نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
آخرین تحولات سوریه؛
حمله هوایی رژیم صهیونیستی به سوریه/ ترور شیخ عشیره سوری به دلیل مخالفت با اشغالگری آمریک
حمله هوایی رژیم صهیونیستی به سوریه/ ترور شیخ عشیره سوری به دلیل مخالفت با اشغالگری آمریک
خبرگزاری آریا- رژیم صهیونیستی با حمله هوایی به مناطق مرزی عراق و سوریه در دیرالزور و بوکمال (شرق سوریه) جنایت جدیدی رقم زد.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری آریا، رژیم صهیونیستی با حمله هوایی به مناطق مرزی عراق و سوریه در دیرالزور و بوکمال (شرق سوریه) جنایت جدیدی رقم زد. منابع رسمی سوری اعلام کردند این حمله ساعت یک و ده دقیقه نیمه شب انجام شد. پدافند هوایی سوریه با این حملات مقابله کرد.  
شبکه تلویزیونی المیادین به نقل از برخی منابع از انفجار‌های متعدد در مرز عراق و سوریه خبر دادند.
مقامات ذیربط در حال بررسی خسارات ناشی از این حمله هستند.

هیچ ایرانی، سوری و یا عضوی از فاطمیون به شهادت نرسیده اند
هیچ ایرانی، سوری و یا عضوی از اعضای فاطمیون در حملات دیشب صهیونیست ها به سوریه به شهادت نرسیده اند.
در حالی که منابع مخالف نظام در سوریه ادعا می کنند که در حملات دیشب صهیوینست ها به سوریه تعدادی از نیروهای ایرانی، فاطمیون و چند نیروی نظامی سوری شهید شده اند، یک منبع مطلع به شبکه العالم اعلام داشت هیچ ایرانی، سوری و یا عضوی از اعضای فاطمیون در حملات دیشب به شهادت نرسیده اند.
وی همچنین تاکید کرد: حملات دیشب فقط چند مجروح برجای گذاشته است.

ترور شیخ عشیره سوری به دلیل مخالفت با اشغالگری آمریکا
افراد مسلح یک شیخ یک عشیره شمال شرق سوریه را در خانه‌اش گلوله باران کردند؛ پسرش می‌گوید که دلیل اصلی ترور او مخالفتش با اشغالگری آمریکا بود.
عشیره «العکیدات» در شمال شرق سوریه و در نزدیکی چاههای نفتی دیرالزور، همچنان ناآرام است. در یک سال گذشته چندین بزرگ عشیره ترور شده‌اند. بامداد دوشنبه نیز شیخ «اطلیوش شتات» از شیوخ نامدار این عشیره در خانه‌اش گلوله‌باران شد.
او در خانه‌اش در روستای «جوایج ذیبان» بود که مهاجمان به خانه‌اش ریخته و او را به همراه فرزند و مهمانشان کشتند. این روستا مرکز اصلی عشیره «العکیدات» و در کنار میدان معروف نفتی «العمر» قرار گرفته است. چاههای نفتی که در اشغال نیروهای آمریکایی و شبه‌نظامیان کُرد سوریه قرار دارد.
در سال‌های گذشته این منطقه بارها شاهد اعتراضات مردمی علیه حضور نیروهای آمریکایی و شبه‌نظامیان کُرد بوده و دهها نفر بازداشت شده‌اند.
«احمد اطلیوش» فرزند این شخصیت عشیره‌ای سوریه، به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که پدرش قربانی مواضع ثابت خویش در خصوص مخالفت با حضور اشغالگران آمریکایی و شبه‌نظامیان مسلح کُرد شد و آمریکا و نیروهای همراستا مسئول کشته شدن او هستند.
اطلیوش همچنین گفت که آمریکا و نیروهای دموکراتیک سوریه (SDF) در حال سرقت نفت و منابع سوریه هستند.
او افزود: «پدر شهیدم قاطعانه از اینکه با نماینده اشغالگران آمریکایی دیدار کند، مخالفت می‌کرد. چهار بار از او خواستند تا با فرماندهان نظامی آمریکایی در پایگاه غیر قانونی میدان نفتی العمر دیدار کند، اما نپذیرفت و ایمان داشت که اشغالگران پایدار نخواهند ماند.»
صدها نفر در مراسم تشییع او شرکت کردند و «احمد طلیموش» در سخنانی گفت که انتقام پدرش را خواهد گرفت.

