نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
دومین نیروگاه خورشیدی در منطقه2 نصب می شود
دومین نیروگاه خورشیدی در منطقه2 نصب  می شود
خبرگزاری آریا- شهردار منطقه 2 تهران از احداث  و راه‌اندازی نیروگاه‌های خورشیدی با هدف اصلاح الگو و کاهش مصرف برق در این منطقه خبر داد.
 به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از  روابط عمومی شهرداری منطقه2،  حسن رحمانی،  با اعلام این خبر گفت: به منظور استفاده بهینه از انرژی‌های تجدیدپذیر و همچنین کاهش آلاینده‌های زیست محیطی نصب نیروگاه   های خورشیدی در ساختمان‌های منطقه به عنوان یکی از طرح‌های زیست محیطی پیش‌بینی و اجرا می شود

وی  احداث دومین نیروگاه خورشیدی را از برنامه های زیست محیطی منطقه برشمرد و گفت: در تداوم اقدامات زیست محیطی، عملیات اجرایی این نیروگاه 6 کیلو واتی در ساختمان معاونت فنی و عمران منطقه  آغاز و تا پایان سالآماده بهره برداری می شود.
شهردار منطقه2 با اشاره به نصب  اولین نیروگاه خورشیدی 20کیلو وات در  ساختمان منطقه  گفت: این نیروگاه خورشیدی  ازقابلیت توسعه تا 30کیلو وات برخوردار است .

وی صرفه‌جویی  در مصرف سوخت را از دیگر اهداف اجرای طرح برشمرد و گفت: انرژی خورشیدی یکی از منابع تامین انرژی رایگان، پاک و عاری از اثرات مخرب زیست محیطی است و سبب کاهش و صرفه جویی چشمگیری در مصرف انرژی می‌شود.
رحمانی احداث نیروگاه‌های زنجیره‌ای خورشیدی  در پایانه‌ها و ایستگاه‌های حمل و نقل عمومی  در برنامه های زیست محیطی منطقه پیش بینی شده است .
24 دي 1399 - 02:20:35 ب.ظ
AryaNews.com ©