نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
رئیس اداره بهزیستی آبیک خبر داد:
جذب 22میلیارد ریال اعتبار اشتغالزایی / ارائه مشاوره ژنتیک رایگان به زوج ها
جذب 22میلیارد ریال اعتبار اشتغالزایی / ارائه مشاوره ژنتیک رایگان به زوج ها

خبرگزاری آریا- یوسف کازانی از جذب 22میلیارد ریال اعتبار اشتغالزایی برای افراد تحت پوشش خبر داد.
به گزارش خبرگزاری آریا، یوسف کازانی رئیس اداره بهزیستی شهرستان آبیک در نشستی خبری به مناسبت هفته بهزیستی  اظهار داشت: در زمینه اعتبارات از مستمری طی 14 سال گذشته که 24 میلیون بود  به بالای  300 میلیون تومان در 9 ماه گذشته رسیده ایم .
وی افزود: از 542 نفر به 1842 نفر تحت پوشش رسیده ایم  که یعنی افزایش 1300 نفری داشته ایم.
کازانی در ادامه تصریح کرد: برای امسال دو میلیارد و دویست میلیون تومان اعتبار بابت وام اشتعال جذب کرده ایم که باید تا انتهای امسال هزینه کنیم و در بحث کارا نیز 8 نفر تایید شده که بالغ بر چهارصد میلیون تومان می باشد و وام ها نیز  از 20 میلیون به پنجاه میلیون افزایش یافته است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان آبیک در خصوص بخش توانبخشی نیز اظهار کرد:
تعداد معلولین در شهرستان آبیک 1700 نفر است کهشامل معلولین جسمی حرکتی، ذهنی،  بینایی، شنوایی، گفتاری و روان می باشد.

وی افزود:  تا کنون بیش از 30 میلیون خرید خدمات از دو مرکز خصوصی و
مناسب سازی محیط زندگی و خودرو معلولین تا مبلغ 44میلیون تومان هزینه برای معلولین واجد شرایط داریم.
کازانی اضافه کرد: در زمینه حق پرستاری نیز از 12 نفر به 31 نفر رساندیم و در خصوص CBR نیز گسترش 100 درصدی درتمامی روستاهای آبیک داشته ایم.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان آبیک در ادامه تصریح کرد: در خصوص حمایت از دانشجویان تحت پوشش نیز 23 نفر از حمایت پرداخت 80 الی 100 درصد هزینه شهریه برخوردارند و همچنین معافیت سربازی 20 نفر از معافیت تعرف و انتقالی نیز انجام شده است.

یوسف کازانی در خصوص اقدامات در حوزه اجتماعی نیز اظهار داشت: در این رابطه دفتر زنان اقدام به تشکیل پرونده برای تعداد  321 نفر نموده و در  توانمند سازی زنان رتبه اول را در سطح استان داریم به نحوی که 120 نفر بیمه زنان سرپرست خانوار از پرداخت بیمه بازنشستگی برخوردارند.

وی اظهار کرد:  در بخش مهاد نیز  سه مهد کودک فعال و دو مهد دیگر در حال تاسیس داریم.
 
کازانی در ادامه افزود: در خصوص شبه خانواده نیز  24 نفر تحت پوشش داریم که  از ماهی حقوق 500 تومان برخوردارند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان آبیک در رابطه با حمایت از  چند قلو ها نیز اظهار داشت : 27 نفر تحت پوشش شیر خشک،  مستمری و  وام برای سرپرست های بیکار  در حال انجام است.

کازانی در ادامه افزود: در خصوص آسیب های اجتماعی و  اورژانس اجتماعی و تعداد نفرات مراجعه کننده ببشترین آمار به ترتیب کودک آزاری، اختلاف خانوادگی دو مشکل اصلی در این زمینه در شهرستان آبیک است که ریشه عمده این موارد به اعتیاد والدین و پرخاشگری و سطح فرهنگی خانواده مرتبط است.

وی در خصوص پیشگیری و ترک اعتیاد نیز اظهار داشت:  در حال حاضر 3 کمپ ترک اعتیاد در شهرستان داریم و در حال تاسیس سه کمپ دیگر نیز هستیم.
و در خصوص بینایی و شنوایی نیز  غربالگری از افراد 2تا 6 ساله انجام می گیرد‌.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان آبیک در ادامه تاکید کرد: مرکز ژنتیک پیوند نیز برای پیشگیری از معلولیت ها فعال است و شهروندان در شرف ازدواج می توانند بصورت رایگان از این خدمات استفاده نمایند.
وی در ادامه اظهار کرد:  موسسات اگاهسازی نیز بیشتر در دانشگاهها، موسسات، مدارس و سطح محلات فعال هستند.
 
کازانی در رابطه با فعالیت دفتر مشارکتها و موسسات در این شهرستان نیز اظهار داشت: هم اکنون 17 مرکز فعال در شهرستان داریم و در بحث مشارکتهای مردمی نیز کمک های مردمی در سه ماهه اول سال بصورت نقدی غیر نقدی بسیار خوب بوده است.
وی گفت: در بحث مشارکتهای مردمی  بیش از سیصد میلیون تومان در سه ماه اول امسال جمع آوری کمک نقدی غیر نقدی داشته ایم که جا دارد خیّرین عزیز، امام جمعه، فرماندار، مدیرکل بهزیستی  ،مسولین شهرستان و مردم آبیک شهرستان داشته باشم.
  
کازانی همچنین اظهار کرد: در خصوص واگذاری مسکن به افراد تحت پوشش دو معلولی7 واحد و یک واحد نیز به خانواده دارای تک معلول در  هفته بهزیستی امسال داریم که جمعا 8 واحد بوده و اعتباری بالغ بر 218 میلیون تومان بلاعوض نیز در این زمینه تخصیص داده شده است.

وی افزود: برای 59 نفر اشتغال ایجاد شده که اعتبار بالغ بر 850 میلیون تومان و 23 نفر خویش فرمایی، کارفرمایی داشته ایم و در شرکت های مختلف بالای 50 نفر اشتعال ایجاد نموده و در بحث آموزش ها نیز با مرکز فنی، حرفه ای اقداماتی کرده ایم.

وی با اشاره به  افتتاحیه ها در هفته بهزیستی اظهار داشت :  در این هفته اقدام به راه اندازی سامانه طلا، ق
مرکز مشاوره ضمیر روشن ، گروه همیاز زنان سرپرست خانوار سفالگری و اعطای
8 واحد مسکونی به افراد تحت پوشش را خواهیم داشت.
 
20 تير 1398 - 09:46:55 ب.ظ
AryaNews.com ©