نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
در مراسم بزرگداشت شهید حاج قاسم سلیمانی؛
عقده گشايي آمريکا از ناکامي طرح خاورميانه جديد
عقده گشايي آمريکا از ناکامي طرح خاورميانه جديد
خبرگزاری آریا- مسئول دفتر عقیدتی و سیاسی فرمانده کل قوا، ناکامی آمریکا در شکل گیری خاورمیانه جدید به دست شهید سلیمانی را عامل اصلی عقده گشایی از این شهید دانست.
به گزارش خبرگزاری آریا، حجت الاسلام و المسلمین علی سعیدی در مراسم بزرگداشت شهید حاج قاسم سلیمانی و همچنین جان باختگان حادثه سقوط هواپیما در مسجد بلال صدا و سیما با اشاره به ویژگی‌های فردی و مدیریتی شهید سلیمانی گفت: اخلاص، تواضع و فروتنی و ولایت مداری از مهم‌ترین ویژگی‌های این شهید بود که همواره خود را با اعتقاد راسخ سرباز ولایت می‌دانست و لحظه‌ای از تلاش و مجاهدت دست نکشید.
وی ولایتمداری، ولایت فهمی و ولایت پذیری و همچنین ولایت باوری و دفاع از ولایت را از خصوصیات مدیریتی شهید سلیمانی برشمرد و گفت: حاج قاسم سلیمانی هر چند درس مدیریت راهبردی نخوانده بود، اما در عمل یک مدیر راهبردی و فردی بود که در شرایط بحرانی نمو پیدا کرد و به واقع یک استراتژیست عمل گرا بود.
حجت الاسلام سعیدی ابتکار عمل شهید سلیمانی در حفاظت از دمشق و بغداد را در شرایط حساس حضور داعش از ویژگی‌های مدیریت جهادی او برشمرد و گفت: او در زمان حیات خود در راستای تعالی حق لحظه‌ای آرام و قرار نداشت.
رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا با تاکید بر اینکه شهید سلیمانی در مسئله امنیت ملی نگاه فرا منطقه‌ای و جهانی داشت و رهبر انقلاب نیز این گونه نگاه را می‌خواهد، گفت: دشمن به ویژه آمریکا با هدف حفظ رژیم صهیونیستی، مقابله با نفوذ روسیه و چین در غرب آسیا، تسلط بر منابع انرژی و جلوگیری از خیزش اسلامی و همچنین مقابله با جمهوری اسلامی در منطقه حضور یافته است که با حضور جبهه مقاومت نقشه هایش خنثی می‌شود.
وی با اشاره به بینش عمیق و درک مردم از حضور نیرو‌های ما در منطقه گفت: دشمن تلاش می‌کرد با شبیه سازی انقلاب اسلامی و حکومت اسلامی در بدل‌هایی همچون بن لادن و حکومت داعش اذهان مسلمانان اهل سنت را به آن طرف جلب کند و یکی از دستاورد‌های شهید حاج قاسلم سلیمانی دفع این توطئه با بومی سازی دفاع در جبهه مقاومت بود که توانست مقابل اشراری همچون داعش به پیروزی برسد.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از صدا و سیما، رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا با بیان اینکه امروز آمریکایی‌ها و جهان غرب همواره در حال الگوسازی برای دنیا هستند، گفت: امروز افرادی همچون شهید سلیمانی از مهم‌ترین کسانی هستند که می‌توان به عنوان الگوی فردی، مدیریتی و عملکردی به آن توجه داشت.
24 دي 1398 - 04:04:47 ب.ظ
AryaNews.com ©