه داشته باشد.
رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در ادامه گفت: خرید جدید سامانه‌های دفاع موشکی اس-400 روسی توسط آنکارا تحریم‌های جدیدی را علیه ترکیه دارد.
در همین حال، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه نیز گفته که آنکارا با وجود فشارها از سوی واشنگتن، تمایل دارد تا یکسری سامانه‌های جدید اس-400 را از روسیه بخرد.
اخیرا نیز اردوغان گفته بود که فشارهای مداوم علیه ترکیه بابت خرید اس-400 از روسیه غیرقابل قبول است.
وی به این نکته اشاره کرد که آمریکا با رد فروش جنگنده‌های اف-35 به ترکیه با توجیه این مساله که آنکارا سامانه‌های دفاع موشکی روسی را خریده، اشتباه کرد.
رئیس‌جمهوری ترکیه همچنین قرار است روز چهارشنبه با ولادیمیر پوتین، همتای روس خود در سوچی دیدار کرده و به بررسی تجارت دو جانبه، مسائل مربوط به روسیه، لیبی و افغانستان بپردازد.
6 مهر 1400 - 11:34:39 ق.ظ
AryaNews.com ©