نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
رئيس ايدرو:
مردم از کيفيت خودروهاي داخلي ناراضي اند
مردم از کيفيت خودروهاي داخلي ناراضي اند
خبرگزاري آريا-رييس سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران گفت: اگرچه توليد خودرو در ايران توسعه يافته اما اين به معناي رضايت مندي مردم از توليدات داخلي نيست.
به گزارش خبرگزاري آريا، منصور معظمي که در پنجمين همايش صنعت خودرو سخن مي گفت با اشاره به کيفيت خوروهاي داخلي گفت : ما درحال حاضر در رتبه 15 يا 16 جهان از نظر حجم توليد خودرو هستيم اما هنوز نتوانسته ايم مشتريان داخلي را راضي نگه داريم.
وي مشکلات سيستم پولي و بانکي و بالا بودن نرخ سود تسهيلات را يکي از چالش هاي صنعت خودرو عنوان کرد و افزود: يکي ديگر از چالش هاي صنعت خودرو، نبود شفافيت در سهام بنگاه ها و دولتي بودن خودرو سازان است که مشارکت بخش خصوصي واقعي را در صنعت خودروي کشور محدود کرده است.
معظمي با بيان اينکه صنعت خودرو کشور 3 درصد از توليد ناخالص داخلي ما را تشکيل مي دهد گفت: صنعت خودرو يک صنعت پيشران است و اگر به حرکت درايد در اقتصاد کلان هم موثر خواهد بود.
وي با اشاره به فعاليت 1500 شرکت قطعه ساز درکشور گفت : امسال قطعه سازان ما 13 قرارداد همکاري با خودرو سازان خارجي منعقد کرده اند که اين مساله از ورود قطعه سازان ايراني به بازارهاي بين المللي حکايت دارد.
رييس سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران گفت : صنعت خودروي ايران در دو سال اخير با سرمايه گذاري هاي جديد مشترک با خودروسازان معتبر جهاني و سرمايه گذاري روي طراحي پلتفرمهاي جديد، گامي بلند به سمت جهاني شدن برداشته است و همراهي زنجيره تامين داخلي از توليد مواد اوليه مورد نياز تا طراحي و توليد قطعات و مجموعه هاي مورد نياز صنعت خودرو و لجستيک متناسب با آنها با شرکتهاي خودروسازي کشور، شرط لازم موفقيت در اين مسير خواهد بود.
وي با اشاره به طرح نوسازي ناوگان حمل و نقل عمومي و از رده خارج کردن خودروهاي قديمي و غير استاندارد گفت : با توليد سالانه بيش از 1٫7 ميليون دستگاه خودرو، که تا 8 سال ديگر به توليد سالانه 3 ميليون دستگاه خواهد رسيد، پتانسيل بالايي براي نوسازي و جايگزيني ناوگان فرسوده مسافري و تجاري در کشور وجود دارد و صنعت خودرو ايران، هم اکنون بدنبال جهش فناوري و توليد است و به اين ترتيب، صنعت خودروي ايران در چند سال آينده يکي از جذاب ترين پتانسيلهاي سرمايه گذاري خواهد بود.
24 بهمن 1396 - 11:09:04 ق.ظ
AryaNews.com ©