نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
چرا میلیاردر آمریکایی در زندان خودکشی کرد؟/ ردپای موساد در مرگ مشکوک دوست نزدیک ترامپ
چرا میلیاردر آمریکایی در زندان خودکشی کرد؟/ ردپای موساد در مرگ مشکوک دوست نزدیک ترامپ
خبرگزاری آریا- دوست نزدیک و دیرینه دونالد ترامپ که به جرم قاچاق جنسی در زندان بود شب جمعه (9 اوت) در سلول خود در منهتن نیویورک خودکشی کرد
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری آریا، جفری اپستاین سرمایه گذاری مشهور آمریکایی و دوست نزدیک و دیرینه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که به جرم قاچاق جنسی در زندان بود شب جمعه (9 اوت) در سلول خود در منهتن نیویورک خودکشی کرد.
اپستاین که در روز 6 ماه ژوئیه دستگیر شد به اتهام های خود مبنی بر قاچاق ده ها دختر کم سن و سال و حتی 14 ساله برای بهره برداری جنسی از دست کم سال 2002 تا سال 2005 اعتراف نکرده بود.
بیش از یک دهه بعد از آنکه اپستاین به اتهام های مشارکت در فساد اخلاقی در ایالت فلوریدا اعتراف کرد، اتهام قاچاق جنسی علیه او بار دیگر مطرح شد. او در «مرکز بازپروری متروپلیتن» در منهتن در بازداشت به سر می برد.
رسانه ها به نقل از منابع نامعلوم گزارش دادند ماه گذشته، اپستاین در حالی که زخم هایی روی گردنش دیده می شد در سلولش بیهویش پیدا شده بود.
بعد از آن که اپستاین متهم شد، ترامپ در مورد یار غار قدیمی اش گفت: «من هوادار جفری اپستاین نبودم و شما شاهد بودید افرادی  می گفتند من او را از باشگاه انداختم بیرون! من نمی خواستم هیچ کاری با او بکنم و این به خیلی سال های قبل باز می گردد. این مسئله یک چیز را به شما نشان می دهد و آن اینکه من ذائقه خوبی دارم. درست است؟ حال افراد دیگری هستند که هر جایی که می رفت دنبالش می رفتند. آنها به جزیره او می رفتند. آنها به کاخ او می رفتند. او در ساحل پالم فرد شناخته شده ای بود. جزیره او، هرکجا که باشد و هرچی که باشد، من هیچگاه به آنجا نرفته ام. افرادی را که به جزیره او رفته اند پیدا کنید.»

اتهام جفری اپستین چه بود؟
جفری اپستین، قاچاقچی انسان و میلیاردر معروف وال استریت و از دوستان نزدیک و قدیمی دونالد ترامپ بود.
«جفری اپستین»، رئیس باند قاچاق دختران زیر سن قانونی و یکی از دوستان صمیمی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، مدت کوتاهی پس از بازداشتش در سلول زندان خودکشی کرد.
این میلیونر معروف آمریکایی به آزار جنسی و قاچاق ده‌ها دختر زیر سن قانونی متهم شده و در انتظار حکم دادگاه بود. او سه هفته پیش نیز تلاشی ناموفق برای خودکشی داشت و از 23 جولای تحت نظر بود تا از اقدام مجدد او به خودکشی جلوگیری شود.
اپستین 6 جولای دستگیر شد اما اتهامات علیه او به سال‌ها قبل برمی‌گردد. اگر محکومیت او توسط دادگاه تأیید می‌شد، باید 45 سال را در زندان سپری می‌کرد.
وی همچنین یکی از دوستان نزدیک و قدیمی ترامپ بود و پس از دستگیری تصاویر زیادی از این دو میلیونر در دهه‌های مختلف روی خط رسانه‌ها قرار گرفت.
