نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
نگاهي به غايبين بزرگ جام جهاني 2018؛ از ويدال و سانچز تا اوباميانگ و گرت بيل
نگاهي به غايبين بزرگ جام جهاني 2018؛ از ويدال و سانچز تا اوباميانگ و گرت بيل
خبرگزاري آريا- تنها چند بازي پلي آف براي کامل شدن تيم هاي صعود کننده به روسيه باقي مانده است. در اين بين ستاره هاي زيادي در دنيا فوتبال از حضور در جام جهاني بازماندند.
به گزارش سرويس ورزشي آريا، وقتي ديدارهاي پاياني و سرنوشت ساز تيم هاي پرتغال برابر سوئيس و آرژانتين مقابل اکوادور فرا رسيد، بسياري از فوتبال دوستان نگران جام جهاني بدون حضور مسي و رونالدو بودند. اما در آخر هر دو فوق ستاره موفق شدند با تيم هاي ملي خود به جام جهاني 2018 روسيه صعود کنند.
با اين حال، جام جهاني در غيبت بسياري از ستاره ها برگزار خواهد شد. بسياري از ستارگان بزرگ، عملاً تک‌ ستاره تيم ملي کشور خود هستند و ساير بازيکنان تيم ملي، فرسنگ‌ها از آنها فاصله دارند. گاهي هم قرعه سختِ دور مقدماتي، مربيگري نامناسب و يا يک علت هاي ديگر، باعث مي‌شود که ستارگاني بسيار درخشنده، مجبور شوند بازي‌هاي جام جهاني را در خانه ببينند. در ادامه نگاهي به غايبين بزرگ روسيه مي اندازيم.
يان اوبلاک (اسلووني)
دروازه بان شماره يک اتلتيکو مادريد، يکي از بهترين هاي حال حاضر در پست خود مي باشد و در طول 10 بازي مرحله مقدماتي همراه با اسلووني تنها 7 گل دريافت کرد. متأسفانه آنها در پايان تنها 12 امتياز کسب کردند و پشت سر انگليس، اسلواکي و اسکاتلند، در رده چهارم قرار گرفته و حذف شدند.
داويد آلابا (اتريش)
نااميدي حذف از مرحله گروهي رقابت هاي يورو 2016 اين بار در مرحله مقدماتي جام جهاني براي ستاره تيم بايرن مونيخ و تيم ملي اتريش تکرار شد، و آنها در گروه D مرحله مقدماتي پشت سر صربستان، جمهوري ايرلند و ولز به عنوان تيم چهارم حذف شدند.
ويرجيل فن دايک (هلند)
هلند که به فينال جام جهاني 2010 و نيمه نهايي جام جهاني 2014 رسيده بود، حالا بعد از يورو 2016، دومين تورنمنت بزرگ خود را هم از دست داد تا به دنبال اين اتفاق، آرين روبن، کاپيتان لاله هاي نارنجي از بازي هاي ملي خداحافظي کند. حالا مدافع مستعد تيم ساوتهمپتون نيز حضور در رقابت هاي جام جهاني را از دست داد تا منتظر تغييرات و اصلاحاتي در تيم ملي هلند باشد.
آرتورو ويدال (شيلي)
قلب تپنده شيلي در موفقيت هاي اخير اين تيم، که يکي از قهرمان هاي تيم بايرن مونيخ هم هست، بعد از ناکامي در راهيابي به جام جهاني، از بازي هاي ملي خداحافظي کرد.
ميرالم پيانيچ (بوسني)
هافبک خلاق يوونتوس نمي تواند مهارت هاي خود را در جام جهاني 2018 روسيه نيز به نمايش بگذارد. شکست عجيب ماه آگوست مقابل يونان به اين معني بود که يوناني ها پشت سر بلژيک جواز حضور در مرحله پلي آف را کسب کردند و بوسني نمي تواند در اين رقابت ها حضور پيدا کند.
الکسيس سانچز (شيلي)
او که قهرمان ملي شيليايي ها محسوب مي شود، با حذف شيلي، انتقادات زيادي را به جان خود و هم تيمي هايش خريد. او روز هاي سختي را در تيم باشگاهي نيز سپري مي کند و شايد به زودي به دنبال تغييرات باشد.
پير امريک اوباميانگ (گابن)
هر کاري که اين بازيکن در دورتموند انجام مي دهد، طلايي جلوه مي کند اما در تيم ملي او موفق نشد تا گابن را به جام جهاني برساند. گابن از گروه C مرحله مقدماتي در قاره آفريقا حذف شد تا تيم هاي مراکش و ساحل عاج راهي روسيه شوند.
گرت بيل (ولز)
بيل که عضو اصلي نسل طلايي ولز به حساب مي آمد و همراه با اين تيم تا نيمه نهايي يورو 2016 نيز پيش رفت و شگفتي ساز شدند، از حضور در جام جهاني محروم خواهد بود. ستاره تيم رئال مادريد به شکل بيرحمانه اي دو بازي آخر ولز در مرحله مقدماتي را به دليل مصدوميت از دست داد تا در ديدار پاياني مقابل ايرلند نتواند کمکي به تيمش بکند و حالا انتظار ولز براي تجربه دومين جام جهاني، 60 ساله خواهد شد.

20 مهر 1396 - 11:47:56 ق.ظ
AryaNews.com ©