نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
کرونا در جهان؛
تشدید محدودیتهای کرونایی در اروپا/ استفاده اضطراری از واکسن کرونا در امارات/وخیم شدن بحران کرونا در سرزمینهای اشغالی
تشدید محدودیتهای کرونایی در اروپا/ استفاده اضطراری از واکسن کرونا در امارات/وخیم شدن بحران کرونا در سرزمینهای اشغالی
خبرگزاری آریا-جدیدترین آمارها نشان می دهد موارد ابتلا به کرونا در اروپا همچنان در حال افزایش است و تا به حال 659334 نفر در اسپانیا به کرونا مبتلا شده و 30495 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
به گزارش خبرگزاری آریا،در فرانسه هم تا به حال 428696 نفر به کرونا مبتلا شده و 31249 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
بر اساس جدیدترین آمارها در انگلیس هم تا به حال 385936 نفر به کرونا مبتلا شده و 41732 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
در ایتالیا هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 294932 نفر به کرونا مبتلا شده و 35668 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
در آلمان هم تا به حال 271244 نفر به کرونا مبتلا شده و 9464 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان باخته‌اند.

جان باختن 68 نفر دیگر در ترکیه
وزیر بهداشت ترکیه در خصوص آخرین وضعیت شیوع کرونا نوشت: طی 24 ساعت گذشته 97 هزار و 416  تست کرونا گرفته شده که از بین آنها 1538 نفر مبتلا تشخیص داده شده‌اند.
 فخرالدین کوجا وزیر بهداشت ترکیه در خصوص آخرین وضعیت شیوع کرونا در این کشور در صفحه توئیتر خود نوشت: طی 24 ساعت گذشته 97 هزار و 416  تست کرونا گرفته شده که از بین آنها 1538 نفر مبتلا تشخیص داده شده‌اند و 68 نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.
وی افزود: به این ترتیب در مجموع 9 میلیون و 173 هزار و 694 تست گرفته شده که 301348 نفر از آنها مبتلا به کرونا تشخیص داده شده‌اند. همچنین 7445 نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.
وزیر بهداشت ترکیه ادامه داد: امروز تعداد مبتلایان بد حالمان به 1432 نفر رسیده است. بیشترین تلاش کادر درمانمان برای بهبود حال بیماران بدحالمان است. کاهش تعداد مبتلایان بد حال در دستان ماست. برای رعایت تدابیر این هشدارها برایمان کافی است. با هم در مقابل این بیماری مقابله کنیم

شمار صهیونیست‌های مبتلا به کرونا از 183 هزار نفر عبور کرد
آخرین آمار از میزان ابتلا به کرونا در اراضی اشغالی حاکی از آن است که شمار صهیونیست‌های مبتلا به کووید19 از 183 هزار نفر فراتر رفته است.
به گزارش  النشره، افزایش روزافزون شمار صهیونیست‌های مبتلا به کرونا موجب بروز بحران در اراضی اشغالی شده است.
بر اساس این گزارش، منابع رسانه‌ای از ثبت 5 هزار و 299 مورد جدید از ابتلا به کرونا در اراضی اشغالی خبر داده اند.
بنابراین، شمار صهیونیست‌های مبتلا به کرونا به 183 هزار و 602 نفر افزایش یافته است.
در همین حال، تعداد فوتی‌های صهیونیست ناشی از ابتلا به کرونا به هزار و 226 نفر افزایش یافته است.

بیل گیتس: قانون منع سفر به آمریکا به شیوع کرونا دامن زد
بنیانگذار شرکت مایکروسافت قانون ممنوعیت سفر به آمریکا را عامل بدتر شدن شیوع کرونا در این کشور دانست.
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، بیل گیتس، بنیانگذار شرکت مایکروسافت اعلام کرد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با اعمال قانون ممنوعیت سفر به این کشور، به شیوع بیشتر ویروس کرونا دامن زده و شرایط را وخیم‌تر کرده است.
گیتس در مصاحبه با کریس والاس، مجری برنامه «فاکس نیوز یکشنبه» گفت: ما عجولانه اقدام کردیم و قادر به آزمایش و قرنطینه افرادی که وارد آمریکا می‌شدند، نبودیم. اگر اجازه ورود این افراد به آمریکا صادر می‌شد زودتر نسبت به شیوع ویروس کرونا آگاه می‌شدیم و تدابیر مورد نظر در این زمینه را اتخاذ می‌کردیم و همین امر از شیوع بیشتر کرونا در آمریکا جلوگیری می‌کرد.
این میلیاردر آمریکایی افزود: شیوع کرونا در ماه مارس باور نکردنی بود. ما می‌توانستیم عملکرد چین و اروپا را در مواجهه با این ویروس ببینیم و راه حل مقابله با آن را دریابیم.
پیش از این، بیل گیتس شیوع ویروس کرونا در آمریکا را نتیجه «سوء مدیریت» عنوان کرده و به شدت از «استفن هان» کمیساریای سازمان غذا و داروی آمریکا انتقاد کرده بود.
وی با اعلام اینکه اشتباه‌های بسیار جدی درباره ویروس کرونا در آمریکا اتفاق افتاده است از عملکرد دولت این کشور در قبال کنترل این بیماری همه‌گیر انتقاد کرد.

