نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
آمریکا در آستانه تحلیف جو بایدن؛
احتمال آشوب و اعتراضات مسلحانه در سراسر آمریکا/ موافقت ترامپ با اعلام حالت فوق العاده در واشنگتن
احتمال آشوب و اعتراضات مسلحانه در سراسر آمریکا/ موافقت ترامپ با اعلام حالت فوق العاده در واشنگتن
خبرگزاری آریا- پلیس آمریکا برای تأمین امنیت کاخ سفید و ساختمان کنگره به نصب دیوار‌های آهنی متوسل شد.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری آریا به نقل از شبکه تلویزیونی العربی، به سبب نگرانی ها از تکرار اقدامات خشونت آمیز طرفداران دونالد ترامپ، پلیس آمریکا در چارچوب اقدامات ویژه برای حفاظت از ساختمان‌های دولتی، هتل‌ها و فروشگاه‌ها به نصب دیوار‌های آهنی روی آورد؛همان طور که برخی از خیابان‌های منتهی به کاخ سفید و مقر کنگره بسته شد.
حسام زین الدین» خبرنگار این شبکه گفت: «عملیات برای تأمین امنیت و دفاع از ساختمان‌های دولتی در واشنگتن پایتخت آمریکا و همچنین هتل‌ها و فروشگاه‌ها ادامه دارد. این اقدامات به سبب نگرانی از هر نوع تظاهراتی است که شاید در این منطقه برگزار شود. به ویژه که درباره احتمال حضور شمار زیادی از طرفداران دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا سخن گفته می‌شود.
حسام زین الدین افزود، این دیوار آهنی در این منطقه نصب شد. این خیابان به طور مشخص به کاخ سفید می‌رسد. همچنین برای تأمین امنیت در بخش دیگر، یعنی خیابانی که به ساختمان کنگره می‌رسد، اقداماتی انجام شد. در عین حال، پلیس در این منطقه به تعداد زیاد مستقر شده است تا امنیت این ساختمان‌ها و فروشگاه‌ها تأمین شود.
با توجه به هشدار‌های دفتر تحقیقات فدرال اف بی آی و احتمال حضور شمار زیادی از تظاهرکنندگان طی هفته آینده، به ویژه با نزدیک شدن زمان تحلیف جو بایدن، نگرانی‌های زیادی وجود دارد و پلیس محلی و اف بی آی در این منطقه در سطح بالایی برای مقابله با تهدید‌ها آمادگی دارند. همچنین اف بی آی از احتمال حملات گسترده در واشنگتن پایتخت آمریکا سخن می‌گوید.»

موافقت ترامپ با اعلام حالت فوق العاده در واشنگتن
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با اعلام حالت فوق العاده از یازدهم تا بیست وچهارم ژانویه در واشنگتن موافقت کرد.
به گزارش اسکای نیوز عربی، اقدامات امنیتی شدید و بی سابقه‌ای در واشنگتن به مناسبت برگزاری مراسم تحلیف جو بایدن رئیس جمهور جدید آمریکا برقرار خواهد شد، دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور نیز با اعلام حالت فوق العاده در واشنگتن موافقت کرد.
 دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با اعلام حالت فوق العاده از یازدهم تا بیست وچهارم ژانویه در واشنگتن موافقت کرد.
این اقدام پس از آن صورت گرفت که برخی مقامات امریکایی ساعاتی پیش درباره احتمال وقوع تهدیدات امنیتی در مراسم تحلیف جو بایدن رئیس جمهور جدید این کشور هشدار دادند.
این درحالی است که مقامات امریکایی برای اجرای تدابیر امنیتی شدید در واشنگتن در مراسم تحلیف بایدن آماده می‌شوند.
به گزارش خبرنگار اسکای نیوز عربی از واشنگتن، اقدامات امنیتی اخیر امریکا به مناسبت برگزاری مراسم تحلیف جو بایدن، بی سابقه‌ترین و بزرگترین اقداماتی است که در تاریخ این کشور اجرا می‌شود. مقامات امنیتی امریکا برای اجرای اقدامات امنیتی بی سابقه در این کشور با هدف آمادگی برای مقابله با هر گونه تهدید امنیتی آماده می‌شوند. یک مقام فرماندهی گارد ملی امریکا تاکید کرد، واشنگتن در روز تحلیف بایدن کاملا بسته خواهد بود، این درحالیست که شهردار واشنگتن از شهروندان آمریکایی خواسته است از آمدن به واشنگتن برای شرکت در مراسم تحلیف بایدن خودداری کنند.
