نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
آخرین اخبار انتخابات 2020 آمریکا؛
سندرز: ترامپ قصد دارد ما را در خصوص ایران گمراه کند/ بلومبرگ: ثروتم را صرف اخراج ترامپ از کاخ سفید می‌کنم
سندرز: ترامپ قصد دارد ما را در خصوص ایران گمراه کند/ بلومبرگ: ثروتم را صرف اخراج ترامپ از کاخ سفید می‌کنم

خبرگزاری آریا-دو نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از سیاست‌های تنش‌زای دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا انتقاد کرده و بر جلوگیری از بروز جنگ تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از رویترز ،مایکل بلومبرگ نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا گفت که آماده است بخش زیادی از ثروت کلانش را در راه رقابت انتخاباتی با دونالد ترامپ و اخراج او از کاخ سفید هزینه کند.
بلومبرگ در عین حال انتقاد رقبایش مبنی بر تلاش برای خرید انتخابات آمریکا را رد کرد.

بلومبرگ: ثروتم را صرف اخراج ترامپ از کاخ سفید می‌کنم
وی که از طرف نشریه فوربس به عنوان هشتمین فرد ثروتمند آمریکا نام گرفته، بهترین گزینه برای شکست ترامپ در انتخابات 2020 محسوب می شود و از زمان نامزدی برای انتخابات، ‌در مقایسه با رقبای اصلی دموکرات خود، مبالغ بیشتری برای تبلیغات انتخاباتی خرج کرده است.
وی به رویترز گفت: اولویت شماره یک، خلاصی از شر دونالد ترامپ است. او گفته است که همه ثروتش را برای کم کرد شرّ ترامپ هزینه می کند.
سناتور الیزابت وارن که یکی از رقبای مطرح بلومبرگ در انتخابات 2020 است، از وی به دلیل آغاز فعالیت انتخاباتی اش با یک تبلیغات تلویزیونی 37 میلیون دلاری انتقاد کرد و گفت که این شهردار سابق شهر نیویورک می کوشد دموکراسی آمریکایی را بخرد.
بلومبرگ پس از ورود به عرصه انتخاباتی، ‌ در نظرسنجی ها در جایگاه پنجم پس از جو بایدن، ‌ برنی سندرز، وارن و پیت بوتیجیج قرار گرفت.
بلومبرگ که قبلا جمهوریخواه بود و ثروت خود را از محل فروش اطلاعات مالی به شرکت های وال استریت کسب کرد، ‌ گفت: یکی از دلایلی که به طور منطقی مطمئن هستم که می توانم ترامپ را شکست دهم، ‌ این است که در نزد جمهوریخواهان میانه رو فردی قابل قبول هستم.

پلوسی: ترامپ سال آینده پیروز انتخابات نخواهد شد
پلوسی در مصاحبه با شبکه‌ای بی‌سی نیوز گفت: نمایندگان حزب دموکرات به احتمال زیاد ترامپ را قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا از طریق پیگیری روند استیضاح از کاخ سفید بیرون خواهند کرد.
 نانسی پلوسی رییس مجلس نمایندگان آمریکا روز دوشنبه به دنبال پیگیری روند طرح استیضاح ترامپ و ارایه آن به مجلس سنا گفت: ترامپ سال آینده رییس جمهوری جدید آمریکا نخواهد بود.
پلوسی در مصاحبه با شبکه‌ای بی‌سی نیوز گفت: نمایندگان حزب دموکرات به احتمال زیاد ترامپ را قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا از طریق پیگیری روند استیضاح از کاخ سفید بیرون خواهند کرد.
وی با اشاره به اهتمام نمایندگان گفت: ترامپ برای همیشه استیضاح خواهد شد.
پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در حالی سوم نوامبر 2020 / 13 آبان 1399 برگزار می‌شود که ترامپ با چالش رسوایی ناشی از تماس‌های غیرقانونی با «ولودیمیر زلنسکی» رییس جمهوری اوکراین دست و پنجه نرم می‌کند.
مجلس نمایندگان آمریکا، ترامپ را به سوء استفاده از قدرت و کارشکنی در اقدامات کنگره متهم کرده و طرح استیضاحش را در 18 دسامبر 2019 (27 آذر 98) تصویب کرد. طرح استیضاح ترامپ باید به سنا برود تا جلسه محاکمه او در آنجا آماده و برگزار شود.
رییس مجلس نمایندگان آمریکا به تازگی گفت؛ قصد دارد هفته آینده بند‌های طرح استیضاح را به سنا بفرستد. مقام‌های ارشد حزب دموکرات در کنگره مطمئن هستند که محاکمه ترامپ از ماه جاری میلادی (ژانویه) آغاز می‌شود.