شمار کرونایی‌ها در امارات به 84 هزار و 242 نفر رسید
بر اساس اعلام وزارت بهداشت امارات شمار مبتلایان به کرونا در این کشور به 84 هزار و 242 نفر رسیده است.
به گزارش الجزیره، وزارت بهداشت امارات اعلام کرد که موارد جدیدی از ابتلا به کرونا در این کشور به ثبت رسیده است.
این وزارتخانه اعلام کرد که شمار مبتلایان به کرونا در امارات به 84 هزار و 242 نفر رسید.
وزارت بهداشت امارات همچنین از ثبت چند فوتی دیگر در نتیجه ابتلا به کرونا خبر داد.
طبق اعلام این وزارتخانه، در حال حاضر شمار فوتی‌های ناشی از ابتلا به کرونا در امارات به 404 نفر رسیده است.
افزایش روز افزون شمار مبتلایان به کرونا در امارات در حالی است که این کشور در ابتدای شیوع بیماری کووید 19 تلاش می‌کرد تا آمار مبتلایان خود را پنهان سازد.

آخرین آمار ابتلا به کرونا در مصر
وزارت بهداشت مصر اعلام کرد در شبانه روز گذشته 128 نفر به کووید - 19 مبتلا شدند و 17 نفر از مبتلایان نیز جان خود را از دست دادند.
 وزارت بهداشت مصر اعلام کرد در شبانه روز گذشته 128 نفر به کووید - 19 مبتلا شدند و 17 نفر از مبتلایان نیز جان خود را از دست دادند.
سخنگوی رسمی وزارت بهداشت مصر گفت تعداد مبتلایان کووید - 19 تا روز شنبه به 101 هزار و 900 نفر رسیده است.
خالد مجاهد افزود آمار فوتی‌های کووید - 19 نیز تا کنون به 5 هزار و 750 نفر و بهبود یافتگان به 88 هزار و 666 نفر می رسد.

استفاده اضطراری از واکسن کرونا در امارات
امارات متحده عربی مجاز به استفاده اضطراری از واکسن کووید 19 ساخته شده در چین شد.
به گزارش  سی‌تی‌جی‌ان، امارات متحده عربی مجاز به استفاده اضطراری از واکسن کووید 19 ساخته شده در چین شد؛ تصمیمی که مورد استقبال کارشناسان بهداشت و کارکنان پزشکی در خط مقدم قرار گرفت.
واکسن غیرفعال که توسط گروه ملی Biotec چین (Sinopharm) ساخته شده است، در حال حاضر در بیش از 10 کشور از جمله امارات در مرحله سوم آزمایش بالینی است؛ این ماده برای استفاده اضطراری در چین در گروه‌های پرخطر از اواخر ژوئیه پس از نتایج قابل اعتماد در آزمایشات فاز I و فاز II، تأیید شده است.
بر اساس این گزارش، در امارات متحده عربی، آزمایشات فاز III، توسط G42 Healthcare و تحت نظارت وزارت بهداشت و پیشگیری امارات و وزارت بهداشت ابوظبی انجام می‌شود.
تعداد اصلی داوطلبان برای آزمایشات 15000 نفر بوده، اما 31000 داوطلب از 125 ملیت کشور طی شش هفته ثبت نام کرده‌اند.
کارمندان بهداشت، از جمله پزشکان ارشد و پرستاران نیز در این آزمایش شرکت کرده‌اند؛ در این گزارش آمده است که VPS Healthcare، یکی از بزرگ‌ترین مراکز درمانی در خاورمیانه، تقریباً 1000 پزشک و بیش از 2500 پرستار را فقط در امارات متحده عربی داوطلب کرده تا در آزمایشات واکسن مورد انتظار COVID-19 شرکت کنند

بالاترین رکورد تست گیری کرونا در آلمان
جدیدترین اخبار کرونایی از اروپا حاکی از آن است که آلمان در زمینه تست گیری کرونا در هفته گذشته رکورد بالایی را بدست آورده است. وزیر بهداشت آلمان از حدود 1.12 میلیون تست کرونا در هفته گذشته خبر داد.