این درحالی است که مقامات ارتش امریکا در حال افزایش شمار نیرو‌های گارد ملی به ده هزار نفر هستند تا این نیرو‌ها به حراست از واشنگتن بپردازند و طی روز‌های گذشته تقریبا هفت هزار نیروی گارد ملی وارد واشنگتن شده اند.
از سوی دیگر یگان‌های پلیس واشنگتن نیز به حال آماده باش عمومی در آمده اند و از حمایت یگان‌های ویژه دادگستری و امنیتی این کشور برخوردار خواهند بود یگان‌هایی که متخصص واکنش سریع، خنثی سازی بمب و مذاکره بر سر آزادی گروگان‌ها هستند و ممکن است شمار این نیرو‌ها به حدود پنج هزار نفر برسد.
این اقدامات به درخواست شهردار واشنگتن و مقامات کنگره صورت می‌گیرد که خواستار اعزام نیرو‌های امنیتی بیشتری به علت انتشار برخی گزارش‌ها توسط وزارت امنیت ملی و دفتر تحقیقات فدرال آمریکا (اف بی آی) به این شهر شده اند.
وزارت امنیت ملی و اف بی آی در گزارش‌هایی درخصوص احتمال ورود گروه‌های افراطی راستگرا به واشنگتن که برخی از آن‌ها مسلح هستند هشدار داده اند.
این درحالی است که دفتر تحقیقات فدرال آمریکا هشدارداد که این گروه‌ها برای برگزاری اعتراضات گسترده در واشنگتن و پنجاه شهر در آمریکا آماده می‌شوند. از سوی دیگر طرفداران ترامپ خواستار برگزاری تظاهراتی در روز‌های شنبه آینده و روز تحلیف بایدن شده اند.

برنامه ریزی برای اعتراضات مسلحانه در سراسر آمریکا
پلیس فدرال آمریکا هشدار داده است برای برپایی اعتراض‌های مسلحانه‌ای در مرکز هر پنجاه ایالت آمریکا و همچنین پایتخت، برنامه ریزی شده است.
به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان، در آستانه‌ی برگزاری مراسم تحلیف ریاست جمهوری در آمریکا، چهره‌ی آمریکا بویژه پایتخت این کشور امنیتی می‌شود.
پس از حمله‌ی هفته پیش به ساختمان کنگره در آمریکا، جزئیات تازه‌ای درباره برنامه تظاهرات جدید در آمریکا منتشر شده است. پلیس فدرال آمریکا، اف بی آی، هشدار داده است برای برپایی اعتراض‌های مسلحانه‌ای در مرکز هر پنجاه ایالت آمریکا و همچنین واشنگتن، پایتخت، برنامه ریزی شده است. براساس این هشدار، این تظاهرات از آخر هفته‌ی پیش روی (روز شنبه) شروع می‌شود. وضع فوق العاده در پایتخت آمریکا شروع شده است. حدود پانزده هزار نیروی گارد ملی برای تامین امنیت مراسم تحلیف جو بایدن، رئیس جمهور جدید آمریکا آماده شده اند.
خبرنگار شبکه در گزارشی از واشنگتن در این خصوص گفت: «هشدار مذکور به یک خبرنامه‌ی داخلی اف بی ‌ای مربوط است که سی ان ان به نسخه‌ای از آن دست یافته است. ما به این خبرنامه نگاه کردیم که در آن، جزییات تکان دهنده‌ی مربوط به این هشدار ذکر شده و تصریح شده است احتمال دارد مجموعه‌ای از تظاهرات و خیزش‌ها نه تنها در واشنگتن بلکه در سراسر کشور رخ دهد. در این خبرنامه چندین نکته بیان شده است از جمله اینکه درخواست‌های جدی برای برپایی اعتراض‌های مسلحانه در مرکز پنجاه ایالت و واشنگتن در آستانه‌ی برپایی مراسم تحلیف در هفته‌ی آینده مطرح شده است. خبرنگار سی ان ان افزود: در برخی از این درخواست‌ها از برنامه ریزی برای این اقدام در روز شانزدهم ژانویه سخن گفته شده است. برخی از درخواست‌ها نیز تاریخ هفدهم ژانویه و همچنین تا تاریخ بیستم ژانویه یعنی روز برگزاری مراسم تحلیف را ذکر کرده اند. در عین حال، اف بی آی درباره تحرکات گروهی هشدار داده که از دیگران دعوت کرده است تا درصورت برکناری رئیس جمهور ترامپ قبل از بیستم ژانویه، به برنامه‌ی یورش به ساختمان‌های دولتی و قضائی کشور در سراسر آمریکا ملحق شوند.
