نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
واکنش ها به ادعای پامپئو درباره ایران و القاعده/ روسیه: این ادعاها بسیار مسخره به نظر می‌رسد
واکنش ها به ادعای پامپئو درباره ایران و القاعده/ روسیه: این ادعاها بسیار مسخره به نظر می‌رسد
خبرگزاری آریا- اتهام های جدید ضدایرانی وزیر خارجه آمریکا، واکنش ایران و روسیه را به دنبال داشت.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری آریا، روز گذشته (سه‌شنبه) مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، ایران را به تبدیل شدن به پناهگاهی برای نیروهای القاعده متهم کرد. به گفته وی، رهبر این گروه تروریستی در تهران زندگی می‌کند و "آزادانه هر کاری را که قبلاً در افغانستان و پاکستان انجام می‌داده، انجام می دهد.
 پمپئو در این نشست رسانه ای ادعا کرد برای اولین بار اعلام می کند که "المصری" نفردوم القاعده در اگوست سال گذشته در ایران به قتل رسیده است!
جالب انکه پیش از این ،چنین ادعایی از ناحیه رسانه های همسوی با محور غربی-عبری-عربی در سطحی وسیع منتشر شده بود و البته درهمان زمان پاسخ مناسب راد ریافت کرده بود
پمپئو همچنین گفت ایران افغانستان القاعده شده، نمایندگان الظواهری در ایران هستند و گذرنامه های اعضای القاعده بهنگام ورود و خروج به ایران مهر نمی شود.
پمپئو در این نشست رسانه ای همچنین مدعی شد: اروپا از ناحیه اعضای القاعده که در ایران متمرکز شده اند در خطر است!

واکنش ظریف به اتهام‌ زنی جدید پمپئو
محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران به ادعاهای پمپئو درباره ارتباط ایران و القاعده پاسخ داد.
وی در توییتی نوشت: " از تروریستی نامیدن کوبا تا از طبقه بندی خارج کردن های خیالبافانه و ادعاهای ارتباط ایران با القاعده، آقای "دروغ میگوییم، فریب می‌دهیم، دزدی می‌کنیم" بصورت رقت‌آوری، حرفه فاجعه‌بار خود را با دروغ‌های جنگ طلبانه پایان می دهد.
هیچ کس فریب نمیخورد. تمامی تروریست‌های حادثه 11 سپتامبر از کشورهای محبوب مایک پمپئو در خاورمیانه بودند؛ هیچ کدام از ایران نبودند."

آقای پومپئو عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر
سخنگوی وزارت خارجه ایران به توییت های امروز وزیر خارجه آمریکا پاسخ داد.
سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص توئیت های امروز آقای پومپئو، آن را ناشی از عصبانیت هیستریک در پایان دوره مفتضح او در سمت وزیر خارجه و عصبانیت ناشی از شکست سیاست فشار حداکثری دانست.
سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: به تعبیر زیبای شهید بهشتی، آقای پومپئو عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر!

روسیه: این ادعاها بسیار مسخره به نظر می‌رسد
مقام وزارت امور خارجه روسیه و نماینده پوتین در امور افغانستان گفت: ادعای پامپئو درباره اینکه ایران به "پناهگاهی" برای گروه تروریستی القاعده تبدیل شده، کاملاً بی‌اساس است و مسکو چنین اطلاعاتی را تأیید نمی‌کند.
"ضمیر کابلوف" مدیر بخش دوم آسیایی وزارت امور خارجه روسیه و نماینده ویژه "ولادیمیر پوتین" در امور افغانستان امروز (چهارشنبه) در گفت‌وگو با این خبرگزاری اعلام کرد که ادعای مقامات آمریکای مبنی بر اینکه ایران به "پناهگاهی" برای گروه تروریستی القاعده تبدیل شده، کاملاً بی اساس است و مسکو هیچ اطلاعاتی درباره وجود ارتباط بین تهران با این سازمان ندارد.
روز گذشته (سه‌شنبه) مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، ایران را به تبدیل شدن به پناهگاهی برای نیروهای القاعده متهم کرد. به گفته وی، رهبر این گروه تروریستی در تهران زندگی می‌کند و "آزادانه هر کاری را که قبلاً در افغانستان و پاکستان انجام می‌داده، انجام می دهد.
کابلوف در تفسیر این سخنان گفت: «به نظر می‌رسد که آقای پامپئو، در انتهای دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ، می خواهد هر اقدام ممکن برای آسیب رساندن به جمهوری اسلامی ایران را انجام دهد. ولی این ادعا کاملاً بی اساس و غیرمنطقی است.»
روز گذشته نیز "کنستانتین کاساچوف" رئیس کمیته امور بین‌الملل شورای فدراسیون (سنای) روسیه تأکید کرد،هیچ توجیه واقعی برای اتهامات واشنگتن علیه ایران و کوبا درباره حمایت از تروریسم وجود ندارد و ایالات متحده واشنگتن مدتهاست که برای اعمال فشار و محدودیت‌های بیشتر علیه کشورهای نامطلوب خود، به بهانه و دلیلی نیاز ندارد.
این سناتور روس گفت: «ادعا درباره حمایت ایران از تروریسم، به ویژه، پس از اقدام صریح تروریسم دولتی علیه ژنرال قاسم سلیمانی، یکی از فرماندهان بلندپایه نظامی ایران، که کاخ سفید با افتخار مسئولیت آن را برعهده گرفت، بسیار مسخره به نظر می‌رسد.»


24 دي 1399 - 01:15:43 ب.ظ
AryaNews.com ©