نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری:
ابلاغ سطح 5000 هکتاري کشت کلزا در ساري/ توليد 2800 تن کلزا
ابلاغ سطح 5000 هکتاري کشت کلزا در ساري/ توليد 2800 تن کلزا

خبرگزاری آریا- مدیر جهاد کشاورزی ساری ، امسال با افزایش دو هزار هکتاری سطح ابلاغی در مقایسه با سال گذشته، سطح ابلاغی کشت کلزا در این شهرستان پنج هزار و 100 هکتار اعلام شد.

به گزارش خبرنگارآریادفترمازندران درساری، رضا پورفلاح با بیان اینکه سال زراعی گذشته سه هزار و پنج هکتار اراضی زراعی شهرستان ساری کلزا کشت شد، گفت: با احتساب خسارت به 20 هکتار از این اراضی بر اثر طوفان، دو هزار و 830 هکتار از سطوح زیر کشت، برداشت و دو هزار و 807 تن دانه روغنی کلزا استحصال شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری تصریح کرد: با توسعه کشت دوم در اراضی شالیزاری و زراعت کلزا، علاوه بر افزایش تولید محصولات کشاورزی، موجب رونق اقتصادی برای کشاورزان و تامین امنیت غذایی با تولید دانه روغنی شد.

وی با اشاره به درآمد 130 میلیارد ریالی پارسال کلزاکاران ساروی، اظهار کرد: امسال با افزایش دو هزار هکتاری سطح ابلاغی در مقایسه با سال گذشته، سطح ابلاغی کشت کلزا در این شهرستان، پنج هزار و 100 هکتار اعلام شد.

این مسوول اظهار کرد: با ابلاغ سازمان متبوع، امسال باید در یک هزار و 500 هکتار اراضی شالیزاری و سه هزار و 600 هکتار اراضی خشکه زاری این شهرستان کلزا کشت شود.

پورفلاح بیان کرد: کاشت کلزا از ابتدای مهرماه آغاز و تا پایان آبان ماه در مناطق دشت ادامه دارد.

 

30 شهريور 1399 - 02:19:52 ب.ظ
AryaNews.com ©