نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
در زمینه مبارزه با مواد مخدر؛
چين آماده همکاري با ايران در مبارزه با مواد مخدر است
چين آماده همکاري با ايران در مبارزه با مواد مخدر است
خبرگزاری آریا- عضو شورای دولتی چین و رییس کمیسیون ملی مبارزه با مواد مخدر این کشور گفت: چین آماده همکاری با ایران در مبارزه با مواد مخدر است.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، «جائو که جی» در دیدار با اسکندر مومنی دبیرکل مبارزه با مواد مخدر در پکن گفت: چین و ایران، دوستی طولانی دارند و روابط مشارکت جامع راهبردی دو جانبه به طور پیوسته و تحت هدایت رهبران دو کشور توسعه یافته است.
وی افزود: چین آماده همکاری با طرف ایرانی برای اجرای سیاست‌های رهبران دو کشور، تقویت مشاوره و تبادل در زمینه مبارزه با مواد مخدر و تعمیق همکاری‌های عملی در زمینه کنترل مواد مخدر جهت بهره‌مندی هرچه بهتر دو کشور است.
همچنین سردار مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در این دیدار گفت: ایران مایل به همکاری بیشتر در زمینه‌های مختلف از جمله مبارزه با مواد مخدر و پیشبرد روابط دو جانبه است.

تاکید ایران و چین بر حمایت و همکاری دوجانبه در مجامع بین‌المللی
در دیدار دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با وزیر امنیت عمومی چین دو طرف بر حمایت و همکاری در مجامع بین‌المللی در زمینه مبارزه با مواد مخدر تاکید کردند.
اسکندر مومنی در سفر خود به چین با «جائو که جی» وزیر امنیت عمومی دیدار کرد و گفت: تجربه ناموفق نیرو‌های غربی در افغانستان طی دو دهه گذشته، حاکی از این واقعیت است که حل مسائل منطقه، مستلزم مشارکت کشور‌های منطقه است.
وی تاکید کرد که ما می‌توانیم همکاری‌های هدفمندی را در زمینه برنامه‌های کشت و معیشت جایگزین در افغانستان داشته باشیم.
دبیرکل ستاد بیان داشت: جمهوری اسلامی ایران دارای راهبردی متوازن در امر مبارزه با مواد مخدر است و در کنار اقدامات مقابله‌ای، پیشگیری از اعتیاد و درمان و بازتوانی معتادان را در دستور کار دارد. همچنین در این باره، آمادگی داریم که در تمامی زمینه‌ها تجارب و یافته‌های خود را انتقال دهیم و در مقابل از تجارب و تجربیات شما برخوردار شویم.
آقای مومنی در ادامه با اشاره به تفاهم‌نامه «مبارزه با مواد مخدر و پیش‌ساز‌های شیمیایی» که در سال 2018 در سفر رییس جمهوری اسلامی ایران به چین به امضای طرفین رسید، بر لزوم اجرایی‌سازی تفاهم‌نامه مذکور تاکید کرد.
حمایت و همکاری طرفین در مجامع بین‌المللی در زمینه مبارزه با مواد مخدر، تبادل تجارب و آموزش‌ها و اعزام کارشناسان از دیگر محور‌های مذاکره طرفین در این دیدار بود.

همکاری‎های آزمایشگاهی- تحقیقاتی و دانشگاهی ایران و چین
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در سفر به چین، با «لیو یوجین» معاون وزیر امنیت عمومی و رییس کمیسیون ملی مبارزه با مواد مخدر دیدار کرد.
اسکندر مومنی ضمن اشاره به تحولات مواد مخدر در افغانستان و اشراف اطلاعاتی ایران به موضوع مواد مخدر در افغانستان، بر ضرورت متناسب‌سازی همکاری‌ها در زمینه مبارزه با مواد مخدر با سایر حوزه‌های راهبردی از طریق ارتقاء همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف پیشگیری، درمان، بازتوانی، اقدامات مقابله‌ای، تبادل اطلاعات، همکاری‎های آزمایشگاهی- تحقیقاتی و دانشگاهی تاکید کرد.
وی همچنین بر تبادل بموقع و برخط اطلاعات در زمینه مقابله با انحراف و قاچاق پیش ساز‌های شیمیایی، تبادل تجارب از طریق برگزاری دوره‌های آموزشی در حوزه آزمایشگاه‌های مواد مخدر و دارو‌های طبی و سنتی مورد استفاده در ترک اعتیاد، و تبادل مربیان در حوزه‌های مختلف مقابله با عرضه و کاهش تقاضا و مراکز تحقیقاتی و بیمارستانی برای ارائه یافته خود در سمپوزیوم‌های علمی مشترک تاکید کرد.
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر روز دوشنبه در راس هیاتی بلند پایه و به دعوت وزیر امنیت عمومی چین وارد پکن شد.
دیدار با وزیر امنیت عمومی، معاون وزیر امنیت عمومی و رییس کمیسیون ملی مبارزه با مواد مخدر چین و رییس گمرک چین و همچنین بازدید از امکانات مبارزه با مواد مخدر این کشور از جمله مرکز فنی و اطلاعات ملی مبارزه با مواد مخدر، مرکز آموزشی مبارزه با مواد مخدر، گمرک، مرکز تربیت سگ‌های مواد‌یاب و مرکز بازتوانی معتادان چین از جمله برنامه‌های سفر مومنی به چین است.
24 دي 1398 - 04:06:23 ب.ظ
AryaNews.com ©