نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
طارمی و پورتو میزبان شاگردان کلوپ؛ کار سخت لیورپول برای مهار مهاجم ایرانی
طارمی و پورتو میزبان شاگردان کلوپ؛ کار سخت لیورپول برای مهار مهاجم ایرانی
خبرگزاری آریا- لیورپول و پورتو در چارچوب لیگ قهرمانان اروپا به مصاف هم خواهند رفت.
به گزارش آریا، لیورپول و پورتو در شرایطی به مصاف هم می روند که امتیازات این مسابقه برایشان اهمیت زیادی دارد. لیورپول در اولین دیدار خود در مرحله گروهی توانست به سختی از سد میلان عبور کند. قرمزها در لیگ برتر وضعیت خوبی دارند و با وجود تساوی اخیرشان برابر برنتفورد، همچنان برای هر تیمی خطرناک محسوب می شوند. قطعا آن ها می دانند اگر مقابل پورتو امتیاز از دست دهند، دو حریف دیگر یعنی میلان و اتلتیکو مادرید از این فرصت استفاده خواهند کرد. بنابراین با تمام قوا به پرتغال سفر خواهند کرد.
با وجود اینکه یورگن کلوپ برای جلوگیری از مصدومیت بازیکنانش از سیستم چرخشی استفاده می کند، انتظار می رود در خط دفاعی شاهد بازگشت ابراهیم کوناته باشیم. همچنین احتمال دارد روبرتو فیرمینو جای دیوگو ژوتا را در ترکیب لیورپول بگیرد. در سوی دیگر میدان پورتو و مهدی طارمی قرار گرفته اند که برای هر تیمی خطرناک هستند. این تیم در لیگ پرتغال با قدرت به کار خود ادامه می دهد. در لیگ قهرمانان نیز در اولین دیدار در حالی که می توانست با یک گل اتلتیکو را از پیش رو بردارد ولی به تساوی رضایت داد. حال برای اینکه فاصله شان با بقیه رقبا بیشتر نشود، با قدرت مقابل لیورپول حاضر خواهند شد. مهدی طارمی نیز امید اول گلزنی پورتو در این دیدار است که در آمادگی کامل به سر می برد. قطعا کلوپ و شاگردانش از آمادگی مهاجم ایرانی کاملا آگاهند.
در فصل گذشته لیگ قهرمانان مهدی طارمی در دور گروهی بیشتر بازی ها را از روی نیمکت ذخیره دنبال کرد و پس از اثبات خودش به سرجیو کونسیسائو سرمربی تیم توانست در دیدارهای مرحله حذفی در ترکیب اصلی قرار بگیرد و مقابل تیم هایی چون یوونتوس و چلسی درخشان ظاهر شود. اما شرایط در این فصل بسیار متفاوت است و اکنون مهدی طارمی یکی از مهمترین بازیکنان تیم پورتو محسوب می شود و معمولا در ترکیب اصلی قرار دارد و با گلزنی و پاس گل های خودش پاسخ اعتماد مربی را داده است.
هنوز مشخص نیست که لیورپولی ها چه برنامه ای برای مهار مهاجمان پورتو دارند. چراکه با توجه به قدرت بالایشان در انگلیس و اروپا بیشتر به حمله می اندیشند و این پورتو هست که باید به فکر مهار خط حمله ترسناک شاگردان کلوپ باشد. اما تجربه گلزنی مهاجم بوشهری در مقابل غول هایی چون یوونتوس و چلسی و حتی گل مردود مقابل اتلتیکو مادرید هر تیمی را به فکر مهار این بازیکن وا می دارد. 
مهاجم پورتو در هفته اول لیگ قهرمانان نفر دوم دونده ترین بازیکنان اروپا بود. او با دوندگی بی امان و قدرت بدنی بالا همیشه خط دفاعی حریفان را تحت فشار می گذارد و گل او به یوونتوس و گل مردودش به اتلتیکو مادرید حاصل همین تلاش و پرس تیم مقابل در خط حمله بود. به نظر می رسد مهار طارمی برای هیچ بازیکنی حتی در اروپا آسان نباشد او با قد بلند و قدرت سرزنی که دارد همیشه یک گزینه برای ارسال های هوایی خواهد بود و تا کنون گلهای زیادی با ضربه سر به ثمر رسانده است. 
اخیرا در دیدارهای تیم ملی ایران مشاهده کردیم که این مهاجم بوشهری پاس گل های تاثیر گذاری می دهد و در صورتی که در میانه میدان یا بیرون محوطه جریمه صاحب توپ شود به راحتی میتواند با پاس های عرضی و بخصوص پاس عمقی هم تیمی های خود را در موقعیت گلزنی قرار دهد. اما در صورتی که توپ در محوطه جریمه به او برسد داستان بسیار متفاوتی را شاهد خواهیم بود و مدافعان لیورپول طعمه مناسبی برای گرفتن پنالتی های معروف مهدی خواهند بود. مدافعان به راحتی نمیتوانند به این مهاجم ایرانی نزدیک شوند چرا که او در گرفتن خطا در محوطه جریمه تخصص خودش را دارد و تا کنون مدافعان زیادی را قربانی هوش بالای خود کرده است. 
جایگیری مناسب طارمی و قدرت تمام کنندگی او هم از ویژگی های یک بازیکن شماره 9کلاسیک است که معمولا با یک تک ضرب توپ را به تور دروازه می رساند. پس از سالها کسب تجربه او کمتر از گذشته موقعیت ها را از دست می دهد و اکنون قدرت تمام کنندگی بسیار بیشتری نسبت به گذشته دارد و همین موضوع او را به یک قاتل در خط حمله سفید و آبی پوشان پورتو تبدیل کرده است. 

6 مهر 1400 - 10:50:13 ق.ظ
AryaNews.com ©