نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
مجلس نمایندگان آمریکا به برکناری ترامپ رای داد/ مایک پنس برکناری ترامپ را نپذیرفت/ واکنش ترامپ: احمقانه است!
مجلس نمایندگان آمریکا به برکناری ترامپ رای داد/ مایک پنس برکناری ترامپ را نپذیرفت/ واکنش ترامپ: احمقانه است!
خبرگزاری آریا- مجلس نمایندگان آمریکا درخواست فعالسازی متمم 25 را برای برکناری رئیس جمهور این کشور تصویب کرد.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری آریا به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، مجلس نمایندگان آمریکا با قطعنامه‌ای که در آن از «مایک پنس» معاون رئیس جمهور می‌خواهد متمم 25 قانون اساسی را برای برکناری دونالد ترامپ فعال کند، موافقت کرد.
  «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در این باره گفته بود که پس از تصویب درخواست از معاون رئیس جمهور برای فعال کردن متمم 25 قانون اساسی، وی باید طی 24 ساعت به این درخواست پاسخ دهد.
 کمیته قضائی مجلس نمایندگان آمریکا هم اعلام کرد، سخنرانی دونالدترامپ موجب شد طرفداران او فکر کنند روند دموکراسی تهدیدی به شمار می‌آید که باید دخالت کنند، با وجود اینکه ترامپ به طرفداران خود پیشنهاد کرد به صورت مسالمت آمیز به طرف کنگره بروند، اما محتوای سخنرانی او تهدید آمیز بود.
 روند برکناری ترامپ طبق متمم 25 قانون اساسی آمریکا به این شرح است: معاون رئیس جمهور و اعضای کابینه باید از کنگره بخواهند که صلاحیت‌های رئیس جمهور را لغو کنند. پس از آن رئیس جمهور آمریکا 4 روز زمان دارد تا به آن اعتراض کرده و رد کند. پس از آن کنگره طی 21 روز برای حل اختلاف تلاش خواهد کرد و طی این مدت، معاون رئیس جمهور وظایف رئیس جمهور را در اختیار خواهد داشت. در صورتی که کنگره نتواند به توافقی درباره لغو صلاحیت‌های رئیس جمهور برسد، وی تمامی امتیازات و صلاحیت‌های خود را بدست خواهد آورد.
 
مایک پنس برکناری ترامپ را نپذیرفت
معاون رئیس جمهوری آمریکا در نامه‌ای خطاب به رئیس مجلس نمایندگان این کشور نوشت دونالد ترامپ را از سمت خود برکنار نخواهد کرد.
پس از موافقت مجلس نمایندگان آمریکا با تصویب قطعنامه‌ای که در آن از «مایک پنس» معاون رئیس جمهور می‌خواهد متمم 25 قانون اساسی را برای برکناری دونالد ترامپ فعال کند، مایک پنس در نامه‌ای به «نانسی پلوسی»رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نوشت، برای اعمال متمم 25 قانون اساسی به منظور برکناری دونالد ترامپ، اقدام نخواهد کرد.
 شبکه تلویزیونی الجزیره گزارش داد، مایک پنس در نامه‌ای خطاب به پلوسی بدون ذکر نامی از ترامپ نوشت: «من باور ندارم که یک چنین اقدامی به صلاح کشور ما و یا مطابق با قانون اساسی ما باشد». پنس در توجیه عدم برکناری ترامپ مدعی شد که توسل به این فرآیند «یک رویه خطرناک را پایه گذاری می‌کند»، چون به گفته او، این اصلاحیه برای موارد عدم صلاحیت یا عدم توانایی رئیس جمهور تدوین شده است.
این در واقع پاسخی بود به درخواست نانسی پلوسی از مایک پنس برای برکناری ترامپ از قدرت. پلوسی پیش از این گفته بود که در صورت عدم اقدام معاون رئیس جمهور، مجلس نمایندگان روز چهارشنبه برگزاری دومین جلسه اعلام جرم علیه ترامپ را به رأی می‌گذارد.