سندرز: ترامپ قصد دارد ما را در خصوص ایران گمراه کند

نامزد انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا پیرامون بهانه مضحک ترامپ در خصوص ترور سردار سلیمانی تصریح کرد: ترامپ قصد دارد ما را در خصوص ایران گمراه کند.
 «برنی سندرز» نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2020 در حساب کاربری خود در توئیتر پیرامون بهانه مضحک ترامپ در خصوص ترور سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران تصریح کرد: همانطور که با دروغ، جنگ در ویتنام و عراق را پیش بردیم، ترامپ نیز ما را درخصوص ایران گمراه می‌کند.
وی در این باره ادامه داد: من هر کاری در حد توانم به عنوان یک سناتور آمریکایی بتوانم انجام می‌دهم تا از وقوع چنین جنگی جلوگیری کند.
این در حالیست که آدام شیف رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا دیروز یکشنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی‌بی‌اس، ادعای مضحک دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری کشورش درباره حمله ایران به سفارتخانه‌های آمریکا را رد کرد.
رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا در این خصوص تصریح کرد: درباره ادعای احتمال حمله ایران به چند سفارتخانه آمریکا، ترامپ سازمان‌های اطلاعاتی را فریب می‌دهد. در گزارش ارائه شده از سوی پنتاگون در این خصوص آمده است که مکان و زمان دقیق حمله را نمی‌دانیم. حرف‌های پمپئو نتیجه گیری نهادهای اطلاعاتی نیست؛ بلکه ایده شخصی او است.
گفتنی است، ساعاتی پیش از مصاحبه مذکور، مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا نیز در این باره گفته بود: من شواهد خاصی که نشان دهد ایران برنامه‌ای برای حمله به 4 سفارت آمریکا (در منطقه) داشت را ندیده بودم. (پس از انتقام موشکی ایران به پایگاه هوایی عین الاسد آمریکا در عراق) ما در آینده انتظار حمله‌ای را نداریم.
اذعان رئیس پنتاگون و رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا در خصوص عدم وجود شواهد برای هر گونه برنامه ریزی ایران با هدف حمله به سفارتخانه‌های این کشور درحالیست که ترامپ در جریان عملیات تروریست‌های آمریکایی در به شهادت رساندن سردار سلیمانی با طرح ادعایی مضحک مدعی شده بود که تهران چنین قصدی را داشته است!