احتمال تایید واکسن کرونا تا آخر سال 2020 در آلمان
"کلایس سیچوتک"، رئیس انستیتو معروف "پاول اهرلیش" آلمان هم تایید یک واکسن کرونا در سال جاری میلادی را رد نمی کند. وی در این باره گفته است که در حال حاضر 9 نامزد واکسن کرونا در مرحله آزمایش بالینی نهایی مرحله سوم قرار دارند.
این مقام بهداشتی در آلمان تاکید کرد: ما همه اقدامات لازم را انجام می دهیم تا فراِیند تایید واکسن تا حد ممکن به صورت سازنده و با دقت لازم انجام شود.
وی درباره اولویت بندی شهروندان برای تزریق واکسن سخن گفته و اظهار داشت: انستیتو رابرت کخ آلمان باید در این باره تصمیم گیری کند.

2297 آمار ابتلای روزانه در آلمان
انستیتو رابرت کخ آلمان هم از حدود 2297 مورد جدید ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت در این کشور خبر داده است. 6 نفر هم در این مدت در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
"ینز اشپاهن"، وزیر بهداشت آلمان هم اعلام کرده که می خواهد روند توزیع واکسن های کرونا در آینده را تا ماه اکتبر تنظیم کند. برای این منظور باید پزشکان، کارشناسان و دانشمندان علوم اجتماعی در این راستا کار کنند.
وزارت بهداشت آلمان بر این عقیده است که مسئله توزیع واکسن به علت کمیاب بودن آن در مراحل اولیه مسئله‌ای با ابعاد پزشکی، اخلاقی و سیاسی-اجتماعی خواهد بود.

تشدید محدودیت‌ها در لندن
شهردار لندن هم از محدودیت های بیشتر برای مقابله با کرونا خبر داده است. وی از بالا بودن احتمال این اقدام به دلیل افزایش چشمگیر آمار مبتلایان خبر داده است.

ابتلای وزیر اقتصاد فرانسه به کرونا
برونو لومر، وزیر اقتصاد فرانسه جمعه شب در صفحه توئیتر خود نوشت که نتیجه آزمایش ابتلایش به ویروس کرونا مثبت بوده است.
وی گفته که خود را قرنطینه کرده است اما علائم ابتلا به بیماری کووید 19 را ندارد و به کار خود ادامه خواهد داد.
برونو لومر اولین وزیر دولت فرانسه نیست که به کرونا مبتلا می‌شود. در جریان موج اول شیوع ویروس کرونا در فرانسه، فرانک ریستر، وزیر وقت فرهنگ این کشور نیز به ویروس کرونا مبتلا شده بود.

رکورد بالای ابتلای روزانه به کرونا در فرانسه
وزارت بهداشت فرانسه روز جمعه از ثبت رکورد جدیدی از شناسایی موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا خبر داده است.
بنا به آمار وزارت بهداشت فرانسه طی 24 ساعت، 13 هزار و 215 بیمار مبتلا به کووید 19 در این کشور شناسایی شدند. این در حالی است که آمار مرگ و میر بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در فرانسه نیز طی 24 ساعت به 123 نفر رسیده است.

تشدید محدودیت‌های کرونایی در شهرهای بزرگ هلند
کشور هلند هم اعلام کرده که می خواهد قواعد و محدودیت های کرونایی در شهرهای بزرگ این کشور از جمله روتردام، آمستردام و برخی شهرهای بزرگ دیگر را تقویت کند.

اقدامات ضد کرونایی در پایتخت ایرلند تشدید می‌شود
دولت ایرلند هم با توجه به افزایش چشمگیر آمار مبتلایان اقدامات کرونایی در دوبلین، پایتخت این کشور را تشدید می کند. بر اساس تصمیمات اتخاذ شده به مدت 3 هفته دیگر هیچ مراسمی در فضاهای بسته نباید برگزار شود. رستوران ها هم حق پذیرایی از مهمانان در فضای بسته را ندارند.
نخست وزیر ایرلند هم در نطقی تلویزیونی اعلام کرده است که بدون اقدامات قاطعانه این خطر ایجاد می شود که دوبلین به بدترین روزهای بحران برگردد.

