نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
مقدماتي يورو 2020؛
پيروزي پرگل آلمان، بلژيک و فرانسه در شب کامبک ايتاليا
پيروزي پرگل آلمان، بلژيک و فرانسه در شب کامبک ايتاليا
خبرگزاري آريا- از چارچوب مرحله انتخابي يورو 2020، از ساعت 23:15 آندورا ميزبان فرانسه بود. اين ديدار در نهايت با برتري 4-0 فرانسه به پايان رسيد.
به گزارش آريا، سه شنبه شب در دور انتخابي يورو 2020، 13 بازي در قاره سبز برگزار شد که در مهمترين مسابقات، بلژيک مقابل اسکاتلند پيروز شد، ايتاليا هرچند به سختي، ولي مقابل بوسني به برتري رسيد. آلمان و فرانسه نيز با بردهايي پر گل به استراحت تابستاني رفتند. فرانسه بعد از شکست عجيب مقابل ترکيه، آندورا را با نتيجه سنگين 4-0 شکست داد. امباپه، بن يدر، تائووين و زوما گلزنان خروس ها بودند. دقيقه 11؛ ام باپه (آندورا 0-1 فرانسه): کيليان ام باپه با دروازه بان آندورا تک به تک شد و با چيپ زيبا دروازه را باز کرد. دقيقه 30؛ بن يدر (آندورا 0-2 فرانسه): پاس تاوين درون محوطه جريمه به بن يدر رسيد و اين بازيکن با ضريه اي دقيق دروازه را باز کرد. دقيقه 46؛ تاوين (آندورا 0-3 فرانسه): پاس ام باپه به تاوين رسيد و اين بازيکن با قيچي زيبا دروازه را باز کرد. دقيقه 60؛ زوما (آندورا 0-4 فرانسه): ارسال کرنر تاوين را زوما مدافع جلو کشيده خروس ها در دهانه دروازه تبديل به گل کرد.
در گروه سوم، آلمان با هشت گل مقابل استوني به برتري رسيد تا بعد از مدت ها براي رقبا يک خط و نشان درست بکشد، رويس دو بار، نبري دو بار، گروتسکا، گوندوغان، ورنر و سانه گلزنان ژرمن ها بودند. در ديگر بازي اين گروه ايرلند شمالي مقابل ميزبانش بلاروس يک بر صفر پيروز شد. در اين گروه ايرلند شمالي با يک بازي بيشتر از آلمان صدرنشين است.
در گروه پنجم مسابقات، ديدار حساس مجارستان مقابل ولز با برتري 1-0 ميزبان پايان يافت تا ولز دومين شکستش را به فاصله چند روز تحمل کرده باشد. اسلواکي نيز برابر آذربايجان به پيروزي پر گل 5-1 رسيد. در اين گروه مجارستان با 9 و اسلواکي با 6 امتياز بالانشين هستند. در گروه هشتم، آلباني با نتيجه 2-0 مقابل موالدوي پيروز شد. فرانسه بعد از شکست عجيب مقابل ترکيه، آندورا را با نتيجه سنگين 4-0 شکست داد. امباپه، بن يدر، تائووين و زوما گلزنان خروس ها بودند. ايسلند هم مقابل ترکيه مدعي به برتري 2-1 رسيد. در اين گروه پيچيده اکنون سه تيم ترکيه، فرانسه و ايسلند همگي 9 امتياز دارند.
در گروه نهم مسابقات، قزاقستان ميهمانش سن مارينو را 4-0 شکست داد، بلژيک با دو گل لوکاکو و يک گل از دي بروين مقابل اسکاتلند 3 بر صفر پيروز شد. روسيه هم با گل الکسي لونوف 1-0 قبرس را از پيش رو برداشت. در اين گروه بلژيک با 12 و روسيه با 9 امتياز، اول و دوم هستند. در نهايت در گروه دهم، يونان در خانه خود با نتيجه 3-2 مقابل ارمنستان شکست خورد، فنلاند 2-0 ليختن اشتاين را شکست داد. و ايتاليا در خانه خود در شرايطي که با گل ژکو از حريف عقب بود، در نهايت با نتيجه 2-1 و با گل هاي اينسينيه و وراتي در دقيقه 86 به پيروزي رسيد. ايتالياي 12 امتيازي صدرنشين اين گروه است. شوت فابيو کواليارلا در دقيقه سه از بالاي دروازه به بيرون رفت. در دقيقه 18، ادين ويشکا فرصت مناسبي داشت تا بوسني را به گل برساند اما بونوچي به خوبي مانع گلزني بوسني شد. بوسني در ادامه حملات خود به گل رسيد. در دقيقه 32 روي يک کار تيمي خوب، ادين ويشکا به انتهاي محوطه جريمه ايتاليا رسيد و با پاسي عرضي توپ را براي ژکو فرستاد. کاپيتان بوسني نيز براي گلزني کار سختي نداشت. در پي گل بوسني، ايتاليا تعداد حملاتش را بيشتر کرد و در انتهاي نيمه اول، کواليارلا شوتي به سمت دروازه زد که شهيچ به خوبي با نوک انگشتان خود مانع ورود توپ به دروازه شد. نيمه اول با پيروزي 1-0 بوسني به پايان رسيد.
نيمه دوم آغاز شد و يک سوپرگل براي ايتاليا! روي يک حرکت تمرين شده، برناردسکي به جاي فرستادن کرنر به درون محوطه جريمه، توپ را براي لورنتزو اينسينيه سانتر کرد و اينسينيه با يک ضربه والي ديدني از پشت محوطه جريمه، توپ را به درون دروازه بوسني فرستاد. در دقيقه 57 بوسني فرصت خوبي براي گلزني داشت اما سيريگو به خوبي ضربه ويشکا را مهار کرد. در دقيقه 70 اينسينيه با يک ضربه سر مي‌توانست دروازه بوسني را باز کند اما شهيچ بازهم با مهار خود مانع شد. دو دقيقه بعد، دروازه بان بوسني ضربه سر کيه ليني را به خوبي مهار کرد. در دقيقه 85، آتزوري به گل برتري رسيد! اينسينيه با حرکت خود، توپ را براي وراتي در درون محوطه جريمه فرستاد و او با ضربه اي ظريف و دقيق، توپ را به گوشه دروازه بوسني فرستاد تا آتزوري در چهارمين ديدار خود در مقدماتي يورو 2020 به چهارمين بردش برسد.
22 خرداد 1398 - 09:27:24 ق.ظ
AryaNews.com ©