نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
هشدارهاي جدي لبنان به اسرائيل/ آيا رژيم صهيونيستي سوداي جنگ جديد دارد؟
هشدارهاي جدي لبنان به اسرائيل/ آيا رژيم صهيونيستي سوداي جنگ جديد دارد؟
خبرگزاري آريا- تازه ترين اخبار پس از سرنگوني هواپيماي اسرائيلي در سوريه، از هشدار مقام هاي لبناني به رژيم صهيونيستي حکايت دارد.
به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري آريا به نقل از المنار، رئيس جمهور لبنان تاکيد کرد اين کشور قاطعانه تصميم خود را براي مقابله با هرگونه تجاوز صهيونيستي به خاکش، گرفته است.
ميشل عون در گفتگويي با شبکه تلويزيوني آن لايو مصر گفت: تصميم خود را گرفتيم و آن تصميم اين است که اگر به خاکمان تجاوز شد، ما مي خواهيم از خاکمان دفاع کنيم، همچنين اگر به حقوقمان در نفت تجاوز شد، زيرا مرز دريايي و همينطور مرز زميني وجود دارد و در هر دو حالت اجازه نخواهيم داد به حقوقمان تجاوز شود.
رئيس جمهور لبنان افزود: تا اين لحظه تجاوزي صورت نگرفته و فقط اظهار نظر وجود داشته است. تا جايي که اقدامات تحريک آميز تنها در حد حرف باشد، براي ما مهم نيست، اما اگر به مرحله عمل برسد، جنگهاي جديدي در راه خواهد بود.
در همين حال شيخ نعيم قاسم گفت: اسرائيل سرگردان است و گزينه جنگ هم نتايج تضمين شده‌اي برايش نخواهد داشت
معاون دبيرکل حزب الله لبنان گفت: رژيم صهيونيستي نمي‌توانند مانند گذشته در منطقه جولان دهد و از اين پس تجاوزگري هايش پاسخ داده خواهد شد.
به گزارش پايگاه اينترنتي العهد لبنان شيخ نعيم قاسم تاکيد کرد سرنگوني هواپيماي اسرائيلي به اين معناست که اصل تجاوز بدون پاسخ، منتفي شده است از اين رو اسرائيل بعد از اين ديگر اين امکان را ندارد که با استفاده از اين اصل، براي رسيدن به اهدافش هرطور که مايل است جولان دهد زيرا ممکن است در هر نقطه با پاسخي روبرو شود و اهدافي که در پي آن بوده را در درگيري‌ها از دست بدهد.
شيخ نعيم قاسم گفت: اسرائيل سرگردان است و گزينه جنگ هم نتايج تضمين شده‌اي برايش نخواهد داشت. از اين رو نه مي‌تواند تصميم قطعي براي ورود به جنگ بگيرد، چون قطعا ضرر خواهد کرد و نه قادر است رشد و گسترش نيروي مقابل را ببيند و نمي‌داند چطور بايد در آينده با اين نيرو مقابله کند.
وي افزود: اگر مقاومت نبود اکنون همه منطقه به خطر افتاده بود و اسرائيل با تثبيت در فلسطين، به توسعه طلبي جغرافيايي در کشور‌هاي اطراف روي مي‌آورد. اگر مقاومت نبود اسرائيل از لبنان خارج نمي‌شد و اکنون به جاي فکر کردن به ادامه حيات خود در آينده، به تثبيت قدرت خود فکر مي‌کرد.
شيخ قاسم در ادامه گفت: به برکت مقاومت، امروز لبنان قوي است و قدرتش را از سه گانه ارتش، ملت و مقاومت مي‌گيرد. لبنان قوي تر، در جايگاهي واقع شده که سخنش شنيده مي‌شود و رؤساي قواي سه گانه اجماع دارند و اعلام کرده اند که تجاوز به مرز‌ها و آب‌هاي لبنان را نمي‌پذيرند.
