نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
رسیدگی به درخواست‌های کارگری در قزوین 16 درصد افزایش داشته است
رسیدگی به درخواست‌های کارگری در قزوین 16 درصد افزایش داشته است
خبرگزاری آریا - مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه گذشته، رسیدگی به درخواست‌های کارگری در استان 16 درصد رشد داشته است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین،رضا گروسی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه گذشته، رسیدگی به درخواست‌های کارگری در استان 16 درصد رشد داشته است. رضا گروسی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون هزار و 518 دادخواست کارگری مورد رسیدگی قرار گرفته که این تعداد در مدت مشابه قبل هزار و 309 مورد بوده است.
وی اضافه کرد: بیشترین میزان دادخواست‌های کارگری ثبت شده در استان متعلق به شهرستان قزوین با 780 مورد، البرز 309 و آبیک 257 مورد بوده و کمترین تعداد دادخواست ها هم در شهرستان آوج با 12 مورد ثبت شده است.
وی با اشاره به آرای هیات تشخیص، گفت: از ابتدای امسال، هزار و 377 رای در هیات‌های تشخیص استان صادر شده که 682 مورد آن مربوط به شهرستان قزوین، 378 مورد متعلق به شهرستان البرز و 168 رای مربوط به شهرستان آبیک بوده و بیشترین تعداد صدور آرای استان به این سه شهرستان اختصاص داشته است.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت:میزان صدور آرای هیات تشخیص با توجه به افزایش تعداد دادخواست ها در 6 ماهه سال جاری افزایش یافته و از هزار و 57 رای در نیمه نخست سال 99 به هزار و 377 فقره رای در مدت مشابه سال جاری رسیده است.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین در خصوص آرای سازشی در مراجع حل اختلاف کارگری استان قزوین، گفت:در این مدت 579 رای سازشی در ادارات کار استان صادر شده و برای حل مشکلات کارگری استان در کوتاه ترین زمان، اقدام لازم صورت گرفته است.
گروسی اضافه کرد:همچنین در این مدت، میانگین زمان رسیدگی در هیات تشخیص استان 28 روز و در هیات حل اختلاف استان 26 روز بوده است.
وی ادامه داد: در سال 99 به علت سامانه ای شدن رسیدگی ها به دادخواست های کارگری، مدت زمان رسیدگی در هیات تشخیص به 25 روز رسید که در سال 1400 به 28 روز افزایش پیدا کرد البته باید توجه کرد استاندارد مدت زمان رسیدگی به دادخواست ها در مراجع کارگری توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعیین می شود.
گروسی تصریح کرد: همچنین با توجه به اینکه امسال تعطیلات کرونایی هیات های کارگری استان نسبت به مدت مشابه قبل بیشتر شده ولیکن آمار میانگین مدت زمان رسیدگی در هیات حل اختلاف کاهشی بوده است.
استان قزوین 160 هزار کارگر دارد.
6 مهر 1400 11:40
کد خبر : 246,109
کلیدواژه ها: رسیدگی ,درخواست‌های کارگری , قزوین
نظرات بینندگان
6 مهر 1400 - 11:43:12 ق.ظ
AryaNews.com ©