نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
نظارت بر حسن جريان امور رکن تحول در دستگاه قضا است
نظارت بر حسن جريان امور رکن تحول در دستگاه قضا است

خبرگزاری آریا-مدیرکل بازرسی استان سمنان بابیان اینکه گفتمان عدالت‌خواهی تنها با نگاه مسئولان به این جریان محقق می‌شود، گفت: نظارت بر حسن جریان امور رکن تحول در دستگاه قضا است.

به گزارش خبر گزاری آریا از سمنان،

علی‌اکبر رشید زاده ظهر پنج‌شنبه در نشست قضات و کارکنان دستگاه‌های قضائی استان سمنان با آیت‌الله رئیسی، رئیس قوه قضائیه به میزبانی سالن اجتماعات اداره کل دادگستری استان ضمن بیان اینکه گفتمان عدالت‌خواهی در صورتی می‌تواند محقق شود که نگاه مسئولان نیز در این مسیر باشند، ابراز داشت: در سند تحول قضائی به مأموریت‌هایی نظیر نظارت بر حسن جریان امور، اجرای صحیح قوانین، پیشگیری از وقوع جرم و اصلاح مجرمان اشاره‌شده است.

وی ضمن بیان اینکه با نیم‌نگاهی به این مأموریت‌های اصلی قوه قضائیه نیک می‌توان دریافت که بروز و ظهور و اجرای شدن این سند توسط سازمان‌های تابعه محقق می‌شود، افزود: چرخش تحول‌آفرین و تغییرات اساسی اشاره‌شده این سند 50 درصد کمتر و بیشتر توسط سازمان‌های تابعه اجرایی شدند.

مدیرکل بازرسی استان سمنان بابیان اینکه مناسب نبودن ساختمان اداری و استیجاری سازمان‌های تابعه در شأن همکاران و رباب رجوع نیست، ابراز داشت: از رئیس قوه قضائیه انتظار می‌رود برای این ساختمان‌ها چاره‌ای تدبیر کنند تا خدمت‌رسانی به مردم مطلوب‌تر صورت گیرد.

خبرنگار _ابراهیم پورتقی 

رشید زاده بابیان اینکه از دستگاه قضا تقاضا داریم تا نگاه ارزشی به این سازمان‌های تابعه به قوه مقننه و قوه مجریه نیز تسریع پیدا کند، اضافه کرد: سازمان‌های تابعه ضمن درآمد زا بودن می‌توانند آرامش و امنیت در جامعه را نیز اجرا کنند بنابراین نقش مهم در جامعه دارند.

2 بهمن 1399 - 02:31:47 ب.ظ
AryaNews.com ©