نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
جزئیات جدید از حمله حامیان ترامپ به کنگره آمریکا/ نزدیک بود نیمی از نمایندگان کنگره کشته شوند
جزئیات جدید از حمله حامیان ترامپ به کنگره آمریکا/ نزدیک بود نیمی از نمایندگان کنگره کشته شوند
خبرگزاری آریا- الکساندریا اوکازیو کورتز نماینده دموکرات نیویورک درخصوص حمله حامیان ترامپ به کنگره آمریکا گفت نزدیک بود نیمی از نمایندگان کنگره در این آشوب کشته شوند.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری آریا، الکساندریا اوکازیو کورتز نماینده دموکرات نیویورک در گفتگو با‌ ای بی سی نیوز درخصوص حمله حامیان ترامپ به کنگره آمریکا گفت نزدیک بود نیمی از نمایندگان کنگره در این آشوب کشته شوند.
در ابتدا مجری شبکه گفت: چندین تن از نماینده جمهوری خواه کنگره که با تایید آرای الکترال جو بایدن مخالف بودند در نامه‌ای مخالفت خود را با تلاش‌های دموکرات‌ها برای استیضاح ترامپ اعلام کرده اند و در این نامه آورده اند ما در فضای التیام بخش و وفاداری به قانون اساسی مان از شما رسما می‌خواهیم که نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا را درخصوص تلاش هایش برای استیضاح دوباره رئیس جمهور ترامپ، منصرف کنید. استیضاح دوم آنهم چند روز مانده به پایان کار ترامپ، اقدامی غیرضروری و آتش افروز است.
الکساندریا اوکازیو کورتز نماینده دموکرات نیویورک در پاسخ گفت: دو مسئله وجود دارد یکی اینکه ما باید بدانیم آنچه روز چهارشنبه رخ داد شورشی علیه آمریکا بود. این اتفاقی بود که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در آن مشارکت داشت. ما درباره التیام صحبت می‌کنیم مسئله التیام از الزام به پاسخگویی جداست. اگر ما اجازه دهیم شورش علیه آمریکا با مصونیت و بدون پاسخگویی همراه باشد ما در واقع دعوت می‌کنیم تا این اتفاق دوباره تکرار شود و این جدیت مسئله است.
وی افزود: نزدیک بود نیمی از نمایندگان مان در کنگره در روز چهارشنبه کشته شوند و اگر کس دیگری رئیس جمهور بود و دستور حمله به کنگره امریکا را داده بود ما می‌گفتیم او نباید محاکمه شود؟ این یک شورش بود این یک خصومت بود ما باید پاسخگویی داشته باشیم، چون بدون آن این اتفاق تکرار می‌شود."

ردپای نیرو‌های امنیتی آمریکا در حمله به کنگره
رئیس پلیس برکنار شده کنگره آمریکا افشا کرد، مقامات امنیتی سنا و کنگره مانع تلاش‌ها برای اعزام نیرو‌های گارد ملی به محل کنگره شدند.
به گزارش  اسکای نیوز عربی، نتایج تحقیقات درباره حمله طرفداران دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به ساختمان کنگره در واشنگتن، از احتمال دخالت نیرو‌های امنیتی این کشور در این حمله خبر می‌دهد.
نتایج تحقیقات درباره حمله طرفداران ترامپ به کنگره آمریکا، غیر منتظره و باورنکردنی است تا آنجا که دستگاه‌های امنیتی این کشور می‌گویند مقامات امنیتی سنا و کنگره مانع تلاش‌ها برای اعزام نیرو‌های گارد ملی به محل کنگره شدند.
به گزارش خالد الکاشف خبرنگار اسکای نیوز عربی، مقامات امریکایی به طور گسترده درباره احتمال دخالت، مشارکت یا توطئه نیرو‌های امنیتی در حمله به کنگره تحقیق می‌کنند.
«استیون ساند» رئیس مستعفی پلیس کنگره آمریکا در مصاحبه با واشنگتن پست، با متهم کردن مقامات امنیتی سنا و کنگره به جلوگیری از درخواست نیروی گارد ملی برای حفاظت از ساختمان کنگره گفت: مقامات امنیتی سنا و کنگره با درخواست رسمی وی برای درخواست نیرو از واشنگتن حتی پس از دریافت اطلاعاتی مبنی بر ورود جمعیت به کنگره به تحریک دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا، مخالفت کردند.
ساند در ادامه گفت: افسر و نیروی کافی یا اقدامات پیشگیرانه برای بیرون کردن آشوبگران از کنگره در اختیار نداشتم.
این درحالی است که یکی از مراکز پلیس امریکا شماری از کارمندان را به مرخصی اداری اعزام کرده است تا تحقیقات درباره احتمال مشارکت ان‌ها در حمله به کنگره امریکا تکمیل شود.
 
