نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
رئيس جمهور در جلسه هيات دولت:
تحريم‌ها و فشار آمريکا عليه ملت ايران، از اين به بعد تخليه خواهد شد
تحريم‌ها و فشار آمريکا عليه ملت ايران، از اين به بعد تخليه خواهد شد

خبرگزاري آريا- رئيس جمهور با بيان اينکه امروز شرايط عمومي کشور عليرغم آنکه بدخواهان تبليغ مي‌کنند، بسيار خوب است، اظهار داشت: ملت ايران بدانند که فشار آمريکا عليه کشورمان به اوج رسيده و عملا ظرفيت آن رو به پايان است و از اين به بعد اين تحريم‌ها و فشار، ظرفيت خود را از دست داده و تخليه خواهد شد.
به گزارش خبرگزاري آريا، حجت‌الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني روز چهارشنبه در جلسه هيأت دولت با اشاره به اينکه آمريکا بي‌سابقه‌ترين تحريم و فشار تاريخي را طي يکسال گذشته بر ملت ايران وارد کرده، گفت: اينگونه فشارهاي آمريکا در تاريخ بي‌سابقه است و حتي با فشارهايي که از طريق سازمان ملل و تحت فصل هفتم منشور اين سازمان عليه کشورها اعمال شده، قابل مقايسه نيست.
روحاني تاکيد کرد: برغم همه اين فشارها و آنچه بدخواهان تبليغ مي‌کنند، از شرايط بسيار خوبي برخورداريم و  البته اين بدان معنا نيست که سختي وجود ندارد و همه مشکلات برطرف شده است.
رئيس جمهور گفت: بي‌ترديد کاري که آمريکا عليه ملت ايران انجام داده از نمونه‌هاي بارز تروريسم اقتصادي است و اين در تاريخ به عنوان جلاداني که عليه ملت ايران تلاش مي‌کنند، ثبت مي‌شود، اما در عين حال و برغم همه فشارها، ملت ايران به خوبي ايستادگي و مقاومت کردند.
روحاني اظهارداشت: اينکه وزير خارجه يک کشور اروپايي در جريان سفر به تهران به صراحت اعلام مي‌کند که آمريکا در مسيري که انتخاب کرده خطا و اشتباه مي‌کند و هرکس تاريخ ايران را بشناسد مي‌داند که فشار حداکثري هيچ تأثيري بر مردم اين کشور نمي‌گذارد، بدين معناست که ديگران به عظمت و قدرت ملت ايران اعتراف مي‌کنند و مي‌دانند که راهي که متحدشان انتخاب کرده غلط است و اين بسيار حائز اهميت است.
رئيس جمهور افزود: همين وزير امور خارجه اعلام کرد که تدبير دولت ايران در يکسال اخير در انتخاب راه عقلي، منطقي و حقوقي مايه شگفتي همه بوده است در يکسال گذشته مسئولين و ملت ايران دستپاچه نشدند و صبر و تدبير خود را در برابر فشار دشمنان نشان دادند.
وي با تأکيد بر اينکه شرايط امروز کشور نسبت به گذشته بهتر شده است، اظهار داشت: امروز مردم ايران نسبت به 6 ماه و يکسال گذشته آرامش بيشتري دارند و نسبت به آينده کشور خود اميدوارتر هستند و امروز مسئولين کشور نيز ديدگاه و نظر متحد و واحدي دارند و راه کلام و نظرات مسئولين رده بالا و همه مردم و فرهيختگان جامعه يکسان و واحد شده است.
روحاني تصريح کرد: امروز همه به خوبي مي‌دانند که مقصر اصلي همه مشکلات آمريکا است و هيچ‌کس در آن ترديدي ندارد.
رئيس جمهور تأکيد کرد: امروز هيچ‌کس نمي‌تواند نسبت به راه دولت و نظام جمهوري اسلامي ايران ايراد بگيرد. آهنگ شرايط اقتصادي کشور به سمت مطلوب پيش مي‌رود و بازار بورس و ارز نسبت به ماه‌هاي اخير به مراتب شرايط بهتري پيدا کرده است و به فضل الهي در بازار مسکن نيز تا پايان سال شرايط بهتري خواهيم داشت، چنانچه همه وزارتخانه‌هاي مربوطه وارد صحنه شوند مي‌توان شرايط مسکن را بهبود بخشيد.
