نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
بر گزاري کارگاه آموزشي آيين نامه اجرايي بند ب ماده 29 قانون احکام دائمي برنامه هاي توسعه کشور در شهرستان دامغان
بر گزاري کارگاه آموزشي آيين نامه اجرايي بند ب ماده 29 قانون احکام دائمي برنامه هاي توسعه کشور در شهرستان دامغان
خبرگزاری آریا-کارگاه آموزشی آیین نامه اجرایی بند ب ماده 29 قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور در شهرستان دامغان برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری آریا از سمنان ،رییس اداره آموزش، ترویج و مشارکت های مردمی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری  استان سمنان از برگزاری کارگاه آموزشی آیین نامه اجرایی بند ب ماده 29 قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور وقانون برگزاری مناقصات و روشهای تنظیم قرارداد در دیماه سالجاری با حضور کارکنان ،  تعاونی های فراگیر و روستایی، تشکل ها، سمن ها، شوراهای اسلامی، دهیاران و نمایندگان جوامع محلی در محل اداره منابع طبیعی وآبخیزداری این شهرستان خبر داد و با بیان قوانین و مقررات مربوط به آیین نامه مذکور، واگذاری طرح ها و پروژه های منابع طبیعی نظیر آبخیزداری، بذرکاری، نهالکاری، کپه کاری، بذرپاشی، حفاظت، نگهداری و ... را به تشکل ها و تعاونی ها که در عنوان و یا ماده 3 فعالیت آن ها به اقدامات منابع طبیعی اشاره شده است را نقطه عطف این ماده ی قانونی دانست. 
رئیس آموزش، ترویج و مشارکت های مردمی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان با اشاره به تعیین صلاحیت 14 تعاونی در سطح استان و صدور مجوز فعالیت برای 13 تشکل که تعداد 7 تشکل موفق به دریافت گواهینامه صلاحیت از کارگروه مرتبط و واگذاری 16 مورد پروژه های مرتبط در شهرستان های استان به تشکل ها و تعاونی ها جمعا به مبلغ یازده میلیارد ریال ، اعلام و راهنمایی های لازم جهت تشکیل و ثبت تعاونی ها و تشکل ها را برای حاضرین تشریح نمود.
رهایی عنوان نمود: چنانچه تعاونی و یا تشکلی موفق به اخذ صلاحیت با پایه یک گردد، در صورت حسن انجام کار می تواند تا 3 برابر مبلغ معاملات متوسط از طریق مناقصه پروژه دریافت نماید.
وی افزود: تاکنون با مشارکت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تعاون روستایی استان تعداد 53 تعاونی مرتبط با موضوع در سطح استان شناسایی شده که جهت انجام مراحل و فرآیند کار لازم است مدیران عامل و یا یکی از اعضای هیئت مدیره به نمایندگی آن تعاونی به ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های تابعه به صورت حضوری مراجعه نماید.  
بر اساس این گزارش، کارگاه مذکور بصورت پرسش و پاسخ در مدت 90 دقیقه ادامه یافت و رییس اداره آموزش، ترویج و مشارکت های مردمی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان پاسخگوی سوالات و ابهامات حاضرین در راستای کارگاه آموزشی مذکور بود
24 دي 1398 - 04:00:23 ب.ظ
AryaNews.com ©