نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
سرگرداني گران‌ترين تابلو نقاشي جهان در درياها، سوژه فيلمسازان مي‌شود
سرگرداني گران‌ترين تابلو نقاشي جهان در درياها، سوژه فيلمسازان مي‌شود
خبرگزاري آريا- گرانترين تابلو نقاشي جهان در درياها سرگردان است.
به گزارش آريا، تابلو بسيار مشهور «سالواتور موندي» اثر نقاش دوره رنسانس لئوناردو داوينچي Leonard De Vinci که به تازگي کشف شده بود به بالاترين قيمت يک اثر درسال 2017 به فروش رفته بود. اما بعد از مدتي هيچ کس ازمحل نگهداري اين تابلو خبرنداشت. به تازگي خبررسيده که اين تابلو که توسط محمد بن‌ سلمان يکي از شاهزادگان سعودي و وليعهد عربستان، خريداري شده هنوز در مکاني نصب نشده است و فعلا در کشتي تفريحي اين شاهزاده در درياها است.
البته اين تابلو توسط بدر بن عبدالله، شاهزاده سعودي و وزير فرهنگ عربستان به نمايندگي از بن‌سلمان خريداري شده است. فعلا هيچ کس نمي داند درکدام دريا اين کشتي درحال حرکت است. بنا به گفته کني شاچتر، يکي از برجسته ترين کارشناسان تابلوهاي هنري جهان که درلندن اقامت دارد و در جريان امور اين تابلو است عجالتا اين تابلو روي درياها خواهد بود و احتمال مي رود بعدا در ناحيه العلا که قرار است در آن يک مرکز فرهنگي و توريستي تاسيس شود از کشتي خارج شود.
اين خبر هيجان فيلمسازان عرب را براي ساخت يک فيلم از اين اتفاق ( گرانترين تابلو جهان در درياها) برانگيخته است و اظهار علاقه کرده اند فيلمي درباره اين ماجرا بسازند. درباره اصليت اين تابلو و نسبت دادن آن به داوينچي قبلا بحث هايي درگرفته بود. يک کارشناس تابلو حدس مي زند که اين اثر را يکي از شاگردان بسيار نزديک او کشيده است. همه اين ماجرا سوژه جالبي براي فيلمساز عرب فراهم کرده است.
22 خرداد 1398 - 12:17:30 ب.ظ
AryaNews.com ©