نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
سومين نظرسنجي چند روز اخير حاکي از رقابت تنگاتنگ ميان بايدن و ترامپ است
سومين نظرسنجي چند روز اخير حاکي از رقابت تنگاتنگ ميان بايدن و ترامپ است
خبرگزاری آریا- درحالی که اکثر رسانه‌ها به نظرسنجی‌هایی اشاره دارند که بیانگر پیشتازی نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری 2020 هستند، سومین نظرسنجی چند روز اخیر حاکی از رقابت تنگاتنگ میان نامزدهای اصلی دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان است به طوری که اختلاف میان آنها تنها چهار درصد است.
به گزارش خبرگزاری آریا به نوشته روزنامه واشنگتن اگزماینر، نظرسنجی جدید کالج امرسون نشان داد که میزان حمایت از جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر 50 درصد و میزان حمایت‌ها از دونالد ترامپ، رئیس جمهور کنونی آمریکا و نامزد جمهوری‌خواهان در این رقابت‌ها 46 درصد است.
در این نظرسنجی 964 رای‌دهنده احتمالی شرکت داشتند و درصد خطای آن مثبت و منفی 3.1 درصد برآورد شده است.
این سومین نظرسنجی چند روز اخیر است که یک رقابت تنگاتنگ را نشان می‌دهد.
نظرسنجی جدید پایگاه زوگبی (Zogby) نیز اختلاف میان بایدن و ترامپ را چهار درصد اعلام کرد به طوری که میزان حمایت‌ها از بایدن 44 درصد و از ترامپ 40 درصد بود.
در همین حال نظرسنجی جدید پایگاه راسموسن اختلاف میان این دو رقیب را شش درصد اعلام کرد به طوری که درصد حمایت از بایدن 48 درصد و از ترامپ 42 درصد بود. اما هفته گذشته نظرسنجی راسموسن حاکی از حمایت 47 درصدی از بایدن و حمایت 45 درصدی از ترامپ بود.
نظرسنجی کالج امرسون همچنین این مساله را که چه کسانی و چطور در این انتخابات شرکت می‌کنند را بررسی کرد. این نظرسنجی نشان داد که در بین افرادی که به صورت حضوری در انتخابات نوامبر شرکت می‌کنند، درصد رای به ترامپ بیشتر از بایدن است.
طبق این نظرسنجی، با توجه به نگرانی‌های امنیتی نسبت به رای‌دادن حضوری به خاطر ویروس کرونا، یک اکثریت 58 درصدی از رای‌دهندگان همچنان قصد دارند به صورت حضوری در انتخابات شرکت کنند در حالی که 43 درصد از طریق ایمیل رای خواهند داد. در بین افرادی که قصد دارند به صورت حضوری در انتخابات شرکت کنند، 65 درصد به ترامپ و 32 درصد به بایدن رای دادند اما در بین افرادی که از طریق ایمیل در این انتخابات شرکت می‌کنند، 76 درصد به بایدن و 20 درصد به ترامپ رای دادند.
11 مرداد 1399 - 03:56:51 ب.ظ
AryaNews.com ©