نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
میری:
لوازم خانگي از مراکز معتبر خريداري شود
لوازم خانگي از مراکز معتبر خريداري شود
خبرگزاری آریا- رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران به مردم توصیه کرد که لوازم خانگی مورد نیاز خود را از فروشگاه‌های معتبر و دارای جواز کسب خریداری کنند.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از رادیو اقتصاد، سید مرتضی میری افزود: خرید از مراکز معتبر و مجاز موجب می شود در صورت بروز هر نوع مشکلی بتوان مسئله را از طریق تعزیرات حکومتی، سامانه 124 و همچنین اتحادیه دنبال کرد.
وی اظهارداشت: متاسفانه بخش قابل توجهی از لوازم خانگی امروز بصورت قاچاق وارد کشور می شود.
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران گفت: شوربختانه کالاهای که به شکل تقلبی در شرایط حاضر به مردم فروخته می شود خیلی مهمتر از بحث قاچاق است.
وی افزود: برخی افراد از خدا بی خبر لوازم خانگی مرغوب و با کیفیت ایرانی را خریداری و با الصاق برندهای معروف دنیا این اقلام را به عنوان لوازم خانگی خارجی با چندین برابر قیمت به مصرف کنندگان عرضه می کنند.
میری در ادامه به تمامی آحاد مردم توصیه کرد در خرید لوازم خانگی دقت کافی داشته تا اقلام تولید داخلی را بجای اجناس خارجی با قیمت های گزاف خریداری نکنند.
وی همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا وقتی نرخ ارز افزایش پیدا کرد به یکباره قیمت لوازم خانگی چندین برابر شد اما با پائین آمدن نرخ ارز مردم کاهش قیمت این اجناس را در بازار شاهد نبودند، گفت: گران شدن لوازم خانگی از سوی تولیدکنندگان داخلی با افزایش نرخ ارز مورد اعتراض اتحادیه نیز بوده چرا که هر کارخانه ای به اندازه سه تا شش ماه مواد اولیه در انبارهای خود دارد.
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران افزود: اتحادیه موضوع افزایش دو تا سه برابر قیمت لوازم خانگی بر مبنای ارز را به سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان منعکس و خواستار بررسی نرخ تولیدات این واحدها شد.
وی همچنین در خصوص اینکه چرا با پائین آمدن نرخ دلار قیمت لوازم خانگی کاهش پیدا نکرد، اظهارداشت: وقتی ارز نیما به کارخانه ها اختصاص یافت بطور طبیعی با ارزنیمایی این قیمت ها باید بالا و پائین می شد زمانی که دلار پائین آمد ارز نیما ثابت بود حتی مقداری هم گران شد.
میری تصریح کرد: ارز نیما طی چهار تا پنج ماهه اخیر تغییرچندانی نداشته به همین دلیل هیچ کارخانه ای نمی تواند قیمت های خود را تغییر دهد چون مواد اولیه با ارز نیما در حال تهیه و تامین است.
وی گفت: وقتی قیمت دلار در ایران به 17 هزار تومان رسید جنس های تولید داخلی بر مبنای قیمت دلار افزایش پیدا نکرد اما اجناس خارجی چرا؟
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران افزود: کالاهای وارداتی که در انبارها بود ترس از اینکه قیمت دلار بیشتر از این بالا رودو دیگر نتوانند جنس وارد کنند به سرعت اجناس تغییر قیمت پیدا کرد ولی تغییر قیمت تولیدات ساخت داخل بر مبنای ارز نیمایی بود.

22 مرداد 1398 - 05:47:22 ب.ظ
AryaNews.com ©