تشدید محدودیت‌ها در بسیاری شهرهای فرانسه
محدودیت های کرونایی در بسیاری شهرهای فرانسه از جمله پاریس، نیس و تولوز هم تشدید می شود.

کاهش چشمگیر تعداد ناظران انتخاباتی اعزامی سازمان امنیت و همکاری اروپا به آمریکا
سازمان امنیت و همکاری اروپا هم شمار ناظران انتخاباتی خود برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را به دلیل بحران کرونا به شدت کاهش می دهد. این نهاد اروپایی خبر داد که به جای 500 ناظر تنها 30 ناظر برای این منظور به این کشور اعزام می شود.

مجازات وزیر دادگستری هلند به دلیل نقض قواعد کرونایی
وزیر دادگستری هلند هم به دلیل نقض قواعد کرونایی تحت پیگرد قانونی قرار گرفته است. دادستان عمومی هلند این وزیر دولت را به جریمه 390 یورویی محکوم کرده چرا که وی در تاریخ 22 آگوست در جشن عروسی خود قواعد کرونایی را نقض کرده است.

4322 ابتلای روزانه به کرونا در انگلیس
نهادهای بهداشتی در انگلیس هم از ابتلای 4322 مورد ابتلا به کرونا در انگلیس خبر دادند که بالاترین میزان مبتلایان روزانه از 8 ماه می است.
بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس روز جمعه گفت که موج دوم شیوع بیماری همه گیر کووید 19 در این کشور «اجتناب‌ناپذیر» است.
به گفته نخست وزیر بریتانیا ممکن است وضع محدودیت‌های جدید در این کشور برای جلوگیری از شیوع ویروس جدید کرونا ضروری باشد. وی با این حال تاکید کرد که مایل به اجرای قرنطینه سراسری مجدد در بریتانیا نیست.
این سخنان در حالی بیان می‌شود که بنا به برخی از گزارش‌ها مقامات بریتانیا وضع دومین قرنطینه سراسری را در دست بررسی دارند.

1900 ابتلای روزانه در ایتالیا
در ایتالیا هم شمار مبتلایان روزانه با بیش از 1900 مورد به بالاترین میزان از اوایل ماه می رسیده است. وزارت بهداشت ایتالیا روز جمعه از ابتلای 1907 مورد جدید به این بیماری خبر داد.
در مادرید اسپانیا هم اقدامات برای مهار کرونا تشدید می شود. حدود 850 هزار نفر تحت تاثیر این محدودیت ها قرار خواهند گرفت.

دزدی هکرهای چینی از آزمایشگاه تولید واکسن در اسپانیا
خبرهایی هم منتشر شده مبنی بر اینکه هکرهای چینی اطلاعات آزمایشگاهی در اسپانیا که روی تولید واکسن کرونا کار می کند را دزدیده‌اند. به نوشته نشریات اسپانیایی اینکه کدام اطلاعات هک شده و چه موقع این اتفاق افتاده است هنوز مشخص نیست.

تشدید محدودیت‌ها در ایسلند و دانمارک
دولت ایسلند هم برای مقابله با آمار روزافزون مبتلایان به کرونا محدودیت ها در این کشور را تشدید می کند.
دانمارک هم محدودیت های کرونایی را تشدید می کند. این خبر را نخست وزیر دانمارک روز جمعه در یک کنفرانس مطبوعاتی در پایتخت این کشور اعلام کرد.

بالاترین رکورد مبتلایان روزانه در لهستان
لهستان هم از رکورد بالای آمار مبتلایان روزانه از زمان شروع این بحران خبر داده است. نهادهای بهداشتی این کشور در روز شنبه از ابتلای 1002 مورد جدید به کرونا در عرض 24 ساعت خبر دادند.

پیش بینی بدبینانه بانک مرکزی اروپا درباره تاثیرات اقتصادی کرونا
رئیس بانک مرکزی اروپا هم اعلام کرده است که منطقه یورو همچنان مدت های طولانی با تاثیرات منفی اقتصادی بحران کرونا روبرو خواهد بود.
بر اساس جدیدترین پیش بینی بانک مرکزی اروپا تولید ناخالص داخلی در منطقه یورو در پایان سال 2022 هم بسیار کمتر از مسیر رشد پیش بینی شده در ماه مارس خواهد بود.
رئیس بانک مرکزی اروپا اعلام کرده که بنابراین سال ها طول خواهد کشید تا عواقب اقتصادی بحران کرونا کاملا برطرف شود.

30 شهريور 1399 - 10:16:26 ق.ظ
AryaNews.com ©