نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
قانون با قدرت پشتيبان آمران به معروف و ناهيان از منکر است
قانون با قدرت پشتيبان آمران به معروف و ناهيان از منکر است
خبرگزاری آریا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بجنورد گفت: با توجه به اینکه در قانون به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر اشاره شده است لذا قانون و نظام با قدرت پشتیبان آمران به معروف و ناهیان از منکر هستند.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از پلیس، آیت الله "ابوالقاسم یعقوبی" در جلسه امر به معروف و نهی از منکر و تجلیل از ستواندوم "محسن حاتمی" افسر وظیفه شناس پلیس استان، با تقدیر از اقدام قانونی این پلیس وظیفه شناس، اظهار داشت: تلاش برای احیاء امر به معروف و نهی از منکر یک واجب شرعی است و بر همه کس واجب است.
وی با اشاره به اینکه همه مردم باید آمر به معروف و ناهی از منکر باشند، افزود: هرکس به هر طریقی و در حد توان باید از دین خود دفاع کند.
این مقام مسئول ادامه داد: این فریضه مهم مخصوص قشر خاصی نیست و به همه تعلق دارد و باید همه ما در مقابل دشمنان و بدخواهان نظام اسلامی ایستادگی کنیم.
وی با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر همانند نماز، روزه و جهاد واجب است، تصریح کرد: امیدواریم تا این فرهنگ در جامعه احیاء شود زیرا همه ما در مقابل گسترش معروف ها و جلوگیری از افزایش منکر ها مسئولیم.
نماینده ولی فقیه در استان در پایان سخنانش با تقدیر از اقدام قانونی مامور وظیفه شناس پلیس در برخورد با بد پوششی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه در قانون به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر اشاره شده است لذا قانون و نظام با قدرت پشتیبان آمران به معروف و ناهیان از منکر است.
گفتنی است ستواندوم "محسن حاتمی" هفته گذشته به یک دختر و پسر نوجوان که با پوشش نامناسب اقدام به دوچرخه سواری کرده بودند با رعایت موازین شرعی و دوستانه تذکر می دهد ولی فرد دیگری که در آن محل حضور داشته از این صحنه فیلم برداری کرده و پس از تقطیع آن را در فضای مجازی منتشر و چنین وانمود می کند که والدین این بچه ها با ماموران درگیر شده اند که دشمنان از این بستر به نفع خود استفاده  کرده اند. اما این اقدام دشمنان با واکنش های جدی مردم عزیز روبه رو شد و واکنش پلیس انقلابی از سوی آنان مورد تأیید قرار گرفت.
11 مرداد 1399 - 04:41:48 ب.ظ
AryaNews.com ©