وی افزود: درعین حال، مسئله‌ی دیگری که نگران کننده است هشدار‌هایی است که متوجه جو بایدن رئیس جمهور منتخب و کامالا هریس معاون او شده است. نهاد‌های فدرال به صورت مستمر، در حال پایش همه‌ی این تهدید‌ها هستند. بسیاری از این تهدید‌ها در بستر پیام رسان‌های اجتماعی اینترنتی مطرح شده است. خبر خوب در این میان آن است که رئیس جمهور ترامپ درخواست شهردار واشنگتن را برای ارائه‌ی کمک‌های اضطراری به منظور آمادگی شهر برای مراسم تحلیف پذیرفته است. پنتاگون نیز موافقت کرده است که حضور نیرو‌های گارد ملی را در شهر افزایش دهد به طوری که انتظار می‌رود هزاران نفر از نیرو‌های گارد در پایتخت آمریکا مستقر شوند. نهاد‌های امنیتی و انتظامی در سطح فدرال، ایالت و محلی به شدت تقلا می‌کنند تا به ماهیت تهدید‌ها پی ببرند و این تهدید‌ها را خنثی کنند. درعین حال، نیرو‌های گارد ملی و نیرو‌های امنیتی و انتظامی در حال ورود به صحنه هستند تا به مقامات شهری و ایالتی در تامین امنیت کمک کنند.»
مجری سی ان ان در ادامه افزود: کاملا روشن است که حضور نیرو‌های امنیتی در حال افزایش است. گسترش تهدید‌ها در فضای پیام رسان‌های اجتماعی قابل تامل است. نیرو‌های امنیتی در تلاش هستند که در این فضای مجازی به بررسی بپردازند و ببینند که کدام تهدیدها، جدی و واقعی هستند و کدامیک این وضعیت را ندارند. بی تردید، این وضعیت چالشی بسیار بسیار عظیم است.
خبرنگار شبکه نیز در تایید گفت: بی تردید همین طور است. می‌دانیم که این تحرکات در همه جا وجود دارد. گفته می‌شود صد‌ها نیروی امنیتی اف بی آی در واشنگتن و در پنجاه دفتر ایالتی اف بی آی در سراسر کشور، به صورت بیست و چهار ساعته در تلاش هستند. پس می‌بینیم که تلاشی سراسری در سراسر کشور در جریان است. تمرکز این تلاش‌ها در واشنگتن است، اما در عین حال در سراسر آمریکاست. همه ایالت‌ها به صف شده اند تا در مقابل خطرات بایستند و مانع از تکرار تهدید‌ها شوند.

شومر: نباید به شورشیان اجازه سفر به واشنگتن داد
چاک شومر رئیس دموکرات‌ها در مجلس سنای آمریکا در نشستی خبری گفت نباید به شورشیان اجازه سفر به واشنگتن را داد.
به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره، چاک شومر رئیس دموکرات‌ها در مجلس سنای آمریکا در نشستی خبری گفت نباید به شورشیان اجازه سفر به واشنگتن را داد.
وی اضافه کرد: ممنوعیت سفر باید بر همه کسانی که در یورش به کنگره دست داشتند اجرا شود. اگر آن‌ها کنترل نشوند به اقدامات خشونتبار بیشتری دست خواهند زد.
شومر افزود: ترامپ از تجزیه سخن می‌گوید، اما خود او عامل آن است.
شبکه تلویزیونی سی ان ان نیز گزارش داد، چاک شومر رهبر دموکرات‌های سنا خواستار آن شد تا افرادی که به کنگره آمریکا در هفته گذشته یورش بردند برای مهار تهدیدات در آینده، در فهرست پرواز ممنوع اداره امنیت حمل و نقل آمریکا قرار گیرند.


24 دي 1399 - 02:06:55 ب.ظ
AryaNews.com ©