سال 2007 پلیس فدرال آمریکا «اف بی آی» تلاش کرد او را به‌خاطر وادار کردن دختران زیر سن قانونی به تن‌فروشی، تحت پیگرد قرار دهد. از نظر حقوقی چند سال زندان و حتی زندان ابد در انتظار این بانکدار بود، اما او در عمل تنها به 18 ماه حبس محکوم شد.
علت این مجازات سبک، معامله‌ای بود که خارج از دادگاه برای مختومه شدن پرونده انجام گرفت. اپستین با پرداخت رشوه دهان قربانیان این پرونده را بست. وی به خاطر رفتار مناسب، پس از 13 ماه از زندان آزاد شد.
«الکساندر آکوستا» دادستان وقت «میامی» در سبک شدن حکم اپستین و دادن رشوه به قربانیان به او کمک کرد. آکوستا بعدها توسط ترامپ به عنوان وزیر کار انتخاب شد و پس از روشن شدن نقشش در عدم اجرای صحیح قانون، استعفا داد.
در فوریه 2019 دادگاهی در فلوریدا اعلام کرد که توافق مربوط به پرونده اپستین، قوانین آمریکا را نقض کرده است. این دادگاه قربانیان ماجرا را فراخواند و از آنها دوباره تحقیق کرد.
«بیل کلینتون» رئیس جمهور اسبق آمریکا و شاهزاده «اندرو»، پسر ملکه بریتانیا نیز از دوستان نزدیک وی بودند.

پشت پرده مرگ مشکوک میلیاردر آمریکایی در زندان
بیل بار دادستان آمریکا اعلام کرد «بی نظمی های جدی» در زندانی که جفری اپستاین به علت خودکشی در آن جان باخته مشاهده می شود.
بار به خبرنگاران گفت: من از این مسئله عصبانی ام که امنیت کافی در زندان منهتن وجود ندارد؛ ما اکنون متوجه شده ایم که بی نظمی ها و بی قاعدگی های جدی در این مجموعه وجود دارد که سبب نگرانی عمیق ما شده و نیازمند تحقیقات کامل است.
وی افزود: اف بی آی و دفتر بازرسی کل نیز چنین تصوری دارند و ما به عمق آنچه روی داده خواهیم رسید.
به گزارش خبرگزاری فرانسه, اظهارات بار پس از آن ارائه می شود که رسانه ها اعلام کردند اپستاین ماه گذشته نیز اقدام به خودکشی کرده بود.
روزنامه ها گزارش دادند نگهبانان زندان به سبب کمبود پرسنل, بیش از حد کار می کنند و اپستاین بدون محافظ, سلول خود را ترک کرده بود که این کار خلاف دستورالعمل زندان است.
 
ردپای موساد در مرگ مشکوک میلیاردر آمریکایی
مرگ مشکوک میلیاردر آمریکایی "جفری اپستین" در زندان، به ابهامات روابط پنهانی وی با سران سیاسی این کشور و ارتباط او با دولت های خارجی به ویژه سازمان جاسوسی موساد افزوده است.
مقام های آمریکایی روز شنبه اعلام کردند که اپستین در زندان نیویورک خود را حلق آویز کرده است. وی در انتظار محاکمه به اتهام قاچاق دختران نوجوان و بهره برداری جنسی از آنها بود.
وی همچنین متهم بوده که این دختران را در اختیار مقام های سیاسی آمریکا، از جمله سناتورهای سابق و افراد ثروتمند و بانفوذ در این کشور گذاشته است.
در پاسخ سوال افکار عمومی که چگونه یک متهم تحت نظر توانسته خود را بکشد، "ویلیام بار" دادستان کل آمریکا گفته است که از مرگ اپستین "شوکه شده است".
از سوی دیگر "الکساندر اوکازیو کورتز" نماینده دموکرات کنگره خواستار "پاسخگویی" به سوالات بی‌شمار درباره مرگ مشکوک اپستین شده است. پرسش‌هایی که پای شبکه ارتباطی و مرموز اپستین در داخل و خارج آمریکا را به میان کشیده است.