شيخ قاسم درباره پيروزي انقلاب اسلامي در ايران گفت: اين يک انقلاب معمولي نبود بلکه انقلاب ملت ايران و ملت‌هاي منطقه و انقلاب تغيير و روح مقاومت و خروش عليه تسليم و سرسپردگي بود و همه اين‌ها به برکت جهاد رهبر و ملت ايران اسلامي و فداکاري آن‌ها به دست آمد. حملات مستکبران عليه ايران و مقابله آن‌ها با ايران نيز به دليل حمايت اين کشور از مقاومت و ملت‌هاي منطقه است.
بنابر اين گزارش رئيس اتحاديه جهاني علماي مقاومت هم تاکيد کرد سرنگوني هواپيماي رژيم صهيونيستي نشان داد محور مقاومت قدرت خود را افزايش داده است و قواعد درگيري تغييرات مثبتي داشته است و به سمت بهتر شدن پيش مي‌رود.
به نوشته پايگاه اينترنتي «النشره» لبنان، شيخ ماهر حمود افزود: «موضوع جالب توجه درخواست اسرائيل از روسيه براي دخالت در اين مسئله بوده تا حزب الله وارد اين درگيري نشود. ما ترجيح مي‌دهيم بيش از اين در اين باره صحبت نکنيم و چنين مسائلي را به ميدان رزم واگذار کنيم».

احتمال وقوع جنگ ميان لبنان و رژيم صهيونيستي
نشريه ايل جورناله (ايتاليا)، به دلايلي پرداخت که ممکن است جنگي ميان اسرائيل و لبنان در بگيرد.
به نظر مي رسد ميان لبنان و اسرائيل همه چيز به سمت يک جنگ گرايش دارد تا به سمت راهي قطعي براي حل و فصل منازعات.
منازعاتي که در ضمن افزايش مي يابند و به نظر نمي رسد هيچ يک از طرف هاي درگير قادر به کاستن تعداد و شدت آنها و حتي مايل به انجام اين کار باشند.
علل بروز جنگ متعدد مي باشند و چه بسا مي توانيم بگوييم بيش از حد هم مي باشند. طبعاً علل اصلي به حزب الله مربوط مي شوند. اسرائيل در ماه هاي اخير هشدارهاي مداومي در خصوص تقويت محور ميان حزب الله و ايران به ويژه پس از جنگ در سوريه داده است. جنگي که در ميدان نبرد همکاري ميان ارتش هاي شيعه را به اثبات رسانده است. تل آويو تصور مي کرد که جنگ سوريه بتواند نيمکت آزموني بيش از حد سخت و دشوار براي حزب الله باشد و دست کم به ايجاد شکاف ميان به اصطلاح هلال ماه شيعه اميدوار بود. با اين وجود وقايع جنگ بار ديگر عقيده اش را تغيير دادند و با نگراني فراوان شاهد افزايش نفوذ ايران در منطقۀ خاورميانه مي باشد. کشوري که شايد تاکنون يکي از برندگان واقعي مصيبت پيچيدۀ سوريه و عراق به شمار مي آيد. نتانياهو بارها از ولاديمير پوتين خواست از مناطق عاري از تنش چشم پوشي کند تا مانع از آن گردد که سوريه بتواند از مناطق آزاد براي استقرار نيروهاي ايراني و نيروهاي متحد برخوردار گردد ليکن رئيس جمهور روسيه به همراه ترامپ، رئيس جمهور آمريکا و ساير بازيگران جنگ به راه خود ادامه دادند. حملات برق آساي اسرائيل در سوريه نيز بدون شک نشان مي دهند که دولت تل آويو اين مسئله را نپذيرفته که سوريه به پل ميان حزب الله و ايران تبديل شده باشد. مسئله اي که بيانگر شکستي براي راهبرد منطقه اي اسرائيل به شمار مي آيد.

رژيم صهيونيستي آمادگي جنگ ندارد
اين گزارش در حالي است که رسانه هاي صهيونيست اعلام کرد: آمادگي وارد شدن به جنگ با سوريه را نداريم.
رسانه هاي رژيم صهيونيستي (شبکه کان) اعلام کرد: طبق بررسي هايي که کارشناسان اين شبکه انجام داده اند، جبهه داخلي در شمال (سرزمين هاي اشغالي) آمادگي وارد شدن به جنگ (با سوريه و يا لبنان) را ندارد.24 بهمن 1396 - 05:13:06 ب.ظ
AryaNews.com ©