نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
حضور مشاوران خانواده در مساجد شميرانات
حضور مشاوران خانواده در مساجد شميرانات
خبرگزاری آریا- سیاوش شهریور، فرماندار شمیرانات اعلام کرد: در راستای فرهنگ سازی مشاوره و ضرورت حضور مشاوران در مساجد، حسینیه ها و مدارس شهرستان، این اقدام در دستور کار قرار گرفت.
به گزارش خبرگزاری آریا، در راستای اقدام عملیاتی و نحوه توزیع و چگونگی حضور آنان در مساجد و حسینیه ها و مدارس جلسه ای در اداره امور مساجد شهرستان با حضور فرماندار شمیرانات، روسای ادارات تبلیغات اسلامی، اوقاف و امور خیریه، فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر کارگروه نجات فرمانداری و نماینده سپاه پاسداران برگزار شد.
فرماندار شمیرانات ضمن عرض تسلیت حوادث جانسوز اخیر بویژه سانحه سقوط هواپیمای اکراین اظهار داشت: در راستای اجرای مصوبه کارگروه نجات مبنی بر حضور مشاوران در مراکز جمعیتی شهرستان مانند مساجد، حسینیه ها و مدارس تفاهم نامه ای با دانشگاه خوارزمی منعقد شد تا مشاوران متخصص دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی خوارزمی حداقل یک روز در هفته در این مراکز ه صورت رایگان خدمات رسانی داشته باشند.
وی افزود: برای اجرای این طرح امور مساجد هماهنگی های لازم و اداره اوقاف و امور خیریه تجهیزات این اماکن را تأمین خواهد کرد.
بر اساس این گزارش، کارگروه فرهنگی اجتماعی نجات فرمانداری شمیرانات در قالب 14 برنامه شامل کافه مشاوره، نوستالژی بازگشت، پایش محلات، ملاقات مردمی محلات، دوره مذاکره درونی، ملاقات با خانواده شهدا، کارگاه های آموزش روابط مؤثر زوجین، پویش پیشگیری سرطان پستان، ارتقاء اطلاعات مشاورین مدارس و ارائه پک های آموزشی به مربیان اداره بهداشت و … در جهت کنترل و پیشگیری آسیب‌های اجتماعی فعالیت دارد که مهم‌ترین اقدام آن در زمینه کاهش آمار طلاق شهرستان برآورد می‌شود.
24 دي 1398 - 04:27:03 ب.ظ
AryaNews.com ©