سندرز و وارن به سیاست‌های بحران‌زای ترامپ در قبال ایران تاختند

دو نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از سیاست‌های تنش‌زای دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا انتقاد کرده و بر جلوگیری از بروز جنگ تاکید کردند.
وارن سناتور دموکرات ایالت ماساچوست گفت به نظر می‌رسد که پس از عقب‌نشینی ترامپ از تهدید نظامی «در حال حاضر، توقفی در خصومت‌ها ایجاد شده است.»
وی ضمن امیدواری نسبت به ادامه این وضعیت، انتقادهایش را از ترامپ از سر گرفت و اظهار داشت: بگذارید به صراحت بگویم. این بحرانی است که ترامپ آن را ایجاد کرده است. اولین کاری که رییس جمهوری ایالات متحده باید انجام بدهد این است که آمریکا را ایمن کند. اما اقدامات بی‌محابای این رییس جمهوری امنیت ما را کاهش داده است.
وارن در بخش دیگری از سخنانش گفت: این لحظه‌ای است که آمریکایی‌ها باید بگویند که ما یک جنگ دیگر در خاورمیانه نمی‌خواهیم، ما خواهان جنگ با ایران نیستیم. جنگ با ایران برای ما، منطقه و دنیا بد است.
برنی سندرز سناتور مستقل ایالت ورمونت که از حزب دموکرات نامزد انتخابات ریاست جمهوری شده است، در این کنفرانس نسبت به تبعات سیاست‌های ترامپ هشدار داد و گفت: این وضعیتی بسیار خطرناک در تاریخ آمریکاست.
وی با بیان اینکه در مقام سناتور دروغ‌های زیادی درباره علل جنگ عراق شنید، افزود: درسی که از جنگ‌ها می‌آموزیم این است که به هر شیوه‌ای که می‌توانیم باید از بروز جنگ جلوگیری کنیم. چیزی که امروز از ترامپ می‌شنوم همان دروغ‌های قدیمی است.
سندرز با تاکید بر اینکه «هر کاری برای جلوگیری از بروز جنگ انجام می‌دهم» اظهار داشت: کشور ما نیازمندی‌های زیادی دارد. ما باید روی مسکن و آموزش سرمایه‌گذاری کنیم. ما نباید روی یک جنگ بی‌پایان دیگر سرمایه‌گذاری کنیم.
همه نامزدهای انتخاباتی حزب دموکرات آمریکا در روزهای گذشته با اقدامات ترامپ در قبال ایران به شدت مخالفت کرده بودند. «جو بایدن» معاون سابق رییس جمهوری آمریکا از جمله این نامزدهاست که سه‌شنبه گفته بود ترامپ آمریکا را به «طرز خطرناکی به جنگ نزدیک کرده است.»

ترامپ عامل تشدید تنش‌ها در خاورمیانه است

نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا: آغاز بحران در منطقه زمانی بود که ترامپ، توافق هسته‌ای ایران را پاره کرد
 جو بایدن معاون سابق رئیس جمهور آمریکا و نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در مقاله‌ای که در پایگاه اینترنتی سی ان ان منتشر شد، تاکید کرد: دونالد ترامپ سیاست خارجی خطرناکی در پیش گرفته که نیرو‌های آمریکایی و مردم آمریکا را تهدید می‌کند.
در مقاله جو بایدن آمده است: اقدامات اشتباه دونالد ترامپ، ما را در آستانه مناقشه با ایران و یک جنگ دیگر در منطقه خاورمیانه کشانده است، یک جنگ دیگر در خاورمیانه آخرین چیزی است که ما نیاز داریم. اما اشتباه نکنید، مقصر این بحران خود ترامپ بود که در روز 8 ماه مه 2018 (18 اردیبهشت 1397) یعنی زمانی که توافق هسته‌ای ایران را بر خلاف توصیه مشاوران امنیت ملی اش پاره کرد و به نزدیک‌ترین متحدان ما در اروپا پشت کرد و تصمیم گرفت پیشرفتی که دولت اوباما به دست آورده بودند را از بین ببرد تا اینکه آن را بهتر و دنیا را امن‌تر کند. توافق ایران با امکان راستی آزمایی مانع همه مسیر‌های ایران برای رسیدن به سلاح هسته‌ای شد. بازرسان بین المللی بار‌ها پایبندی ایران را تائید کردند، همانطور که سرویس‌های اطلاعاتی ما آن را تایید کردند.
زمانی که توافق هسته‌ای ایران پابرجا بود، ما هیچ چرخه خطرناکی از نوع اقدامات تحریک آمیز و پاسخ‌های متقابل با ایران نداشتیم. ترامپ با پاره کردن توافق هسته‌ای و اعمال مجدد تحریم‌ها و اعمال فشار حداکثری بر ایران، ادعا کرد دستیابی توافق بهتری را تضمین کرده است اما در واقع، عکس این اتفاق افتاد و توافق بهتری به دست نیامد. همه این‌ها کاملاً قابل پیش بینی بود. با وجود این دولت ترامپ هیچ راهبردی برای جلوگیری یا کاهش اقدامات ایران ندارد.
البته، ایران به دنبال این خواهد بود که نشان دهد می‌تواند اقداماتی انجام دهد که زندگی را برای ما دشوارتر سازد، ایران ممکن است شروع به غنی سازی اورانیوم فراتر از محدودیت‌های تعیین شده در توافق هسته‌ای کند؛ همچنین، ایران یک پهپاد شناسایی آمریکایی را سرنگون کرد.
در نهایت، گروههایی در عراق، حملات راکتی خود علیه پایگاه‌های ما را از سر گرفتند و در واکنش، ترامپ پنج هدف مرتبط با این گروهها را در عراق و سوریه مورد حمله قرار داد و دستکم 25 نفر را کشت. سپس، او دستور داد (سردار شهید) قاسم سلیمانی با حمله پهپادی کشته شود. (سردار شهید) قاسم سلیمانی شاید دومین مقام مهم ایران بود. ترامپ همچنین دستور اعزام هزاران سرباز دیگر را به منطقه صادر کرد تا با این مسئله مقابله کنند. ایران نیز در اقدامی تلافی جویانه به دو پایگاه عراقی که میزبان نیرو‌های آمریکایی و ائتلاف بودند حمله موشکی کرد.


