نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
سعید جلیلی:
بزرگ‌ترين عمليات قاسم سليماني بعد از شهادتش بود
بزرگ‌ترين عمليات قاسم سليماني بعد از شهادتش بود
خبرگزاری آریا- عضو تشخیص مصلحت نظام گفت: بزرگ ترین عملیات سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با شهادت او رخ داد و آن تحقق پیروزی های بزرگ برای ملت بود.
به گزارش خبرگزاری آریا، آقای سعید جلیلی طی سخنانی در اجتماع بزرگ جنبش استادی و دانشگاهیان پایتخت در دفاع از مدافعان وطن که در مسجد دانشگاه تهران برگزار شد افزود: در روز‌های اخیر و پس از شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی یک مطلب هم در عرصه سیاسی و هم رسانه‌ای مطرح شد و آن پیام آمریکایی‌ها چه در رسانه و چه از طریق دیپلمات‌ها ارسال شد که اگر ایران بخواهد به آن چه برای ترور سلیمانی صورت گرفت پاسخ بدهد می‌تواند پاسخ محکم را به آمریکایی‌ها بدهد.
وی افزود: بسیاری از دولتمردان با لحن دلسوزانه و یا لحن تهدید این پیام را منتقل می‌کردند که تهدید آمریکایی‌ها یک بلوف نیست و پیام آن را باید جدی بگیریم، در چنین شرایطی بود که آمریکا یک پاسخ مستقیم را از ایران دریافت کرد که اگر قدرتی را اعمال کنید این قدرت را داریم که ما هم قدرت خود را نشان بدهیم.
آقای جلیلی با طرح این سوال که چرا به رغم پاسخ محکم هم به لحاظ عملیاتی، سیاسی و رسانه‌ای آمریکا نتوانست هیچ غلطی بکند گفت: یک تحلیل بر این مبنا است که بزرگ‌ترین عملیات شهید قاسم سلیمانی بعد از شهادتش بود که بسیاری از پیروزی‌ها را برای ملت محقق کرد و بسیاری از حباب‌های غلط دشمنان ترکید.
وی افزود: آن‌ها 40 سال بود که می‌گفتند ملت از انتخاب خود پشیمان است و برخی از افراد شعار‌های نه غزه و نه لبنان را مطرح می‌کردند، اما با وجود تبلیغات قوی، ملتی را دیدند که برای تکریم یک شخصیت بارز قیام کرده، ما شاهد یک تکریم کم نظیر و شاید بی نظیر بودیم و این قابل انکار نیست و ملت ما نشان داد که 40 سال پای انقلاب ایستاده است و آن را به اثبات رساند، دشمنان دیدند که ملت ما همیشه ثابت کرده است که دشمنی آمریکا وجود دارد و در این عرصه دیگر بحث رقابت مطرح نیست.
وی ادامه داد: دشمنان در این عرصه نشان دادند که هرگز بحث ادعای آزادی مطرح نیست، زیرا آن‌ها از انتشار تصویر شهید هم می‌ترسیدند و این اجازه را ندادند که تصویر شهید قاسم سلیمانی منتشر شود.
آقای جلیلی گفت: آمریکایی‌ها نمی‌توانند بغض و خشم خود را نگه دارند آن‌ها به قدرت واقعی مردم ایران پی برده اند و می‌دانند انقلاب در گام دوم خود با قدرت پیش می‌رود و کسی نمی‌تواند آن را انکار کند و شهید حاج قاسم سلیمانی نماد همبستگی ملتی است که همیشه در حافظه تاریخی ملت باقی می‌ماند.
وی افزود: ملت ما در مراسم تشییع پیکر شهید قاسم سلیمانی نشان دادند که توانمندی ملت را برای همیشه حفظ می‌کنند و هیچ کس نمی‌تواند این توانمندی را به هم بریزد و این سرمایه‌های عظیم ملت را دست آویز افتخارزدایی ملت قرار دهد.
وی ادامه داد: این حماسه یک حماسه واقعی است و سپاه پاسداران سرمایه بزرگ کشور است.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از صدا و سیما، آقای جلیلی گفت: شیب نزولی دولت انگلیس هر روز قدرت می‌گیرد و نماینده مفلوک این کشور 66 سال به عقب برگشته است و این عقب ماندگی تاریخی آن‌ها را نشان می‌دهد.
وی افزود: قدرت واقعی ملت فرصت‌هایی را برای کشور ایجاد کرد و این قدرت و این وحدت و سرمایه موجب امنیت کشور می‌شود که باید آن را حفظ کرد و نباید اجازه داد که دستاویز‌هایی موجب خدشه پذیری امنیت شود.
آقای جلیلی با اشاره به سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین گفت: امروز شما عزیزانی را که در هواپیما به شهادت رسیدند می‌بینید این سرمایه بزرگ کشور است و خانواده این‌ها سرمایه ملت هستند و به ما قدرت می‌دهد.
وی تأکید کرد: امروز قدرت ملی ما یک ارتفاع چشمگیر پیدا کرده است و دشمنان تلاش می‌کنند که آن را تضعیف کنند.
24 دي 1398 - 04:56:08 ب.ظ
AryaNews.com ©