نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
117 زنداني جرايم غير عمد و مالي در استان سمنان آزاد شدند
117 زنداني جرايم غير عمد و مالي در استان سمنان آزاد شدند

خبرگزاری آریا-رئیس کل دادگستری استان سمنان درباره غربالگری زندانیان استان، گفت: تا کنون 117 زندانی جرایم غیرعمد و مالی در سطح استان آزاد و هیچ زندانی مهریه و نفقه‌ای وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری آریا از سمنان ، محمدجعفر عبدالهی پیش از ظهر پنج شنبه در نشست قضات استان سمنان با آیت الله رئیسی رئیس قوه قضائیه به میزبانی سالن همایش‌های اداره کل دادگستری استان سمنان، با بیان اینکه در غربالگری زندانیان خوشبختانه شاهد آزادی 117 زندانی در سطح استان بوده‌ایم، تاکید کرد: در خصوص کاهش تعداد جمعیت کیفری نیز استان سمنان وضعیت خوبی را داشته و در رتبه سوم کشور قرار دارد.

وی با بیان اینکه در زمینه اراضی ملی فقط یک پرونده مورد مناقشه در سطح استان سمنان مفتوح و در دست رسیدگی است، تاکید کرد: هفت هزار هکتار اراضی که بدون سبب، برایشان سند قطعی گرفته شده بود، ابطال و به بیت‌المال بازگشت یافتند.

رئیس کل دادگستری استان سمنان با بیان اینکه 9 هکتار بستر رودخانه‌ها نیز به همت دستگاه قضائی به بیت‌المال بازگردانده شده است، بیان کرد: طرح کاداستر یا همان سند تک برگی برای شش میلیون 273 و 830 هکتار عرضه‌های دولتی استان اجرایی شده است.

عبدالهی همچنین با بیان اینکه در زندان‌های استان سمنان امروز حتی یک زندانی نفقه و مهریه وجود ندارد، بیان کرد: هیچ زندانی جرایم مالی زیر 50 میلیون تومان در زندان‌های استان وجود ندارد همچنین رضایت اولیا دم برای 10 نفر محکوم به قصاص در ماه‌های اخیر تحصیل شده است. 

خبرنگار - ابراهیم پورتقی 

2 بهمن 1399 - 12:44:08 ب.ظ
AryaNews.com ©