افشاگری اداره آتش نشانی فلوریدا و نیویورک
اداره آتش نشانی فلوریدا و نیویورک نیز اعلام کرد؛ به مقامات فدرال آمریکا گزارش دادیم که برخی اعضای این اداره احتمالا در حمله به کنگره مشارکت داشته اند.
در همین حال برخی منابع رسانه‌ای اعلام کردند، چند روز پیش از حمله به کنگره، برخی از نمایندگان دفتر تحقیقات فدرال آمریکا (اف بی آی) با برخی از طرفداران مهم و اصلی دیدار کردند و برای جلوگیری از مشارکت آن‌ها در هر گونه تجمعی، از آن‌ها خواستند به واشنگتن سفر نکنند، اما ظاهرا آن‌ها با این خواسته موافقت نکردند.

چندین بمب در محوطه ساختمان کنگره کشف شده است
معاون دادستان کل ایالت واشنگتن از کشف چند بمب در اطراف ساختمان کنگره در جریان حادثه حمله هفته گذشته طرفداران ترامپ خبر داد و گفت: افرادی که بمب‌ها را کار گذاشته بودند، دستگیر و مجازات خواهند شد.
معاون دادستان کل ایالت واشنگتن بعد از ظهر روز سه شنبه به وقت واشنگتن در سخنانی اعلام کرد که در حادثه حمله به کنگره، چندین بمب در محوطه ساختمان کنگره نصب شده بود.
وی گفت: به حساب کسانی که در حادثه بمب گذاری ساختمان کنگره دست داشتند، رسیدگی خواهد شد و بازداشت و مجازات خواهند شد.
معاون دادستان واشنگتن افزود: بمب‌های دست ساز در نزدیکی مقر دو حزب جمهوری خواه و دموکرات در واشنگتن کشف و ضبط شده است.

ستاد مشترک ارتش آمریکا حمله به کنگره را محکوم کرد
ستاد مشترک ارتش آمریکا حمله به کنگره را در جریان تایید نتایج انتخابات ریاست جمهوری محکوم کرد.
به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره، ستاد مشترک ارتش آمریکا حمله به کنگره را در جریان تایید نتایج انتخابات ریاست جمهوری محکوم کرد.
ستاد مشترک ارتش آمریکا افزود یورش به کنگره توسط طرفداران ترامپ، حمله مستقیم به روند اجرای قانون اساسی بود. ارتش به حفظ قانون اساسی برابر همه دشمنان خارجی و داخلی پایبند است.
ستاد مشترک ارتش آمریکا اضافه کرد جو بایدن بیستم ژانویه چهل و ششمین فرمانده نیرو‌های مسلح آمریکا خواهد شد.

ترامپ مسئولیت حمله به کنگره را بر عهده گرفت
یک مقام آمریکایی در گفتگو با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز اعلام کرد : دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مسئولیت بروز ناآرامی‌های آمریکا و حمله به ساختمان کنگره را بر عهده گرفت.
در این گزارش آمده است: یک منبع آشنا در گفتگو با فاکس نیوز اعلام کرد؛ ترامپ در دیدار با کوین مک کارتی رهبر جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان اذعان کرد که تا حدودی در ارتباط با شورش‌های هفته گذشته در کنگره مقصر است.
دو منبع اعلام کردند مک کارتی که یک جمهوری خواه از ایالت کالیفرنیاست، روز دوشنبه در گفتگو با جمهوری خواهان اعلام کرد ترامپ عامل ناآرامی‌هایی محسوب می‌شود که سبب شد کنگره هفته گذشته در زمانی که در تلاش برای تأیید نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 بود، تعطیل شود.
 
ترامپ مهاجمان به کنگره را اوباش نامید
رئیس جمهور آمریکا تصریح کرد مهاجمان به ساختمان کنگره، اوباش بودند.
به گزارش شبکه تلویزیونی وابسته به خبرگزاری آسوشیتدپرس، رئیس جمهور آمریکا تصریح کرد مهاجمان به ساختمان کنگره، اوباش بودند.
دونالد ترامپ در سخنانی در کنار دیوار مرزی آمریکا با مکزیک با اشاره به موضوع یورش به کنگره آمریکا گفت: «می خواهم به صورت مختصر به رویداد‌های هفته‌ی گذشته اشاره کنم. میلیون‌ها شهروند کشورمان روز چهارشنبه شاهد بودند که اوباش به پایتخت یورش بردند و به تالار‌های حکومتی (در کنگره) آسیب رساندند. همانطور که بنده به صورت مستمر در طول مسئولیت دولتم عرض کرده ام، ما به احترام به تاریخ و سنت‌های آمریکا باور داریم و نه نابود کردن آنها. ما به حاکمیت قانون اعتقاد داریم و نه خشونت یا آشوبگری. بیماری همه گیر (کرونا) یک دشمن نامرئی بسیار بسیار وحشتناک است.»
وکلای ترامپ به او توصیه کردند خشونت‌های یورش به کنگره را محکوم کند
پیش از این شبکه تلویزیونی سی ان ان به نقل از منابعی در کاخ سفید اعلام کرد وکلای ترامپ به او توصیه کردند خشونت‌های پس از یورش به کنگره را محکوم کند تا جایگاه حقوقی خود را حفظ کند.

24 دي 1399 - 01:43:19 ب.ظ
AryaNews.com ©