ترور یکی از فرماندهان پیشین الجیش الحر در دیرالزور
افرادی ناشناس یکی از فرماندهان پیشین شبه نظامیان الجیش الحر را با دو نفر از اعضای خانواده وی در ریف دیرالزور  سوریه کشتند.
برخی منابع اطلاع رسانی مخالف اعلام کردند افرادی ناشناس احمد العلوان را با فرزندش صالح و برادرزاده اش در شهر البصیره ترور کردند، العلوان در ابتدای جنگ تروریستی علیه سوریه به ضرب گلوله ای تانک، زخمی و دو پایش قطع شد.
وی از اهالی منطقه الحویقه شهر دیرالزور بود و از سال 2012 از آنجا به شهر البصیره عزیمت کرد و به تعمیر خودروها می پرداخت.
این در حالی است که 4 نفر نیز در دو حمله جداگانه در دو منطقه الشحیل و الحوایج کشته شدند.

بشار جعفری: حامیان تروریسم در سوریه پاسخگو باشند
نماینده دایم سوریه در سازمان ملل بر ضرورت پاسخگو کردن کشور‌های حامی تروریسم در سوریه و وادار کردن آن‌ها به توقف نقض قوانین بین المللی و منشور سازمان ملل تاکید کرد.
به گزارش خبرگزاری «سانا»‌ی سوریه از نیویورک، بشار جعفری معاون وزیر امور خارجه و نماینده دایم سوریه در سازمان ملل متحد بر ضرورت پاسخگو کردن کشور‌های حامی تروریسم در سوریه و وادار کردن آن‌ها به توقف نقض قوانین بین المللی و منشور سازمان ملل متحد تاکید کرد.  
بشار جعفری افزود: عدم عمل شورای امنیت به مسئولیت‌های خود در این زمینه، تروریست‌ها و حامیان آنان را به ادامه جنایت هایشان تشویق می‌کند.
بشار جعفری در بیانیه‌ای که درباره تهدید اقدامات تروریستی علیه صلح و امنیت بین‌المللی به ریاست شورای امنیت ارائه کرد، گفت: تصویب متفق‌القول قطعنامه شورای امنیت شماره 1373 در تاریخ 28 سپتامبر 2001، نقطه عطفی در کنوانسیون‌های مبارزه با تروریسم و تلاش‌های بین‌المللی جمعی با هدف مبارزه با آن از طریق مجموعه‌ای از تدابیر بود.
وی تاکید کرد: سوریه به مسئولیت‌های خود برای حفاظت از ملت، فرهنگ باز و تمدن‌های چند گانه و غنی خود در برابر تلاش‌های تروریسم عمل می‌کند.
وی افزود: سوریه پس از گذشت ده سال از آغاز جنگ تروریستی علیه آن، به حمل پرچم مبارزه با تروریسم به نمایندگی از کل جهان مصمم است.
بشار جعفری گفت: امروز شمار زیادی از تروریست‌های خارجی و خانواده‌های آن‌ها در تعدادی از اردوگاه‌های تحت کنترل گروه‌های مسلح جدایی‌طلب وابسته به نیرو‌های اشغالگر آمریکایی حضور دارند.
بشار جعفری تاکید کرد سوریه هرگز تعهدات بین‌المللی خود برای تعقیب و پاسخگو کردن تروریست‌ها را نقض نکرده است و نخواهد کرد.
معاون وزیر امور خارجه سوریه بر حمایت دمشق از تلاش‌های سازمان ملل برای مبارزه با تروریسم و خشکاندن منابع آن و همچنین آمادگی سوریه برای ارائه هر کمکی به منظور ریشه کنی بقایای تروریسم تاکید کرد.
بشار جعفری گفت: سوریه همچنین بر موضع خود در حمایت از اصول حقوق بشردوستانه بین‌المللی و قطعنامه‌های ذیربط شورای امنیت تاکید می‌کند.
نماینده دایم سوریه در سازمان ملل متحد بر لزوم اجرای قطعنامه‌های متعلق به مبارزه با تروریسم از جمله قطعنامه‌های 1267 و 1373 و 1624 و 2170 و 2178 و 2199 و 2253 شورای امنیت و راهبرد جهانی سازمان ملل برای مقابله با تروریسم به دور از سیاسی کردن، دستکاری یا شاخص‌های دوگانه تاکید کرد.
جعفری همچنین به قطعنامه شماره 2178 سال 2015 شورای امنیت در خصوص جلوگیری از ورود تروریست‌های خارجی به سوریه و عراق از طریق خاک ترکیه و قطعنامه شماره 2170 سال 2015 در مورد خشکاندن منابع مالی، نظامی و لجستیکی گروه‌های تروریستی به ویژه داعش و جبهه النصره اشاره کرد.
جعفری در پایان بر ضرورت پاسخگو کردن کشور‌های حامی تروریسم و وادار کردن آن‌ها به توقف نقض قوانین بین المللی و منشور سازمان ملل متحد و ضرورت مقابله با گفتمان نفرت و ایده‌های افراطی و مخرب تاکید کرد.


24 دي 1399 - 01:02:47 ب.ظ
AryaNews.com ©