نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
ولایتی:
ديپلماسي در دنيا، ديپلماسي فرهنگي است
ديپلماسي در دنيا، ديپلماسي فرهنگي است
خبرگزاری آریا- رئیس موسس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دیپلماسی در دنیا، دیپلماسی فرهنگی است که یک رکن دیپلماسی علمی و آموزش علمی در سطح آموزش عالی است.
به گزارش خبرگزاری آریا، آقای علی اکبر ولاتی در حاشیه نشست معارفه آقای علاءالدین بروجردی معاون امور بین المللی و دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه آزاد اسلامی که در سالن جلسات سازمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد در جمع خبرنگاران افزود: آقایان بروجردی و شیخ عطار و مرحوم شیخ الاسلام از کارآموزان وزارت خارجه هستند و هر سه این‌ها سابقه درخشانی در کار دیپلماسی دارند.
وی افزود: در حال حاضر یک بخش مهم دیپلماسی در دنیا، دیپلماسی فرهنگی است که یک رکن دیپلماسی علمی و آموزش علمی در سطح آموزش عالی است و توقع این است که جمهوری اسلامی ایران اگر دستاورد‌های علمی دارد این را در منطقه و کشور‌های اسلامی عرضه کند که اگر رضایت داشتند و مایل بودند از تجربیات علمی و آموزشی ما درحوزه آموزش عالی استفاده کنند.
آقای ولایتی با اشاره به تاسیس شاخه دانشگاه آزاد اسلامی در کابل گفت: نمونه بسیار موفق تاسیس شاخه این دانشگاه در کابل یا بیروت است که با همت آقای طهرانچی و مدیریت آقای بروجردی وهمکاری آقای شیخ عطار، کار توسعه آموزش عالی در کشور‌های اسلامی در صورتی مورد درخواست آن‌ها باشد توسعه پیدا کند.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از صدا و سیما، وی تاکید کرد: ما آماده ایم که دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به پیشرفت‌هایی که در حوزه‌های مختلف پزشکی و مهندسی و علوم تجربی دارد در اختیار دانشگاه‌های دیگر بگذاردیم ودر چارچوب مقررات داخلی آن‌ها کمک‌هایی در عرصه مختلف علمی شکل گیرد تا در جهت احیای دانشگاه‌های اسلامی در تاریخ تمدن اسلامی در حوزه‌های مختلف فرهنگ و آموزش‌های علمی گام‌هایی برداشته شود.
11 مرداد 1399 - 04:06:37 ب.ظ
AryaNews.com ©