روحاني با اشاره به توجه دولت به مسايل عمراني، گفت: اگر چه دولت از شرايط سختي برخوردار است اما در زمينه مسايل مالي براساس گزارش سازمان برنامه و بودجه 27 هزار ميليارد تومان براي طرح‌هاي عمراني کشور از ابتداي امسال تخصيص يافته است که آثار آن در ماه‌هاي آينده آشکار خواهد شد.
رئيس جمهور اضافه کرد: همچنين در هفته جاري مباني جديد بودجه سال 98 را که قبلاً در ستاد اقتصادي دولت و هيأت وزيران و شوراي عالي هماهنگي اقتصادي بررسي شده بود، تصويب کرديم و براساس اين مصوبه حقوق، عيدي و مستمري تمامي کارکنان و کارگران به طور کامل و صد در صدي پرداخت خواهد شد و اينگونه اقدامات به معناي آن است که دولت قدرتمند و توانمند است.
روحاني تأکيد کرد: با وحدت و همدلي مي‌توانيم از مشکلات عبور کرده و بدخواهان خود را مجبور کنيم که پاي ميز منطق، مذاکره و عدل بنشينند و اشتباه خود را بپذيرند که البته اخيراً مقداري از حرف‌هاي بي‌حسابي که مي‌زدند را معتدل کرده‌اند و بي‌ترديد باز هم از مسير اشتباه خود باز مي‌گردند و مي‌فهمند که راهشان درست نيست.
رئيس جمهور در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اينکه امسال شرايط مناسبي براي ايجاد تحول اقتصادي در کشور مهيا مي‌ّباشد، گفت: امسال مي‌توانيم از نعمت‌ها و ظرفيت‌هاي بزرگي که در کشورمان وجود دارد، براي ايجاد تحول در بخش‌هاي مختلف بويژه اقتصادي استفاده کنيم.
روحاني با تأکيد بر اينکه همه آمار نشان مي‌دهد که مسير و حرکت درستي را مي‌پيماييم، اظهار داشت: مردم مطمئن باشند آنچه براي دولت مهم است، منافع و رفاه ملت ايران است و با همه توان و در ملاقات‌هايي که امروز و پايان هفته در سفر خارجي خواهم داشت ،تمام تلاش خود را بکارخواهيم گرفت که به خوبي از حق مردم ايران دفاع کرده و در برابر بدخواهان ايستادگي کنيم.
رئيس جمهور در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به انتخاب دو استاندار جديد براي استان‌هاي گلستان و کهگيلويه و بويراحمد، گفت: امروز هيأت دولت دو چهره فعال در زمينه مسايل اجرايي و علمي انتخاب کرده است. آقاي حق‌شناس که به عنوان نيروي فعال در مسايل علمي، سابقه نمايندگي شوراي اسلامي را دارد و همواره به عنوان يک عنصر مخلص و فعال براي نظام جمهوري اسلامي ايران مطرح بوده، به عنوان استاندار گلستان انتخاب گرديد.
روحاني با اشاره به اهميت استان گلستان، اظهار داشت: استان گلستان از مراکز مهم کشاورزي کشور است و در بسياري از محصولات کشاورزي در رديف‌هاي نخست قرار دارد و در اين استان مردم شيعه و سني و ترکمن کاملاً مخلصانه مشغول فعاليت هستند.
رئيس جمهور با اشاره به اينکه مردم استان گلستان در سيل اخير به خوبي جوهره خود را نشان دادند، گفت: مردم استان برغم گرفتاري در سيل با روحيه و بانشاط بودند و بسيار کريمانه و مهربانانه حق‌شان را مطالبه مي‌کردند. مردم استان گلستان در حادثه سيل، با همکاري نيروهاي اجرايي و نظامي، مشکلات بوجود آمده در آق‌قلا و گميشان را به خوبي مديريت و مرتفع کردند.
