نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
در پژوهشکده تاریخ معاصر؛
برگزاري همايش بررسي آخرين تحولات غرب آسيا
برگزاري همايش بررسي آخرين تحولات غرب آسيا
خبرگزاری آریا- همایش بررسی آخرین تحولات غرب آسیا در پژوهشکده تاریخ معاصر با حضور کارشناسان این حوزه آغاز شد.
به گزارش خبرگزاری آریا، در این همایش ابعاد داخلی و بین المللی ترور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش در حال بحث و بررسی است.
آقای موسی حقانی مدیرعامل پژوهشکده تاریخ معاصر در این همایش با اشاره به سخنرانی اخیر دبیرکل حزب الله لبنان، گفت: آقای سید حسن نصرالله در این سخنان به کمک‌های شهید سردار سلیمانی در سال‌های 1999 تا2000 میلادی در بیرون راندن رژیم صهیونیستی از جنوب لبنان و حضورش در جنگ 33 روزه و بازسازی جنوب لبنان اشاره کرد.
وی حقانی تصریح کرد: در عراق غزه سوریه نیز شواهد زیادی از اقدامات این سردار شهید مشاهده می‌شود و نشان از عمق نفوذ و راهبری ایران است.
مدیرعامل پژوهشکده تاریخ معاصر همچنین گفت: دشمن بیشتر از جنگ نظامی، در جنگ نرم سرمایه گذاری کرده است.
آقای حقانی به حضور گسترده مردم در مراسم تشییع شهید سردار سلیمانی اشاره و تصریح کرد: شهید سردار سلیمانی نه تنها در جنگ‌های هشت ساله و دفاع مقدس، بلکه در محور مقاومت، نقش اساسی و مهمی داشت و برای همین موضوع در بسیاری از کشور‌ها حتی چین شاهد برگزاری تجلیل از مقام این شهید هستیم.
مدیر عامل پژوهشکده تاریخ معاصر در ادامه با اشاره به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب به مناسبت 19 دی‌ماه و سیلی محکم ایران به آمریکا، اظهار داشت: سالروز بزرگداشت قیام 19 دی‌ماه امسال مصادف شد با انتقامی که ایران بابت خون شهدای ترور به‌ویژه شهید سردار سلیمانی از آمریکا گرفت، نخست تصور می‌شد به عمده بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با پاسخ قاطع ایران به آمریکا باشد درحالی‌که ایشان خیلی محدود، گذرا و مقتدرانه به موضوع پاسخ ایران پرداختند و در ادامه به مسائل مهم‌تری اشاره کردند.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از صدا و سیما، آقای حقانی در بخشی دیگر با اشاره به چهار استراتژی انگلیسی‌ها برای از ببن بردن نفوذ ایران در منطقه، ادامه داد: این چهار راهبرد شامل نفوذ، تضعیف و تجزیه و نابودی ایران از سوی انگلیس بوده که این توطئه‌ها همواره شکست خورده است.
24 دي 1398 - 04:17:24 ب.ظ
AryaNews.com ©