نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
چلسی 0 - لیورپول 2؛ فاجعه ای به نام کپا
چلسی 0 - لیورپول 2؛ فاجعه ای به نام کپا
خبرگزاری آریا- چلسی قربانی اشتباهات آندریاس کریستنسن و کپا آریزابالاگا شد، تا مهاجم تیزهوشی همچون سادیو مانه از موقعیت هایش حداکثر استفاده را کرده و لیورپول را به سه امتیاز ارزشمند برساند.
به گزارش آریا، لیورپول با سه امتیاز ارزشمند، استمفوردبریج را ترک می کند تا نشان دهد که این تیم همچنان عطش قهرمانی در لیگ برتر را دارد. در روزی که آندریاس کریستنسن با یک خطای بچگانه، چلسی را در همان نیمه اول 10 نفره کرد، کپا آریزابالاگا، یاد و خاطره لوریس کاریوس را زنده کرد و با سپردن توپ به سادیو مانه، به راحتی تیمش را تسلیم حریف قدرتمند خود کرد. آلیسون بکر با مهار پنالتی جورجینیو نقش بسزایی در پیروزی تیمش ایفا کرد.
دو تیم چلسی و لیورپول امشب در هفته دوم لیگ برتر انگلیس به مصاف یکدیگر رفتند که این بازی با دو گل سادیو مانه به سود تیم مهمان خاتمه یافت. گرچه دو تیم در نیمه نخست نمایشی برابر داشتند، اما اخراج آندریاس کریستنسن کار چلسی را دشوار کرد و در ادامه دو گل سادیو مانه، اشتباه عجیب و یاورنکردنی کپا و البته مهار پنالتی جورجینیو توسط آلیسون بکر باعث شد بازی بزرگ هفته به سود لیورپول تمام شود. در دقایق ابتدایی موقعیت خاصی روی دروازه ها ایجاد نشد و اولین فرصت در دقیقه 12 برای لیورپول حاصل نشد که ضربه جینی واینالدوم از کنار دروازه کپا به بیرون رفت.
دقایقی بعد و روی خروج کپا بود که لیورپول می توانست به گل اول دست پیدا کند، اما ضربه فابینیو روی ارسال کپا در آستانه ورود به دروازه توسط کریستنسن بازگردانده شد. در دقیقه 32 تیمو ورنر با حرکتی تماشایی و گذر از سد فابینیو پشت محوطه لیورپول صاحب موقعیت گلزنی شد، اما ضربه زمینی این ستاره آلمانی با اختلاف کمی به بیرون رفت.
اما در لحظات پایانی نیمه اول سادیو مانه با دروازه چلسی تک به تک شد و کریستنسن این بازیکن را متوقف کرد. داور نیز بعد از بازبینی صحنه مدافع چلسی را اخراج کرد تا کار این تیم در نیمه دوم دشوار شود. ضربه ایستگاهی به سود لیورپول اعلالم شد که شوت الکساندر آرنولد از کنار دروازه به بیرون رفت و نیمه نخست کم هیجان با تساوی بدون گل به اتمام رسید.
اما لیورپول نیمه دوم را هجومی آغاز کرد و خیلی زود به گل رسید. در دقیقه 50 بود که بابی فرمینو از سمت راست با ارسالی دقیق سادیو مانه را صاحب موقعیت گلزنی کرد و این ستاره سنگالی با یک ضربه سر دقیق به گوشه دروازه موفق به گلزنی شد. اما در دقیقه 55 باز هم لیورپول به گل رسید. اشتباه عجیب و پاس فاجعه بار کپا باعث شد سادیو مانه در مقابل دروازه صاحب موقعیت شده و به راحتی و با ضربه ای دقیق گل دوم خودش و تیمش را به ثمر برساند.
در دقیقه 65 بابی فرمینو از سمت راست حرکت کرده و می توانست برای لیورپول موقعیت سازی کند، اما ارسال زمینی او را کپا با پا دفع کرد و این خطر رفع شد. در دقیقه 69 میسون مونت می توانست اختلاف را به حداقل برساند، اما ضربه فنی و تماشایی او با اختلاف کمی از کنار دروازه الیسون بکر به بیرون رفت. در دقیقه 73 و با خطای تیاگو روی تیمو ورنر، چلسی صاحب یک ضربه پنالتی شد که جورجینیو پشت توپ قرار گرفت و ضربه زمینی این بازیکن با مهار آلیسون همراه شد و بهترین فرصت چلسی از دست رفت.
در دقیقه 85 آبراهام با نفوذ از سمت چپ می توانست دروازه لیورپول را باز کند، اما الیسون ضربه او را نیز مهار کرد. در دقیقه 93 ضربه محمد صلاح با مهار کپا همراه شد و روی ریباند نیز ضربه فابینیو راهی به دروازه نیافت. در ادامه نیز تغییری در نتیجه حاصلی نشد و لیورپول در این دیدار تماشایی با دو گل موفق به غلبه بر چلسی گشت.

30 شهريور 1399 - 11:41:56 ب.ظ
AryaNews.com ©