روحاني با تأکيد بر اينکه همه بايد تلاش کنيم که زندگي مردم آسيب ديده به شرايط عادي بازگشته و اماکن آسيب‌ديده بازسازي شود، گفت: دولت با همه همت در مسير رفع مشکلات مردم آسيب‌ديده تلاش خواهد کرد و در زمينه بازسازي هم بايستي مردم ايران و نيروهاي مسلح و نهادهاي دولتي و عمومي همچون گذشته در کنار هم و دست در دست يکديگر زيباتر از گذشته شهر را بازسازي کنند و کاري کنند که ساختارهاي شهر در برابر سيل‌هاي احتمالي مقاوم باشد.
رئيس جمهور ضرورت توجه به لايروبي و زهکشي رودخانه‌ها را مورد تأکيد قرار داد و گفت:‌ دولت نسبت به اين موضوع توجه ويژه‌اي داشته و در دولت يازدهم و دوازدهم تاکنون بيش از 40 هزار هکتار زهکشي انجام شده که اين موضوع در کاهش آسيب‌هاي سيلاب اخير مؤثر بوده است.
روحاني با قدرداني از تلاش مردم، نيروهاي مسلح و دستگاه‌هاي اجرايي در امدادرساني و رفع آسيب‌هاي ناشي از سيلاب، گفت: در اين حادثه مردم بدون توجه به جايگاه اجتماعي خودشان کارهاي ماندگاري انجام داده‌اند و بي‌ترديد روحيه ايثار و فداکاري مردم و اشتياق آنان براي کمک‌رساني به مناطق سيل‌زده کشور از افتخارات بزرگي است که براي تاريخ کشور باقي خواهد ماند.
رئيس جمهور با تأکيد بر اينکه امروز خدمت به مردم بزرگ گلستان بيش از گذشته مورد تأکيد است، گفت: استان گلستان استعدادها و ظرفيت‌هاي مختلفي در زمينه کشاورزي، گردشگري و حمل و نقل دارد و از مسئولان استان مي‌خواهم که اين ظرفيت‌ها را بيش از گذشته فعال سازند.
روحاني در ادامه از انتخاب آقاي کلانتري به عنوان استاندار جديد کهگيلويه و بويراحمد، گفت که وي به عنوان نيروي خستگي‌ناپذير شهرت دارد و استان کهگيلويه و بويراحمد نيز نيازمند عنصر فعال اجرايي است تا استعدادها و ظرفيت‌هاي استان را براي استان و کشور فعال سازد. اين استان داراي مردماني وفادار و انقلابي است و در دفاع مقدس حضور فعالي داشتند و امروز براي آباداني کشور در صحنه هستند.
رئيس جمهور اضافه کرد: استان کهگيلويه و بويراحمد از لحاظ گردشگري، دامداري، باغداري و ميوه از مراکز مهم کشور است و مي‌تواند نقش خوبي براي تأمين نيازمندي‌هاي کشور داشته باشد.
روحاني خاطر نشان کرد: مردم استان براي تکميل فرودگاه، مسايل جاده‌اي و نيازمندي‌هاي عمومي‌شان مطالباتي دارند که بايد مورد توجه قرار بگيرد و آقاي کلانتري نيروي فعال و آشنا به استان است و با روحيه بسيار بالا قطعاً مي‌تواند در استان کهگيلويه و بويراحمد تحول ايجاد کند.
رئيس جمهور گفت: از همه علما و ائمه جمعه گرگان و ياسوج مي‌خواهم که با استانداران جديد همکاري بيشتري داشته باشند تا شاهد شرايط بسيار بهتري در زندگي مردم اين استان‌ها باشيم.
روحاني خاطر نشان کرد: استان کهگيلويه و بويراحمد همچنين دومين استان نفت‌خيز کشور است که از اين ظرفيت هم بايستي به مردم استان کمک شود و مردم استان از منافع اين نعمت بهره‌مند شوند و وزارت نفت بايستي در اين زمينه فعاليت کند.

22 خرداد 1398 - 12:23:22 ب.ظ
AryaNews.com ©