نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
مونسان مطرح کرد؛
اجراي 2400 پروژه گردشگري در ايران
اجراي 2400 پروژه گردشگري در ايران
خبرگزاری آریا- وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از اجرای دو هزار و 400 پروژه گردشگری در سطح کشور خبر داد.
به گزارش خبرگزاری آریا، «علی اصغر مونسان» افزود: هم اکنون 570 هتل در اقصی نقاط مملکت در حال ساخت است.
وی اظهارداشت: خوشبختانه سرمایه گذاری خیلی خوبی در حوزه گردشگری کشور به همت سرمایه گذاران بخش های غیر دولتی در حال شکل گیری است.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: این آمار و ارقام نشان می دهد همه به آینده صنعت گردشگری امید بسته اند.
وی در ادامه افزود: گردشگری نقش مهمی در شکوفایی اقتصادی، ایجاد اشتغال، ارزآوری و بسیاری موارد دیگر در جامعه دارد.
وی ادامه داد: بخش گردشگری یکی از حوزه های مهم اقتصادی و ایجاد اشتغال در کشور است.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: این صنعت در دو سال گذشته در ایجاد شغل بسیار موفق عمل کرده است.
وی در بخش دیگری از مصاحبه با رادیو اقتصاد به مقوله کرونا و گردشگری اشاره کرد و افزود: ویروس کرونا خیلی به حوزه صنایع دستی و گردشگری کشور ضربه زد.
مونسان بیان داشت: خوشبختانه در دولت دوازدهم با هدف گذاری های جدید، تعیین بازارهای هدف و تدوین سندهای توسعه گردشگری اتفاقات خوبی در حال رقم خوردن بود و گردشگری داخلی و خارجی کشور روند رو به رشدی داشت.
وی اضافه کرد: علاوه بر گردشگری فرهنگی و تاریخی گردشگری درمانی (توریسم سلامت)، گردشگری طبیعت گردی (اکوتوریسم) و همچنین گردشگری مبتنی بر کشاورزی در کشور توسعه خوبی یافت و به تبعه آن رونق خوبی در حوزه گردشگری ایجاد شده بود که متاسفانه این صنعت با شیوع کرونا با مشکل مواجه شد.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از تصویب بسته حمایتی دولت از فعالان صنعت گردشگری کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت: این بسته ها با هدف حفظ اشتغال نیروی انسانی شاغل در حوزه گردشگری و صنایع دستی و به یک معنا سرپا ماندن این صنعت مصوب و ابلاغ شد.
وی افزود: امهال مالیاتی، امهال بیمه سهم کارفرما و امهال اقساط تسهیلات دریافتی از جمله حمایت ها ی دولت از فعالان این حوزه است.
مونسان اظهارداشت: جدا از این دولت قرار هست 50 هزار میلیارد تومان تسهیلات در حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا در سطح کشور پرداخت کند که از 10 رسته شغلی آسیب دیده سه رسته مربوط به این وزارتخانه است.
وی ادامه داد: این وزارتخانه برای سرگرمی و پر کردن اوقات فراغت مردم خوب کشور در ایام نوروز و پس از ایام نوروزکه به دلیل شیوع ویروس کرونا مجبور شدند در خانه بمانند و به سفر نروند اقدامات مختلفی در فضای مجازی انجام داده است.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: بازدید مجازی از موزه ها از جمله این اقدامات بود.
وی افزود: موزه ها در فضای مجازی طراحی و به نمایش گذاشته شد و خوشبختانه مورد استقبال مردم قرار گرفت.
مونسان تصریح کرد: در بخش گردشگری هم بیش از سه هزار عکس و فیلم از جاذبه های طبیعی و تاریخی کشور در فضای مجازی قرار گرفت تا مردم با داشته های غنی گردشگری کشور بیش از پیش آشنا شوند.
وی ادامه داد: هتل ها با رعایت پروتکل های بهداشتی در همه جای کشور فعالیت خود را شروع کرده اند.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: فعالیت های در حوزه طبیعت گردی هم در کشور آغاز شده از اینرو بخش زیادی از واحدهای بوم گردی می توانند ذیل طبیعت گردی فعال شوند.
وی افزود: بازگشایی سایت های تاریخی و موزه ها نیز هفته آینده در دستور کار است.
مونسان اظهارداشت: این موضوع طی هفته پیشرو در ستاد ملی مبارزه با کرونا مطرح و تصویب خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: گردشگری داخلی به مرور در حال توسعه است و وزارت بهداشت نیز همکاری خوبی در این زمینه داشته است.
وزیرمیراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: صنعت گردشگری با بخش های مختلف اقتصاد به طور مستقیم و غیرمستقیم در تعامل قرار دارد و با داشتن اثرات عمیق و متقابل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی از بخش های مهم و حیاتی هر کشوری محسوب می‌ شود.
وی افزود: شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان موجب شد تا این صنعت بیشترین آسیب را نسبت به سایر صنایع ببیند.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از رادیو اقتصاد، مونسان با بیان اینکه سال 99 از سوی مقام معظم رهبری به نام جهش تولید نامگذاری شده است، یادآورشد: صنعت گردشگری باید هر چه زودتر پس از مهار شیوع ویروس کرونا فعال شود تا شغل هایی که آسیب دیده ‌اند با کمک دولت بتوانند بخشی از خسارت های خود را جبران کنند و همه شاهد رونق دوباره و اشتغال زایی بیشتر در این صنعت باشند.
2 خرداد 1399 - 12:32:44 ب.ظ
AryaNews.com ©