نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
در حاشیه همایش تخصصی داوران اتاق‌های تعاون مطرح شد؛
لزوم کمک قوه قضاييه در حل مشکل فعالان اقتصادي
لزوم کمک قوه قضاييه در حل مشکل فعالان اقتصادي
خبرگزاری آریا- رئیس اتاق تعاون ایران: در دنیا و کشور ما مشکلات فعالان اقتصادی در محاکم قضایی مطرح نمی‌شود بلکه از طریق میانجی گری یا داوری حل و فصل می‌شود.
به گزارش خبرگزاری آریا، رئیس اتاق تعاون ایران در حاشیه همایش تخصصی داوران اتاق‌های تعاون سراسر کشور افزود: موضوع تشکیل داوران اتاق‌های تعاون در کشور از سه سال پیش مورد توجه قرار گرفت و مراکز داوری در اتاق‌های تعاون و بازرگانی فعال شد و رسیدگی به دعاوی فعالان اقتصادی در دنیا موضوعی پذیرفته شده است اما آنچه ما از قوه قضاییه انتظار داریم این است که به تسهیل کار این مراکز کمک کند که شامل استفاده از سامانه یکپارچه ثنا (سامانه خدمات الکترونیکی قضایی)، موظف کردن مراجع کشور به پاسخگویی استعلامات مراکز داوری و استفاده از ظرفیت داوران اتاق تعاون برای ارجاع پرونده‌های غیر تعاونی می‌شود.
آقای بهمن عبدالهی تصریح کرد: البته امیدواریم در جلسه‌ای که در آینده نزدیک با ریاست قوه قضاییه خواهیم داشت مطالب را با ایشان در میان بگذاریم و به نظر می‌رسد ظرفیت مراکز داوری اتاق تعاون با توجه به رویکرد مثبتی که تاکنون داشته اند، ظرفیت خوبی است، زیرا هم به کاهش ورودی‌های پرونده‌ها به قوه قضاییه کمک کرده و هم حل و فصل دعاوی فعالان اقتصادی را در کمترین زمان ممکن به انجام رسانده است.
رئیس اتاق تعاون ایران اضافه کرد: اتاق تعاون مکلف به ایجاد و راه اندازی مراکز داوری برای رسیدگی به دعاوی بخش تعاون و فعالان این بخش است و خوشبختانه با تمهیداتی که صورت گرفته هم اکنون در 27 استان مراکز داوری اتاق فعال شده است.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از صدا و سیما، آقای عبدالهی تصریح کرد: نقطه قوت بخش تعاون ایجاد شغل ارزان قیمت است که در این بخش با کمتر از 20 درصد هزینه نسبت به دیگر بخش‌ها شغل پایدار مولد و مفید ایجاد می‌شود.
وی گفت: هم اکنون در بخش تعاون نزدیک به یک میلیون و 700 هزار نفر شغل ایجاد شده که حدود 9 درصد کل مشاغل کشور است.
24 دي 1398 - 04:09:04 ب.ظ
AryaNews.com ©