در میان افرادی که اسم آنها در پرونده اپستین به میان آمده است، نام رئیس جمهوری ایالات متحده "دونالد ترامپ"، رئیس جمهور پیشین "بیل کلینتون" و شاهزاده خانواده سلطنتی انگلیس "اندرو" دوک یورک، به چشم می خورد. بسیاری می پرسند که این اشخاص چه منفعتی در ارتباط با اپستین داشته‌اند که یک بار در سال 2008 به جرم جرایم جنسی محکوم شده بود.
اما نکته قابل توجه که برخی روزنامه نگاران به آن اشاره کرده‌اند، ارتباطات خارجی اپستین و احتمال اجیر شدن وی توسط موساد، سازمان جاسوسی رژیم اشغالگر قدس است.
بنا به گزارش ان بی سی نیوز، اپستین در دهه 1980 گذرنامه سعودی داشته است. دادگاه آمریکا نگران بوده که در صورت آزادی وی با وثیقه، اپستین به عربستان سعودی فرار کند. همچنین مقام های آمریکایی می گویند که وی گذرنامه‌ای اتریشی نیز داشته که در آن با نام دیگری، محل اقامتش عربستان ذکر شده است.
اما چیزی که روابط خارجی این میلیاردر آمریکایی را بسیار سوال برانگیز کرده است، ارتباط وی با صهیونیست هاست. همین مساله است که نگاه ها را به سوی شخص با نفوذی در حلقه بسیار نزدیک اپستین متوجه کرده است: "گیسلین ماکسویل".
گیسلین ماکسویل دختر میلیونر سابق،"رابرت ماکسویل" است که از چهره های برجسته صهیونیسم بین الملل و حامی اسراییل بود. وی در دورانی شریک زندگی و همکار جفری اپستین تا اواخر عمرش بوده است. او متهم است که دختران نوجوان را برای بهره برداری جنسی در اختیار اپستین و دیگر چهره های با نفوذ در آمریکا قرار داده است.
روزنامه واشنگتن پست روز یکشنبه در گزارشی درباره ماکسویل، او را "توطئه گر اصلی" در پرونده جفری اپستین نامیده و از قول مقام های آمریکایی مدعی شده است که هنوز نتوانسته‌اند جای او را پیدا کنند.
اما نکته جالب توجه درباره گیسلین ماکسویل، ارتباط تنگاتنگ وی با صهیونیسم جهانی و سازمان جاسوسی اسراییل، موساد است که این پرسش را به میان کشیده است که آیا جفری اپستین برای موساد کار می‌کرده است؟
آیا فعالیت‌های وی در قاچاق و بهره برداری جنسی از نوجوانان، بخشی از برنامه صهیونیست‌ها برای نفوذ در میان نخبگان سیاسی آمریکایی و اخاذی از آنها برای اهداف خاصی بوده است؟ و اینکه نقش موساد در مرگ مشکوک جفری اپستین که در شرایط کاملا حفاظت شده قرار داشت، چه می تواند باشد؟
در این رابطه "ویتنی وب" روزنامه نگار تحقیقی در تارنمای "مینت پرس" نوشته که پرونده اپستین به یکی از بزرگترین "عملیات باج خواهی جنسی در تاریخ اخیر آمریکا" گره خورده است.
این روزنامه نگار با اشاره به روابط نزدیک "رابرت ماکسویل" ( پدر گیسلین ماکسویل ) با سران رژیم صهیونیستی، ادامه داد خدمات وی به اسراییل و موساد چنان گران‌بها بود که جسد وی را به بیت المقدس منتقل کرده و در مراسمی که سران اسراییل حضور داشتند، او را تشییع کردند.
در این مراسم "شیمون پرز" رییس جمهوری پیشین رژیم اشغالگر از "خدمات" رابرت ماکسویل ستایش کرد.
