نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
ادامه درگیری ها در لیبی؛
تسلط نيرو‌هاي دولت وفاق ملي ليبي بر شهر الاصابعه
تسلط نيرو‌هاي دولت وفاق ملي ليبي بر شهر الاصابعه
خبرگزاری آریا- نیرو‌های دولت وفاق ملی لیبی با ادامه پیشروی در غرب این کشور، از تسلط بر شهر الاصابعه در جنوب شهر غریان خبر دادند.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، یک منبع مطلع در نیرو‌های دولت وفاق ملی تاکید کرد این نیرو‌ها از چند محور به شهر الاصابعه حمله کردند، بدون آنکه با مقاومت شدید نیرو‌های موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی "خلیفه حفتر"، روبرو شوند.
"محمد قنونو"، سخنگوی نیرو‌های دولت وفاق ملی از غیرنظامیان در شهر ترهونه، منطقه مزده در جنوب غریان، ورشکا در شرق مصراته و شهر سرت در مرکز لیبی خواست از مواضع نیرو‌های حفتر و مواضع نظامی فاصله بگیرند.
شبکه الجزیره افزود، اهمیت شهر الاصابعه در آن است که جاده پشتیبانی اصلی نیرو‌های حفتر برای انتقال سلاح، مهمات، سوخت و غذا از پایگاه هوایی الجفره در مرکز لیبی است، دو جاده پشتیبانی نیرو‌های حفتر در غرب لیبی، در منطقه مزده و عربان باقی مانده است.
در همین حال؛ "فتحی پاشاغا"، وزیر کشور دولت وفاق ملی لیبی روز جمعه در مصاحبه با خبرگزاری بلومبرگ اعلام کرد، هشت فرونده جنگنده روسی برای کمک به نیرو‌های خلیفه حفتر، به لیبی منتقل شدند.
حملات متقابل طرف‌های درگیر جنگ لیبی در حالی صورت می‌گیرد که خلیفه حفتر دوشنبه شب (27 آوریل) در یک نطق تلویزیونی با لغو توافق صلح صخیرات مغرب که در سال 2015 میان دو طرف نزاع منعقد شد، خود را به عنوان رهبر لیبی معرفی کرد.
دولت وفاق ملی نیز با غیرقانونی خواندن اقدام حفتر از جامعه جهانی خواست تا در روابط با حفتر تجدید نظر کرده و به وی مشروعیت نبخشند.
نیرو‌های ژنرال حفتر ماه‌هاست که با حمایت متحدان خارجی خود برای تصرف طرابلس پایتخت لیبی به مواضع نیرو‌های دولت وفاق ملی حمله می‌کنند، اما نه تنها تاکنون موفقیتی کسب نکرده‌اند، بلکه با شکست نیز مواجه شده‌اند.

2 خرداد 1399 - 12:22:19 ب.ظ
AryaNews.com ©