نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
رونالدو فقط 16 گل تا دایی؛ لطفا بی خیال این رکورد شو!
رونالدو فقط 16 گل تا دایی؛ لطفا بی خیال این رکورد شو!
خبرگزاری آریا- پرتغال به لطف درخشش کریس رونالدو و چهار گلی که او به ثمر رساند، توانست لیتوانی را 5-1 از پیش رو برداشت.
به گزارش آریا، با توجه به اینکه علی دایی حالا بازنشسته شده ولی بعید به نظر می‌رسد کریستیانو به این زودی‌ها قصد کنار گذاشتن فوتبال ملی را داشته باشد او از این شانس برخوردار است که خود را به رکورد خارق‌العاده دایی برساند. تیم ملی پرتغال در مقدماتی یورو 2020 چهار بازی دیگر در پیش دارد و رونالدو اگر در این بازی‌ها مثل دیشب درخشان ظاهر شود شانس زیادی برای کم کردن فاصله‌اش با دایی دارد.
پرتغال در صورت راه‌یابی به مرحله نهایی رقابتهای یورو2020 چندین بازی دیگر فرصت خواهد داشت و پرتغالی‌ها ضمن دفاع از عنوان قهرمانی خود فرصت ایده‌آلی در اختیار رونالدو قرار خواهند داد تا با جبران 16 گل فاصله خود با دایی او را از تخت بهترین گلزن تاریخ فوتبال ملی به زیر بکشد. رونالدو حالا در فهرست بهترین گلزنان فوتبال ملی دنیا فاصله خود با نزدیک‌ترین رقیبش فرانتس پوشکاش را 9 گله کرده. پوشکاش با 83 گل ملی بعد از رونالدو در رتبه سوم این فهرست قرار دارد.
کریستیانو رونالدو، ستاره بزرگ فوتبال پرتغال دیشب در دیدار تیم ملی کشورش مقابل لیتوانی در مقدماتی یورو 2020 خوش درخشید و در جریان پیروزی 5-1 پرتغالی‌ها چهار گل از گلهای تیم ملی کشورش را وارد دروازه حریف کرد. رونالدو با این گلها حالا تعداد کل گلهای ملی خود را به عدد 93 رسانده و به عنوان بهترین گلزن ملی تاریخ اروپا به رکورد جهانی علی دایی نزدیک می‌شود. علی دایی، اسطوره فوتبال کشورمان در حال حاضر با 109 گل زده ملی در صدر فهرست بهترین گلزنان ملی تاریخ فوتبال قرار دارد ولی رونالدو با این گلها حالا 93 امتیازی شده و با زدن 16 گل ملی دیگر می‌تواند به رکورد علی دایی برسد.
رونالدو  که پیش از این 5 بار برنده توپ طلای بهترین بازیکن دنیا شده، تاکید کرد که به دنبال کسب افتخارات فردی نیست. رونالدو به خبرنگاران گفت:" همانطور که همیشه گفته ام، من با فکر بردن جوایز فردی زندگی نمی کنم. این نتیجه چیزی است که ما به طور تیمی برده ایم. البته نمی توانم دروغ بگویم، حس خوبی دارد. ولی مهمترین چیز این بود که به تیم کمک کنم. من مقابل صربستان هم گل زدم و چهار گل هم اینجا و خیلی خوشحال هستم. ما باید این لحظه را فراموش کنیم و آنچه بیشتر از همه می خواهم این است که به همین روند ادامه بدهم."
رونالدو که اکنون تنها 16 گل با رکورد بیشترین گل ملی تاریخ که در اختیار علی دایی است، فاصله دارد، اظهار امیدواری کرد که بتواند همچنان برای تیم ملی کشورش گلزنی کند.
" من دوره خوبی را سپری می کنم اما تیم هم خیلی خوب کار کرد. من از این لحظه لذت می برم اما نه به خاطر اینکه گل زدم، بلکه به دلیل سطحی که توانستیم در چند سال اخیر به نمایش بگذاریم. این به خودم بستگی دارد که همچنان به تیم ملی کمک کنم."
گلزنی های مستمر کریستیانو رونالدو در تیم ملی پرتغال باعث شده افراد رکورددار در زمینه گلزنی نگران باشند. فوق ستاره پرتغالی یوونتوس نزدیکترین رقیب به علی دایی برای شکستن رکورد بیشترین تعداد گل ملی است اما همچنین رکورد رابی کین نیز امشب شکسته شد. مهاجم ایرلندی سابق تاتنهام، اینتر و لیورپول در بازی های مقدماتی یورو تاکنون 23 گل زده بود و نزدیکترین رقیب او، کریستیانو رونالدو با 20 گل زده بود. پیش از دیدار مقابل صربستان، رابی کین در استوری اینستاگرامش نوشته بود: فکر می کنم تو به اندازه کافی رکورد داری کریستیانو. این یکی را بیخیال شو!
فدراسیون جهانی فوتبال به مناسب نزدیک شدن فوق ستاره پرتغالی به رکورد گلزنی کاپیتان تیم ملی کشورمان و آقای گل جهان واکنش نشان داد. کریستیانو رونالدو، فوق ستاره پرتغالی روز به روز به رکورد علی دایی، آقای گل فوتبال جهان نزدیک تر می شود. پرتغال شب گذشته در مقدماتی یورو 2020 با لیتوانی بازی داشت و کریس موفق شد در این بازی 4 گل از 5 گل تیمش را به ثمر برساند و رکورد گل های ملی اش را به عدد 93 برساند. در این راستا توئیتر فدراسیون جهانی فوتبال(فیفا) به مناسب نزدیک شدن رونالدو به رکورد دایی نوشت: رونالدو متولد مادیرا است یا کره مریخ؟ او در 27 بازی اخیر تیم ملی پرتغال 32 گل به ثمر رسانده است. اکنون 93 گله شد و به عنوان دومین گلزن برتر تاریخ شناخته می شود. او می تواند به باشگاه  100 تایی ها ملحق شود؟ او می تواند رکورد علی دایی با 109 گل بشکند؟
سانتوس پس از برد 5-1 پرتغال برابر لیتوانی، گفت: ما کاملاً تیم برتر میدان بودیم. این بسیار مهم است که در چنین موقعیتی، پس از پیروزی برابر صربستان، سه امتیاز را کسب کنیم. ما حالا خیلی راحت‌تر گل‌زنی می‌کنیم، اما هنوز چهار فینال برای ما باقی مانده است تا بتوانیم عنوان بهترین تیم گروه را به دست آوریم. در این بازی، اگرچه حریف برای ما مشکلاتی به وجود آورد، اما کنترل بازی در اختیار ما بود.  
سانتوس در ادامه، در مورد درخشش کریستیانو رونالدو، افزود: او با این کار خود نشان داد چه کسی بهترین بازیکن جهان است و این چیزی نیست که بتوان آن را مخفی کرد.
20 شهريور 1398 - 10:23:04 ق.ظ
AryaNews.com ©