نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
پشت پرده یک خیانت بزرگ/ چه کسانی همسر حاکم دبی را فراری دادند؟
پشت پرده یک خیانت بزرگ/ چه کسانی همسر حاکم دبی را فراری دادند؟
خبرگزاری آریا- یک روزنامه لبنانی ابعاد جدیدی را از فرار همسر حاکم دبی را افشا کرد.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری آریا، روزنامه الاخبار لبنان در گزارشی به نقل از یک شاهزاده سعودی نوشت: فرار "هیا بنت الحسین" همسر حاکم دبی با حمایت "محمد بن زاید" ولیعهد ابوظبی و هماهنگی "محمد بن سلمان" ولیعهد عربستان و ملک عبدالله پادشاه اردن صورت گرفت.
الاخبار همچنین به نقل از یک منبع دیپلماتیک نوشت هیا بنت الحسین ضمن ارائه دادخواست طلاق از حاکم دبی خواستار پناهندگی خود را به دولت آلمان ارائه کرده است.
در این گزارش آمده است محمد بن زاید با ملک عبدالله هماهنگی های لازم را درخصوص فرار هیا بنت الحسین از دبی انجام دادند و گروه ویژه ای که مسئولیت فراری دادن همسر حاکم دبی را بر عهده داشت توسط شخص محمد بن سلمان رهبری می شد.
این منبع تاکید کرد که اخیرا پادشاه اردن به امارات سفر کرده و نشست چند ساعته ای را با بن زاید داشته است اما عدم دیدار وی با خواهر ناتنی اش(همسر حاکم دبی) در آن زمان شک و شک و شبهه های زیادی را برانگیخت.
بر اساس این گزارش، ولیعهد ابوظبی در تلاش ناکام لطیفه دختر محمد بن راشد برای فرار از دبی نیز دست داشته و وی را حمایت می کرده است.
در گزارش روزنامه الاخبار آمده است که بن زاید تنها با محمد بن راشد مشکل ندارد بلکه اختلافات گسترده ای با دیگر حاکمان امارات دارد که آنها با وی تسامح می کنند اما مقاومت حاکم دبی در برابر مطالبات بن زاید دلیل اصلی دردسرهایی است که از سوی وی متوجه حاکم دبی است.
روزنامه الاخبار به نقل از شاهزاده سعودی نوشت: دلایل اصلی اختلافات محمد بن راشد با دیگر حاکمان امارات در امور اقتصادی داخلی، مسائل مربوط به جنگ یمن، ائتلاف کامل محمد بن راشد با عربستان و رویکرد خصمانه محمد بن راشد درقبال کشورهای همجوار از جمله ایران، عمان و قطر، خلاصه می شود اما دیگر حاکمان امارات سعی ندارند همچون حاکم دبی با محمد بن زاید در مواجهه باشند.