یک نامزد دموکرات دیگر از رقابت‌ها کنار کشید

«کوری بوکر»، نماینده مجلس سنا و یکی از نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا امروز دوشنبه انصراف خودش از ادامه رقابت در این انتخابات را اعلام کرد.
 وبگاه شبکه خبری سی‌ان‌ان نوشته بوکر شرایط لازم را برای شرکت در مناظره نامزدهای حزب دموکرات که قرار است سه‌شنبه هفته جاری برگزار شود احراز نکرده است.
بوکر در پیامی خطاب به هوادارانش اعلام کرده است: «گرفتن این تصمیم سخت بود، اما من برای پیروزی وارد این رقابت شدم و عمیشه گفته‌ام اگر راهی برای رسیدن به پیروزی نباشد ادامه نخواهم داد.»
مناظره 6 نفر از نامزدهای حزب دموکرات قرار است روز سه‌شنبه در ایالت «آیووا» برگزار شود. کوری به دلیل عملکرد ضعیف در نظرسنجی‌ها اجازه حضور در مناظره ایالت آیووا را نخواهد داشت.
طبق نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس، هر کدام از نامزدهای حزب دموکرات برای حضور در مناظره‌ها باید از حمایت دست‌کم 4 درصد در دست‌کم چهار نظرسنجی برخوردار باشند.

ترامپ رقیب انصرافی دموکراتش را مسخره کرد!

رئیس جمهور آمریکا به انصراف کوری بوکر، یکی از نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا واکنش نشان داد.
 دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در توئیتی در واکنش به انصراف کوری بوکر، نماینده مجلس سنا و یکی از نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا از ادامه رقابت در این انتخابات، با تمسخر نوشت: فوری واقعا مهم (شوخی می‌کنم) بوکر که در نظرسنجی‌ها در حد صفر بود هم اکنون از رقابت‌های مقدماتی دموکرات‌ها کناره گیری کرد. من امشب می‌توانم با خیال راحت استراحت کنم. خیلی نگران بودم که روزی با ایشان رو در رو خواهم شد.


24 دي 1398 - 04:08:30 ب.ظ
AryaNews.com ©