نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
صنوف اقدامات پيشگيرانه ابتلا به بيماري تب کريمه کنگو را رعايت کنند
صنوف اقدامات پيشگيرانه ابتلا به بيماري تب کريمه کنگو را رعايت کنند

خبرگزاري آريا- مديرکل دامپزشکي ايلام گفت: همه افراد و صنوفي که با گوشت خام تماس و ارتباط مستقيم دارند بايد اقدامات پيشگيرانه براي جلوگيري از ابتلا به بيماري تب کريمه کنگو را به عمل آورند.

به گزارش خبرگزاري آريا از ايلام ،دکتر وهاب پيراني اظهار داشت: افراد و صنوفي چون دامداران، عشاير، قصابان، متصديان مراکز عرضه گوشت اقدامات بهداشتي و پيشگيرانه از جمله عدم تماس مستقيم با کنه ها، استفاده از لباس کار مناسب، دستکش، ضدعفوني و سمپاشي دام و جايگاه نگهداري دام را بعمل آورند.

وي افزود: با توجه به اينکه کنه هاي ناقل بيماري از جمله تب کريمه کنگو  در ماه هاي گرم سال فعاليت مي کنند، بايد نکات بهداشتي و پيشگيرانه را براي جلوگيري از ابتلا به اين بيماري رعايت کنند.

 مديرکل دامپزشکي ايلام يادآور شد: با توجه به اقدامات پيشگيرانه و کنترلي که در طول سال براي دام و جايگاه دام انجام مي شود، تاکنون موردي از بيماري تب کريمه کنگو در جمعيت دام هاي اهلي، دامپروري هاي صنعتي، نيمه صنعتي و سنتي و وحوش در استان ايلام مشاهده نشده است.

پيراني تاکيد کرد: روند کنترل و پيشگيري از شيوع و ابتلاي احشام به تب کريمه کنگو به طور جدي در نقاط مختلف استان ايلام در حال اجرا و پيگيري است.

وي در خصوص اين بيماري هم توضيح داد: بيماري تب کريمه کنگو يک بيماري ويروسي و خطرناک و مشترک بين انسان و دام هست و از طريق يک نوع کنه به دام و انسان منتقل و علايم اين بيماري يک تا سه روز بعد از گزش توسط کنه آلوده و يا پنج تا 6 روز بعد از تماس با حيوان و گوشت آلوده ايجاد مي شود و همچنين خونريزي شديد و زخم از علايم اصلي بيماري تب کريمه کنگو در انسان است.

پيراني به مصرف کنندگان توصيه کرد: گوشت مصرفي خود را از مراکز مجاز و مورد تاييد دامپزشکي تهيه کرده و گوشت را 24 ساعت و جگر و اندرونه به مدت 48 ساعت در دماي صفر تا چهار درجه نگهداري و سپس مصرف کنند و در صورت مشاهده علايم بيماري بلافاصله به نزديکترين مرکز درماني مراجعه کنند.

22 خرداد 1398 - 12:15:11 ب.ظ
AryaNews.com ©