نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
آب شرب بهداشتي به روستاي کندعلياي لواسانات رسيد
آب شرب بهداشتي به روستاي کندعلياي لواسانات رسيد
خبرگزاری آریا- بهره برداری از طرح آبرسانی در روستای کند علیا در بخش لواسانات شهرستان شمیرانات در استان تهران آغاز شد تا مردم آن از این پس از آب شرب سالم برخوردار شوند.
به گزارش خبرگزاری آریا، سیاوش شهریور فرماندار شمیرانات گفت: این طرح با استفاده از بودجه دولت و کمکهای مردمی به بهره برداری رسیده است.
وی افزود: طی دو سال اخیر از طریق ارزش افزوده روستا ، حمایت فرمانداری ، اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ، سازمان حفاظت محیط زیست و کمکهای مردمی، پروژه مهم آبرسانی روستای کند علیا طراحی و اجرا شد تا ساکنان آن از رفاه و آسایش بیشتری برخوردار شوند.
فرماندار شمیرانات ، یکی از مشکلات اساسی این شهرستان شمال تهران را تأمین آب شرب برخی از روستاهای دو بخش لواسانات و رودبار قصران دانست که در ارتفاعات سلسله جبال البرز قرار دارند.
کند علیا یکی از این روستاها است که در ارتفاع 2000 متر از سطح دریا قرار دارد و نزدیک به سوم ایام سال در آن یخبندان است.
فرماندار شمیرانات گفت که اجرای طرحهای آبرسانی در چنین مناطقی بسیار دشوار و پرهزینه است به گونه ای که شرکت آب و فاضلاب به سختی می تواند چنین هزینه های هنگفتی را تامین کند.
شهریور افزود: با این حال، تاکنون در لواسان بزرگ و لواسان کوچک بودجه بسیاری در حوزه آبرسانی و لوله کشی روستاها انجام شده است.
وی در این زمینه از پیشبرد طرحهای آبرسانی به روستاهای لواسان بزرگ و نیکنامده خبر داد و گفت که بتدریج، وضعیت روستاهای کمتر برخوردار در این حوزه نیز بهبود می یابد.
حسن سجودیان، دهیار روستای کند علیا بخش لواسانات نیز گفت که طرح آبرسانی به این روستا از چشمه جامه شوران با مشارکت بخشهای دولتی و مردمی انجام شده است.
وی افزود: آبفا برای اجرای مرحله اول این پروژه 450 میلیون تومان هزینه برآورد کرده بود.
روستای کند علیا لواسانات با جمعیتی حدود 2 هزار نفر در 5 کیلومتری شهر لواسان قرار دارد. آبشار کفترلو این روستای گردشگری به ثبت ملی رسیده است.
24 دي 1398 - 04:36:03 ب.ظ
AryaNews.com ©