نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
دکترمحسن علی‌گل زاده سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی بابل:
53 ميليون جوجه يکروزه در بابل توليد شد/ توليد 1300 ميلياردي
53 ميليون جوجه يکروزه در بابل توليد شد/ توليد 1300 ميلياردي

خبرگزاری آریا- سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی بابل ، سال گذشته 53 میلیون قطعه جوجه یک روزه به ارزش ناخالص یک هزار و 338 میلیارد ریال در واحدهای مرغداری گوشتی این شهرستان تولید شد.

به گزارش خبرنگارآریادفترمازندران درشهرستان بابل، محسن علی‌گل‌زاده گفت: سال گذشته 53 میلیون و 251 هزار و 920 قطعه جوجه یک روزه به ارزش ناخالص یک هزار و 338 میلیارد ریال در واحدهای مرغداری گوشتی شهرستان بابل تولید و به بازار مصرف عرضه شد.

وی با اشاره به اینکه میزان مصرف این شهرستان 11 میلیون و 960 هزار و 150 قطعه است، اظهار کرد: تولید مازاد و ظرفیت صادرات جوجه یک روزه به خارج از این شهرستان، 41 میلیون و 291 هزار و 770 قطعه است.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بابل افزود: جوجه ریزی در این شهرستان نسبت به تولید استان 8 درصد است. 

وی بیان کرد: اخذ مجوز جوجه ریزی در واحدهای مرغداری گوشتی برای همه مرغداران الزامی است و مرغداران موظف به مراجعه به تعاونی شهرستان برای دریافت مجوز جوجه ریزی و ‌ثبت اطلاعات هستند.

علی‌گل‌زاده در خاتمه تصریح کرد: کنترل و تنظیم جوجه ریزی و تولید مرغ، ایجاد نظم و ثبات در بازار و ساماندهی تولید، تعیین قیمت مناسب در طول سال و جلوگیری از ضرر و زیان مرغدار، یافتن بازار مناسب و مزیت نسبی برای توسعه صادرات، اقتصادی نمودن واحدهای تولید و افزایش درآمد مرغداران، استمرار تولید و توسعه پایدار در صنعت پرورش طیور، اصلاح ساختار تولید خدمت رسانی منظم با برنامه ریزی و اطلاع رسانی و کنترل بیماری ها و کاهش تلفات از مزایای ثبت نام در سامانه جوجه ریزی است.

 

30 شهريور 1399 - 02:17:20 ب.ظ
AryaNews.com ©