نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
چرا بودجه پيشنهادي ترامپ جنجال به پا کرد؟
چرا بودجه پيشنهادي ترامپ جنجال به پا کرد؟
خبرگزاري آريا- بودجه پيشنهادي ترامپ با واکنش هاي منفي در آمريکا همراه بود.
به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري آريا به نقل از آسوشيتدپرس؛ دونالد ترامپ رئيس جمهور آمريکا، برنامه بودجه 4.4 تريليون دلاري خود را به کنگره ارائه کرد، برنامه اي که نشان از افزايش کسري بودجه دارد.
ترامپ از برنامه بودجه 4.4 تريليون دلاري خود براي سال آينده رونمايي کرد که بر خلاف برنامه اي که سال گذشته ارائه کرد، شامل کسري بودجه 1 تريليون دلاري خواهد شد.
افزايش کسري بودجه، بازتاب تاثير اصلاحات اساسي مالياتي سال گذشته است که براي کاهش درآمد ساليانه مالياتي فدرال برنامه ريزي شده بود. ارائه اين بودجه در روز دوشنبه، هنوز پيمان 300 ميليارد دلاري ميان دو حزب جمهوري خواه و دموکرات را که هفته گذشته ايجاد شد، منعکس نمي کند، پيماني که هدفش مخالفت با کل برنامه هاي ترامپ است.
در بودجه پيشنهادي ترامپ برنامه ريزي شده است تا درآمد سالانه مالياتي بين سال هاي 2018 تا 2027 به ميزان 3.7 تريليون دلار کاهش يابد.
با حضور جمهوري خواهان در واشنگتن، اين برنامه بودجه باعث مي شود تا کسري بودجه به شدت افزايش يابد، به طوريکه در سال 2019، کسري بودجه به 984 ميليارد دلار خواهد رسيد. ميزاني که نسبت به وعده هاي دولت آمريکا در سال گذشته، دو برابر شده است.
به گزارش آسوشيتدپرس از واشنگتن، جيسون فيورمن، مشاور ارشد اقتصادي رئيس جمهور آمريکا گفته است: «بسياري از برنامه هاي بودجه روساي جمهوري مختلف با بي اعتنايي روبرو شده است. ولي من انتظار دارم تا اينبار که بودجه کاملا بي ربط است، اين برنامه به کلي ناديده گرفته شود. در حقيقت، کنگره هفته گذشته قانوني تصويب کرد که اساسا اين بودجه را پيش از اينکه حتي ارائه شود، بي اثر کرده بود.»
با وجود اين، ميک مالواني که مسئول برنامه و بودجه کاخ سفيد است، يکشنبه گفته بود در صورت اجرا شدن بودجه جديد ترامپ، کسري بودجه در طول زمان مهار خواهد شد.
وي گفت: «اين بودجه، شرايط را بدتر نمي کند و باعث ايجاد تعادل مي شود. اين بودجه ما را از کسري بودجه تريليون دلار دور مي کند.»
در برنامه بودجه ترامپ، رشد سه درصدي، تداوم تورم پايين و نرخ سود کم در قبوض وزارت خزانه داري گنجانده شده است.
در همين حال شبکه تلويزيوني الميادين گزارش داد: پنتاگون اعلام کرد مبلغ پيشنهادي بودجه سال 2019 ششصد و هشتاد و شش ميليارد دلار است که هشتاد و نه ميليارد دلار آن به پشتيباني مالي از جنگ ها اختصاص داده شده است.
پنتاگون افزود: شش و نيم ميليارد دلار از بودجه سال 2019 براي مقابله با روسيه در اروپا اختصاص داده شده است.
وزارت دفاع آمريکا اعلام کرد: بودجه جديد اين امکان را به نيروي دريايي مي دهد که سال آينده ده يگان نظامي را به ناوگان هاي دريايي خود بيافزايد.
بودجه جديد اين امکان را فراهم مي آورد که در سال 2019، بيست و شش هزار نيروي جديد به استخدام نيروهاي مسلح آمريکا در آيند.

