نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
در راستای اجرای قانون خدمت وظیفه عمومی؛
منع مشمولان غايب از کار در سازمان‌هاي دولتي و خصوصي
منع مشمولان غايب از کار در سازمان‌هاي دولتي و خصوصي
خبرگزاری آریا- جانشین سازمان وظیفه عمومی : مشمولان غایبی که وضع خدمتی خود را تعیین تکلیف نکنند، امکان اشتغال به کار در سازمان‌ها و کارگاه‌های دولتی و خصوصی را ندارند.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار رحمان علیدوست اظهار داشت: مشمولان غایبی که وضعیت خدمتی خود را مشخص نکنند برابر مواد 58 و 62 قانون خدمت وظیفه عمومی با تشدید محدودیت‌ها و محرومیت‌های اجتماعی همچون عدم برخورداری از تسهیلات دولتی و اشتغال به کار در سازمان‌ها و کارگاه‌های دولتی و خصوصی و ... مواجه می‌شوند.
جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی ادامه داد: کارفرمایان کارخانه ها، کارگاه ها، شرکت ها، آموزشگاه ها، بنگاه ها، مغازه ها، تعمیرگاه‌های دولتی و خصوصی که مشمولان غایب را به کارگیری کرده اند، برابر ماده 63 قانون خدمت وظیفه عمومی با آنان برخورد و برابر ماده 63 مکرر همین قانون، برای اعمال مجازات تعیین شده به دستگاه‌های قضایی معرفی می‌شوند.
وی عنوان کرد: براساس ماده 63 مکرر قانون خدمت وظیفه عمومی، مجازات در نظر گرفته شده برای این دسته از افراد برای بار اول پرداخت هزینه سالانه یک سرباز به مبلغ حدود 130 میلیون ریال و برای بار دوم و بیشتر هزینه سالانه سه سرباز محاسبه و اخذ می‌شود.
24 دي 1398 - 04:03:25 ب.ظ
AryaNews.com ©