چرا همسر دبی تصمیم به فرار گرفت؟
گاردین  نوشت: فرار هیا بنت الحسین همسر حاکم دبی به انگلیس تهدیدی برای ایجاد بحرانی دیپلماتیک میان انگلیس و امارات متحده عربی است آن هم در شرایطی که شیخ محمد بن راشد آل مکتوم حاکم دبی و هم پیمان کلیدی انگلیس در خلیج فارس به سبب نحوه برخورد خانواده خود با زنان با انتقادهای فزاینده ای روبروست.
پایگاه اینترنتی روزنامه گاردین گزارش داد هیا 45 ساله که خواهر ناتنی پادشاه اردن است گفته می شود که از ترس ربوده شدن و در پی ربوده شدن چندین نفر از خویشاوندان نزدیک، در لندن به سر می برد.
سال قبل نیز شاهزاده لطیفه دختر 33 ساله حاکم دبی که قصد فرار داشت در نزدیکی سواحل هند توسط کماندوها گرفته و به زور به دبی بازگردانده شد. در آن زمان مقامات اماراتی این ادعاها را تکذیب کردند.
در سال 2000 نیز یکی دیگر از دختران حاکم دبی به نام شمسه از خانه پدر خود نزدیکی چوبام (Chobham) در انگلیس گریخت. وی آخرین بار اوت گذشته در خیابان های کمبریج دیده شد ولی بر اساس گزارش ها، کارکنان شیخ مکتوم، وی را از خیابان های کمبریج ربودند و پلیس کمبریج این مسئله را بررسی کرد.
هیا بنت الحسین بعد از آن که در جریان اتفاقاتی که برای شاهزاده لطیفه افتاده بود قرار گرفت تصمیم به گریختن از دبی گرفت.
شیخ محمد بن راشد آل مکتوم میلیارد 69 ساله و صاحب اسب های مسابقه در ماه ژوئن آخرین بار با ملکه انگلیس در محل برگزاری رقابت های اسب سواری انگلیس گفتگو کرد. هیا بنت الحسین که علاقه زیادی به اسب دارد به شکلی غیرمعمول در مراسم اسب دوانی امسال انگلیس حاضر نشد.
همسر حاکم دبی در تلاش برای کسب مصونیت در انگلیس می تواند درخواست مصونیت دیپلماتیک کند. اسم وی پیشتر در فهرست دیپلماتیکی که لندن منتشر کرده بود به عنوان یک مقام اردنی ثبت شده بود.
گفته می شود وی در خانه فوق امنیتی خود نزدیک کاخ کنسینگتون در مرکز لندن زندگی می کند. وی این خانه را در سال 2017 به قیمت 85 میلیون پوند از میلیاردر معروف لاکشمی میتال خریداری کرد. این منطقه محل اقامت سفرا و افراد فوق ثروتمند است. گفته می شود وی تحت حفاظت یک شرکت امنیتی خصوصی قرار دارد ولی برخی هم می گویند به سبب نگرانی هایی که درباره ربوده شدن وی وجود دارد درخواستی رسمی برای برخورداری از حفاظت امنیتی مطرح شده است. پلیس انگلیس اسکاتلندیارد درباره جزئیات امنیتی اظهارنظری نکرد.
هیا روابط نزدیکی با خانواده سلطنتی انگلیس دارد و بارها عکس های وی با ملکه و شاهزاده چارلز منتشر شده است.
خبر فرار هیا بنت الحسین باعث ایجاد گمانه زنی های زیادی شد و گزارش های اولیه از فرار وی به آلمان جایی که وی خانه ای در اختیار دارد حکایت داشت.
شعری که گفته می شود توسط حاکم دبی خطاب به همسرش نوشته شده است وی را به خیانت و بی وفایی متهم می کند.
 
ادعای روابط نامتعارف همسر دبی با محافظ خانوادگی
روزنامه انگلیسی دیلی میـــل مدعی است که فرار "شاهزاده هیا" همسر حاکم دبی بعد از آن صورت گرفت که محمد بن راشد از روابط "بسیار قوی" همسرش با محافظ شخصی انگلیسی به شدت احساس نگرانی می کرد.
بر اساس گفته های دیلی میل دوستان شاهزاده "هیا" گفتند که او به دلیل "ترس جان خود" فرار کرده است چرا که بن راشد به رابطه او با محافظ شخصی خاندان آل مکتوم مشکوک شده بود.
این روزنامه در ادامه مدعی شد که شاهزاده "هیا" همسر ششم محمد بن راشد هدایایی را از این شخص که هنوز هویت آن مشخص نشده دریافت کرده است.
پایگاه اینترنتی دیلی میل در گزارشی به قلم پل تامپسون نوشت: حاکم دبی پس از سفر ناگهانی به منزل سلطنتی خود در پایتخت انگلیس و مشاهده حضور محافظ انگلیسی خانوادگی در کنار هیا بنت حسین همسر ششم خود به وجود روابط نامناسب میان آنها مظنون شده است.
گفته می شود شیخ محمد آل مکتون حاکم دبی و ولیعهد امارات متحده عربی در ماه مه از عروسی دو تن از پسرانش به عمارت هشتاد و پنج میلیونی خود در لندن بازمی گشته که متوجه حضور غیر عادی بادیگاردش در کنار همسرش می شود.
منابع نزدیک به خانواده حاکم دبی می گویند او از مشاهده همسر چهل و پنج ساله اش با محافظ انگلیسی خانوادگی آنها دچار بهت می شود و به همسرش دستور می دهد بلافاصله به دبی برگردد.
به گفته منابع آگاه، حاکم دبی حتی پیش از این حادثه هم نگران روابط نامتعارف همسر جوانش با این عضو پیشین ارتش انگلیس و محافظ خانوادگی کنونی بوده که مسئولیتش تامین امنیت خانواده سلطنتی دبی بوده است.
هیا بنت حسین که یکی از شش زن حاکم دبی است حتی هدایای گرانقیمتی نیز به این محافظ خانوادگی داده که انتقادات اعضای ارشد خانواده سلطنتی را برانگیخته است.
گفته می شود حاکم دبی به دنبال این اتفاقات به دبی بازگشته اما همسر و دو پسرش همچنان در لندن مانده اند.

20 تير 1398 - 01:14:08 ب.ظ
AryaNews.com ©