نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
در نیمه اول امسال؛
درآمدهای مالیاتی از 138 هزار میلیارد عبور کرد
درآمدهای مالیاتی از 138 هزار میلیارد عبور کرد
خبرگزاری آریا - معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی ضمن بیان رشد 62 درصدی تحقق درآمدهای مالیاتی در نیمه اول سال جاری، عوامل موثر بر تحقق درآمدهای مالیاتی را نیز اعلام کرد.
به گزارش خبرگزاری آریا ، محمد مسیحی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در شش ماهه سال جاری بالغ بر 138 هزار میلیارد تومان درآمدهای مالیاتی وصول شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد 62 درصدی مواجه شده و بالغ بر 101 درصد درآمدهای مالیاتی پیش‌بینی شده در قانون بودجه محقق شده است. 
وی افزود: درحالیکه در شش ماهه سال گذشته سازمان امور مالیاتی از محل مالیات نقل‌وانتقال سهام در بازار سرمایه بالغ بر 10 هزار میلیارد تومان درآمد کسب کرد، در شش ماهه سال جاری این رقم به 3000 میلیارد تومان کاهش پیدا کرد. 
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی تمرکز بر پرونده‌های مهم مالیاتی، رصد تراکنش‌های بانکی مشکوک و مقابله با شرکت‌های صوری و کاغذی را در قالب برنامه مقابله با فرار مالیاتی، اجرای ماده 97 ( پذیرش خوداظهاری نزدیک به 50 درصد از فعالان اقتصادی)، تسهیل فرآیندهای مالیاتی و تغیبر رفتار مؤدیان مالیاتی را از جمله عوامل موثر در تحقق درآمدهای مالیاتی دانست.
-->
6 مهر 1400 - 12:02:56 ب.ظ
AryaNews.com ©