نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
درخشش ستاره ایرانی پورتو در هفته نخست لیگ پرتغال؛ طارمی 3 دقیقه بازی کرد و یک پنالتی گرفت!
درخشش ستاره ایرانی پورتو در هفته نخست لیگ پرتغال؛ طارمی 3 دقیقه بازی کرد و یک پنالتی گرفت!
خبرگزاری آریا- مهدی طارمی از روی نیمکت شاهد پیروزی تیمش در هفته نخست بود.
به گزارش آریا، پورتو و براگا در هفته نخست رقابت های لیگ پرتغال به مصاف هم رفتند که این بازی با نتیجه 3 بر 1 به سود پورتو به پایان رسید. مهدی طارمی، مهاجم ایرانی پورتو در این بازی از دقیقه 87 وارد میدان شد و در دقیقه 88 یک پنالتی گرفت. در این بازی ابتدا آندره کاسترو برای براگا در دقیقه 21 گلزنی کرد و در ادامه در وقت های اضافه نیمه اول، سرجیو اولیویرا و الکس تلس(پنالتی) برای پورتو گلزنی کردند. همچنین ملو داسیلوا در دقیقه 75 از بازی اخراج شد. گل سوم پورتو را هم الکس تلس باز هم از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند. این پنالتی را مهدی طارمی، یک دقیقه بعد از ورودش به زمین بازی گرفت.
با آغاز فصل جدید رقابت های لیگ برتر پرتغال، تیم پورتو در نخستین دیدار خود موفق شد در ورزشگاه دراگو با نتیجه 3 بر یک از سد براگا عبور کند. در این دیدار مهدی طارمی بازیکن جدید پورتو درخشان ظاهر شد. ستاره ایرانی پورتو و آقای گل فصل گذشته لیگ برتر پرتغال تنها یک دقیقه پس از حضور در زمین، نفوذ تند و تیزی از جناح راست زمین داشت که پس از ورود به محوطه جریمه براگا با خطای تورمنا، مدافع برزیلی حریف سرنگون شد تا داور نقطه پنالتی را نشان دهد.
الکس تلیس مدافع برزیلی پورتو پشت این ضربه پنالتی قرار گرفت و آن را برخلاف جهت حرکت متئوس سنگربان براگا وارد دروازه این تیم کرد تا پورتو این دیدار را با نتیجه 3 بر یک برنده شود. طارمی که در نخستین دیدار رسمی اش برای پورتو درخشان ظاهر شد، در فصل گذشته نیز موفق شده بود 7 بار برای تیم قبلی اش یعنی ریوه آ پنالتی بگیرد و در این زمینه در فصل گذشته لیگ پرتغال رکورددار شد.
اما درخشش طارمی در این بازی باعث بازتاب و واکنش های هواداران و کاربران فوتبال در فضای مجازی شد که زیر به برخی از آنها می پردازیم.
کاربری از پورتیمائو پرتغال نوشته است: البته طارمی به دنبال گرفتن پنالتی بود، این بهترین کار بود زیرا او در آن قسمت از زمین تنها بود. اما نیازی به غواصی (دایو یا تمارض) در استخرنداشت، حتی کمبود آن وجود داشت (طارمی پیاز داغ آن را می توانست بیشتر کند). ظاهراً طارمی مدافعان حریفان را بسیار عصبانی خواهد کرد. کاربری به نام کارلا نوشته است: به حرکت توپ و حرکت بدنی که طارمی برای فریب مدافع انجام می دهد توجه کنید. بسیار هوشمندانه است.
کاربر دیگری از لیسبون در این باره نوشته است: مارگا (دیگر مهاجم پورتو) 90 دقیقه بازی کرد و من حتی نمی دانم چه کاری انجام داد. طارمی 7 دقیقه بازی کرد و تأثیر بیشتری در بازی داشت، تمام.
کاربر دیگری که عکسی از طارمی را برای پروفایل حساب کاربریش انتخاب کرده نوشته است: مهدی طارمی وارد زمین شد و فقط در 1 دقیقه یک پنالتی گرفت. طارمی پس از اولین لمس توپ، یک پنالتی را به دست می آورد.
یک کابری نوشته است: هر توئیتی که در مورد طارمی ارسال می کنم، ایرانی ها آن را لایک می کنند و این خنده دار است.
یک کاربر از ستوبال پرتغال با نقل قول گرفتن از یک پیج هوادارای پورتو که با عصبانیت در توئیتی نوشته است «طارمی را به زمین بیاورید!!!»، گفته است: این واکنش من و دوستانم است زمانیکه طارمی را در یازده بازیکن اصلی فوتبال فانتزی خود قرار داده ایم.
یک صفحه هوادارای نیز نوشته است: من فکر می کنم که طارمی در نهایت در ترکیب 4-3-3 ثابت بازی خواهد کرد یا نهایتا در سیستم 4-4-2 در کنار مارگا (دیگر مهاجم پورتو) بازی خواهد کرد. طارمی علاوه بر اینکه در عمق خوب حرکت میکند، در سرعت بخشیدن به حملات به همان اندازه قوی است (برای مثال حرکتی که پنالتی را به دست آورد)، او نتیجه حملات را بهتر می کند و تکنیک بیشتری دارد.
یک کاربر از کیپ ورد در توئیتی فان و شوخی با قرار دادن عکسی از طارمی و موسی مارگا دو مهاجم پورتو که در حال صحبت با یکدیگر هستند یک دیالوگ از قول آنها نوشته است. این کاربر توئیت کرده است: طارمی: بازی بعدی، من به در ترکیب اصلی خواهم بود و بازی را از ابتدا شروع می کنم.
مارگا: اما اگر سرمربی من را ترجیح دهد (و در ترکیب اصلی بودم)، من مقصر نیستم.»
کاربر دیگری نوشته است: 9 دقیقه برای طارمی کافی بود تا نشان دهد بیشتر از زدن یک گل ارزش دارد.
کاربری با تعریف از طارمی و موسی مارگا مهاجمین پورتو نوشته است: طارمی و مارگا هیچ تفاوتی با هم ندارند، آنها هر دو "کارشناس و متخصص" پنالتی هستند.
یک صفحه هوادارای پورتو نیز پس از درخشش طارمی از این بازیکن تمجید کرده و نوشته است: اولین لمس طارمی و او یک پنالتی را برای پورتو دست می آورد. کاربری نیز یک پاسخ به این توئیت داده و نوشته است: تاثیر طارمی در 5 دقیقه بیشتر از 3 سال حضور موسی مارگا بود.
کاربری به نام ویتور با مقایسه طارمی و موسی مارگا مهاجم فرانسوی الاصل تیم ملی مالی نیز نوشته است: مارگا 90 دقیقه یک پنالتی، طارمی 5 دقیقه یک پنالتی
30 شهريور 1399 - 01:53:44 ب.ظ
AryaNews.com ©