نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صمت در گفتگو با آریا:
دلالان عامل گرانی قیمت چادر هستند/ ضرورت ورود سازمان های نظارتی/ تامین 200 دستگاه بافنده در دستور کار
دلالان عامل گرانی قیمت چادر هستند/ ضرورت ورود سازمان های نظارتی/ تامین 200 دستگاه بافنده در دستور کار

خبرگزاری آریا- افسانه محرابی در خصوص مشگل گرانی قیمت چادر گفت : گرانی قیمت چادر از سوی دلالان به این شکل در آمده و مشکل در سطح عرضه می باشد.
افسانه محرابی مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت معدن و تجارت در گفتگو با خبرنگار آریا اظهار داشت:چادر در حال حاضر نه میلیون متر توسط کارخانه حجاب شهرکرد تولید می شود حدود یک درصد بوده و با توجه به برآورد از نیاز چادر کشور، حدود  97 میلیون متر پارچه چادری برای کشور نیاز داریم و ظرفیت داخل کشور حدود 10 میلیون متر می باشد.
وی افزود:البته 4 مورد متقاضی برای سرمایه گذاری در این زمینه داشته ایم که مذاکراتی صورت گرفته در قالب واحدهای تولیدی 10 میلیون متری خواهد بود .
 مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت معدن و تجارت در ادامه اظهار کرد:همچنین در واحد رضا بافت شهرستان آبیک در استان قزوین نیز  تولید چادر مشکی با بهترین ماشین آلات و انتقال دانش فنی در دستور کار می باشد.
این مسئول وزارت صمت خاطر نشان کرد:در خصوص قیمت چادر نیز باید گفت که قیمت از سوی دلالان به این شکل در آمده و مشکل در سطح عرضه می باشد.
مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت معدن و تجارت در رابطه با پارچه های وارداتی اظهار داشت:قیمت این پارچه ها حدود 3 دلار می باشد که در داخل کشور نیز با توجه به قیمت تمام شده حدود 150 هزار تومان می شود که پارچه های با کیفیتی نیز هستند اما در بحث عرضه باید سازمان‌های نظارتی وارد شوند تا بتوان قیمت را کنترل کرد.
وی افزود :هم اکنون تامین 200 دستگاه بافنده از ژاپن و 35 هزار تن نخ و انتتقال دانش فنی در دستور کار می باشد تا بتوانیم ظرفیت تولید پارچه را در کشور بالا ببریم.
 مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت معدن و تجارت در پایان گفت:با توجه به سال رونق تولید برنامه‌های مختلفی برای رونق تولید و تسهیل سرمایه‌گذاری برای تولید در کشور داریم و در صنعت نساجی خوشبختانه هیچ تعطیلی واحدی نداشتیم وحتی رشد تولید نیز داشته‌ایم و می توان گفت در این صنعت مشکل حادی در کشور نداشته ایم.


17 مهر 1398 - 03:17:32 ب.ظ
AryaNews.com ©