نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
هشدار صریح سران صهیونیستی درباره احتمال وقوع جنگ داخلی
هشدار صریح سران صهیونیستی درباره احتمال وقوع جنگ داخلی
خبرگزاری آریا- شبکه المیادین گزارش داد: اوضاع داخلی رژیم صهیونیستی به حدی ملتهب شده است که سران این رژیم با صراحت درباره احتمال وقوع جنگ داخلی هشدار می‌دهند.
به گزارش خبرگزاری آریا، شبکه تلویزیونی المیادین روز جمعه در گزارشی اعلام کرد، سخن از احتمال بروز جنگ داخلی در سرزمین های اشغالی، از زبان مقامات بلندپایه این رژیم بیان می‌شود و اعتراضات و سرکوب آن، به مرز خشونت کشیده شده است؛ سرکوب اعتراضات علیه بنیامین نتانیاهو، ابعاد خطرناکی به خود گرفته است و نشانه‌هایی از کشیده شدن به سوی جنگ داخلی دیده می‌شود.
در این گزارش آمده است که اعتراضات در سایه موج فزاینده تنش و کشمکش‌های سیاسی و اتهامات متقابل درباره تبلیغات منفی و نفرت پراکنی، ادامه دارد و  پلیس اسرائیل در برابر حمله گروه‌های افراطی به معترضان به نتانیاهو، بیطرف می‌ماند که بسیاری از ناظران آن را شبیه باند‌های طرفدار دونالد ترامپ می‌دانند.
شبکه المیادین افزود، اقدامات راستگرایان طرفدار بنیامین نتانیاهو، شبیه رفتار‌های افراد متعصب طرفدار دونالد ترامپ و شبه نظامیان اوست. آن‌ها در افراط گرایی و وحشی گری دو روی یک سکه هستند.
منال اسماعیل گزارشگر شبکه المیادین نیز در این باره گفت: در سایه ناکامی رژیم اسرائیل در مقابله با شیوع ویروس کرونا و بحران‌های شدید اقتصادی و اجتماعی ناشی از آن، تظاهرات در محکومیت سیاست‌های دولت در برابر خانه بنیامین نتانیاهو و وزیر امنیت داخلی در قدس ادامه دارد. تظاهراتی که به خشونت کشیده شده است و گروه‌های راستگرای افراطی با وحشی گری به تظاهرکنندگان یورش بردند و پلیس اسرائیل هم نقش بیطرف را در این بین ایفا می‌کند و ابتدا حاضر به حمایت از تظاهرکنندگان نشد.
یکی از تظاهرکنندگان اسرائیلی گفت: ”یک گروه مسلح به شیشه، چماق، گاز فلفل و چاقو، حمله به تظاهرکنندگان را آغاز کردند. “
در ادامه این گزارش آمده است: حمله به تظاهرکنندگان، زنگ خطر را در اسرائیل به صدا درآورد و باعث هشدار‌های آشکاری درباره وقوع جنگ داخلی در این رژیم مطرح شود. این در حالی است که مخالفان نتانیاهو، او را مسئول مستقیم بروز این شرایط می‌دانند، زیرا به تبلیغات مستمر علیه تظاهرکنندگان ادامه می‌دهد.
بنی گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در مصاحبه‌ای تلویزیونی گفت: ”خشونتی که شاهد آن هستیم برای من نگران کننده است و نشانه سرازیری است که می‌تواند ما را به سوی جنگ داخلی سوق دهد، از همه طرف‌ها می‌خواهم تا تبلیغات منفی را متوقف کنند، زیرا اوضاع خطرناک خواهد شد. “
یائیر لاپید رئیس فراکسیون مخالفان کابینه نتانیاهو در یک مصاحبه تلویزیونی گفت: ”خشونت و خونریزی‌هایی که در تل آویو شاهد آن بودیم، دستان نتانیاهو را آلوده می‌کند. هر کسی که به تبلیغات علیه تظاهرکنندگان بپردازد، در مقابل خون دریافت خواهد کرد و اسرائیل را به سوی جنگ داخلی خواهد کشاند. “
گزارشگر شبکه المیادین خاطر نشان کرد: سخن از کشیده شدن به جنگ داخلی در اسرائیل، مسئله جدیدی نیست و ناظران پیش از این، درباره سناریوی مشابه هشدار داده بودند. موضوعی که باعث شد رئیس اسرائیل همه طرف‌ها را به خویشتنداری به منظور دوری جستن از وقوع جنگ داخلی، تشویق کند.
ناظران به این موضوع اشاره می کنند که نتانیاهو در حال اجرای مرحله تعیین کننده از طرح خودش است که باعث شعله ور شدن اوضاع داخلی اسرائیل خواهد شد. به گفته این ناظران، پس از حمله به تظاهرکنندگان در تل آویو، نتانیاهو به محکوم کردن ضعیف این اقدام اکتفا کرد.
11 مرداد 1399 - 11:02:32 ق.ظ
AryaNews.com ©