بنا به نوشته نویسنده مینت پرس، گیسلین ماکسویل پس از مرگ پدرش، ارتباط نزدیک به صهیونیست ها و موساد را ادامه داده است. او می تواند سر پل ارتباط میان موساد و اپستین و شبکه بهره برداری جنسی از نوجوانانی باشد که بسیاری از مقام های بلندپایه سیاسی و چهره های مشهور آمریکایی را در آن گرفتار کرده باشد.
از سوی دیگر، بسیاری گمان می کنند که عملیات باج خواهی جنسی اپستین مشابهت بالایی با فعالیت های موساد دارد. در این رابطه "زوی شیلو" (Zev Shalev) ، تهیه کننده پیشین سی بی اس و روزنامه نگار، گفته که اپستین به طور مستقیم با موساد کار می کرده است.
اپستین دوست دیرینه ایهود باراک نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی بود و معروف است که باراک از چهره های کلیدی سازمان جاسوسی اسرائیل است.
دوستی چندین ساله آنها به حدی بوده است که این روزها، رقیبان سیاسی باراک از این مساله برای حمله سیاسی به وی بهره برداری می کنند، باراک قرار است اواخر سال جاری میلادی در انتخابات کنست با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی رقابت کند.
ناظران سیاسی می گویند در صورتی که شبکه فحشای کودکانی که اپستین اداره می کرده از سوی گیسلین ماکسویل و موساد سازمان داده شده باشد، اسراییل تمام نفوذ خود را به کار خواهد گرفت تا ماکسویل را از این دردسر خلاص کند.
از این رو باید دید آیا ماموران امنیتی آمریکا، گیسلین ماکسویل را دستگیر خواهند کرد یا نه؟ و در صورتی که او را بازداشت کنند، آیا مساله ارتباط وی با موساد و جاسوسی علیه مقام های آمریکایی را به میان خواهند کشید؟
تحلیلگران خاطرنشان می کنند که اسراییل در گذشته به نفع جفری اپستین در روند قضایی آمریکا دخالت کرده و او را از دردسر بزرگ اتهامات جنسی که در سال 2008 با آن روبرو شد، نجات داده است.
در آن سال، وی به اتهام قاچاق یک دختر کم سال برای بهره برداری جنسی تنها به 18 ماه زندان محکوم شد که البته بخش اعظم این دوران را در منزل و محل کار خود سپری کرد.
پس از آنکه فاش شد اپستین به دلیل پیوندهایش با نهادهای امنیتی توانسته با این مجازات بسیار سبک و نیم بندی روبرو شود، بسیاری رابطه وی با ماکسویل و موساد را دلیل آن دانستند. از این رو، به نظر می رسد پس از مرگ اپستین، کلید بخش بزرگی از اسرار وی در دست گیسلین ماکسویل باشد.
با این حال، حتی اگر وی دستگیر شود، بعید به نظر می رسد سیر تحقیقات به سمت و سویی برود که پای جاسوسی موساد را به وسط کشیده و در نتیجه بحرانی در روابط دیپلماتیک آمریکا و رژیم صهیونیستی ایجاد کند.
روابطی که شاید در سایه فعالیت‌های اپستین و ارتباطات نزدیکش با دونالد ترامپ منجر به حمایت‌های بی چون و چرا تبدیل شد به گونه‌ای که قدس را پایتخت رژیم اشغالگر و بلندی های جولان را جزو خاک این رژیم شناسایی کرد.
به دام افتادن اپستین این نگرانی‌ها را افزایش داده بود که در اعترافات خود، پشت پرده برخی از زد و بندهای سیاسی را افشا کند که "خود کشی" وی در شرایطی که دوربین‌های نظارتی باید به طور مداوم فعال می بود، شاید بهترین راه برای سرپوش گذاشتن بر فساد و نفوذ رژیم صهیونیستی و حتی سعودی در حاکمان سیاسی واشنگتن باشد.


22 مرداد 1398 - 12:00:48 ب.ظ
AryaNews.com ©