تاکید سناتور بوکر بر لزوم برکناری ترامپ
عضو دموکرات سنای آمریکا،بر لزوم کنار رفتن هر چه سریعتر «دونالد ترامپ» رئیس جمهور فعلی آمریکا از قدرت تاکید کرد.
به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره؛ «کوری بوکر» عضو دموکرات سنای آمریکا گفت: «مایک پنس» معاون رئیس جمهور در اجرایی کردن متمم 25 قانون اساسی برای برکناری دونالد ترامپ شکست خورد و باید محاکمه ترامپ در کنگره برای از بین بردن خطرش پیگیری شود.
 از سوی دیگر، «ویلیام وبستر» سیاستمدار جمهوریخواه که ریاست پلیس فدرال FBI و سیا را به عهده داشته گفت از برکناری دونالد ترامپ حمایت مى کند.
وبستر گفت رفتار تحقیرآمیز و خودشیفتگى ترامپ دمکراسى در آمریکا را تهدید مى کند، وبستر یکى از ٧٠ جمهوریخواه و مقام سابق امنیتى است که در انتخابات از جو بایدن در برابر ترامپ حمایت کرد.

مک کانل: ترامپ باید محاکمه شود
میچ مک کانل رئیس جمهوریخواهان مجلس سنای آمریکا گفت ترامپ تخلفاتی مرتکب شده است که باید محاکمه شود.
به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره، نیویورک تایمز اعلام کرد میچ مک کانل رهبر جمهوری خواهان مجلس سنای آمریکا گفت ترامپ تخلفاتی مرتکب شده است که باید محاکمه شود.
پیشتر مک کانل گفته بود زمانی که دموکرات‌ها به لطف پیروزی در دور دوم انتخابات کنگره در جورجیا، کنترل سنا را به دست بگیرند، پس از پایان دوره ریاست جمهوی ترامپ، او را محاکمه خواهند کرد.
در صورت مجرم شناخته شدن پس از پایان دوره اش، ترامپ همچنین مزایای روسای جمهور سابق مانند امنیت و بازنشستگی را از دست می‌دهد و از نامزدی برای یک دوره دوم منع می‌شود.

واکنش ترامپ: احمقانه است!
رئیس جمهور آمریکا گفت تحرکات در مجلس نمایندگان برای برکناری او باعث خشم گسترده خواهد شد.
دونالد ترامپ هنگام سفر به جنوب آمریکا به منظور بازدید از مرزها، در گفتگویی کوتاه با خبرنگاران از نانسی پلوسی و چاک شومر به دلیل تلاش برای استیضاح وی انتقاد کرد.
رئیس جمهور آمریکا هشدار داد تلاش برای محاکمه پارلمانی او، خطری برای آمریکا خواهد بود. ترامپ افزود، تحرکات در مجلس نمایندگان برای برکناری او باعث خشم گسترده خواهد شد. وی گفت: ما خواهان خشونت نیستیم.
رئیس جمهور آمریکا حاضر نشد به سوال خبرنگاران درباره احتمال استعفای خود پاسخ دهد و تلاش‌ها برای برکناری اش را سخیف توصیف کرد. ترامپ گفت فرآیند استیضاح او به طور کامل احمقانه است.
ترامپ شبکه های اجتماعی را به ارتکاب یک اشتباه فاجعه بار متهم کرد.
آسوشیتدپرس گزارش داد رئیس جمهور آمریکا دقایقی قبل از پرواز به ایالت تگزاس برای جلب توجه رسانه‌ها به پروژه احداث دیوار در مرز مکزیک ضمن انتقاد از برنامه‌های دموکرات‌ها برای استیضاح گفت: استیضاح باعث خشم مردم شده است، ولی او به دنبال خشونت نیست.
دونالد ترامپ در حالی به ایالت تگزاس عزیمت کرده است که دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به آشوب‌ها در کنگره این کشور قصد دارند برای دومین بار او را استیضاح کنند.
رئیس جمهور آمریکا گفت: «در مورد استیضاح بگویم که این اقدام ادامه همان بزرگترین هجمه سیاسی در تاریخ سیاست در آمریکا است. این (استیضاح) مضحک است، کاملا مضحک است. این استیضاح باعث ایجاد خشم بسیار زیادی شده است. آن‌ها دارند این کار را می‌کنند، ولی این کار واقعا وحشتناک است. نانسی پلوسی و چاک شومر با ادامه دادن به این مسیر مخاطرات زیادی برای کشور ایجاد می‌کنند و باعث ایجاد خشم زیاد می‌شوند. من دنبال هیچ خشونتی نیستم».


24 دي 1399 - 01:29:09 ب.ظ
AryaNews.com ©