بودجه دولت ترامپ دچار ورشکستگي اخلاقي است
برني سندرز سناتور ايالت ورمونت بودجه دولت ترامپ را دچار ورشکستگي اخلاقي دانست که از فقرا حمايت نمي کند.
برني سندرز در صفحه توئيتري خود نوشت بودجه دونالد ترامپ رئيس جمهور آمريکا دچار ورشکستي اخلاقي است. اين بودجه چيزي جز ناديده گرفتن فقرا و انتقال گسترده ثروت از طبقه متوسط به يک درصد بالاي جامعه نيست.
سندرز افزود اگر شما از خود مي پرسيد دونالد ترامپ چگونه قصد دارد کاهش ماليات براي ميلياردرها و شرکت ها را تامين کند بايد بدانيد که او مي خواهد با کسر رقم يک تريليون و هشتصد ميليارد دلار از بيمه خدمات درماني و تامين اجتماعي اين کار را انجام دهد.

ثروتمندان جشن مي گيرند و فقرا قرباني مي شوند!
نانسي پلوسي هم گفت: با بودجه پيشنهادي ترامپ ثروتمندان جشن مي گيرند و فقرا قرباني مي شوند
 رهبر نمايندگان اقليت مجلس نمايندگان آمريکا ضمن انتقاد از بودجه پيشنهادي رئيس جمهور اين کشور تاکيد کرد ترامپ در اين بودجه فقرا را ناديده گرفته است.
پايگاه اينترنتي نانسي پلوسي، رهبر اقليت مجلس نمايندگان آمريکا بيانيه وي را درباره بودجه پيشنهادي ترامپ منتشر کرده است. در اين بيانيه آمده: لايحه بودجه نشان دهنده ارزش هاي ماست اما مجموعه ظالمانه وعده هاي عمل نشده رئيس جمهور و کاهش هاي چشمگير در نظر گرفته شده در بودجه پيشنهادي مبين آن است که وي براي آينده بزرگسالان، کودکان و خانواده هاي کارگر ارزشي قائل نشده است.
«پس از سرقت از آينده کودکان ما براي ثروتمندتر کردن شرکت ها و ثروتمندان با استفاده از برنامه مالياتي جمهوريخواهان، اکنون بودجه پيشنهادي کاخ سفيد به گونه اي طراحي شده که اين ظلم را تشديد مي کند.»
پلوسي تاکيد کرد: اصرار ملال آور رئيس جمهور در زمينه ناديده گرفتن وعده فراهم کردن مراقبت هاي بهداشتي ارزان قيمت و با کيفيت و تمرکز ظالمانه وي بر کاستن از سرمايه گذاري هاي ضروري براي تامين امنيت اقتصادي خانواده ها به شدت به تضعيف کشور منجر خواهد شد.
«پس از يک سال کامل لاف زدن هاي توخالي، رئيس جمهور در نهايت يک نقشه زيرساختي ضعيف را ارائه کرد که هيچ يک از نيازهاي جوامع آمريکايي در آن لحاظ نشده است. ترامپ قصد دارد عوارض حمل و نقل و بار مالي شهرها و ايالات را افزايش دهد، زيرساخت هاي حياتي ما را به هوس بازان وال استريت بفروشد و پادمان هايي را که براي حفظ امنيت مشتريان و پاکيزگي آب و هوا وضع شده اند، برهم زند.»
پلوسي تصريح کرد: اين درحالي است که در بودجه پيشنهادي ترامپ درواقع ميليادرها دلار از بودجه سرمايه گذاري هاي زيرساختي که مانع جاري شدن سيل مي شوند، جوامع روستايي را با هم متصل مي سازند و در سراسر کشور ايجاد اشتغال مي کنند، کاسته شده است.


24 بهمن 1396 - 04:41:03 ب.ظ
AryaNews.com ©