نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
مدیرعامل پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس تأکید کرد:
بیدبلند خلیج‌فارس با ظرفیت کامل آماده سرویس‌دهی است
بیدبلند خلیج‌فارس با ظرفیت کامل آماده سرویس‌دهی است
خبرگزاری آریا - مدیرعامل پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس با تأکید بر اینکه این پالایشگاه با ظرفیت کامل آماده سرویس‌دهی است، گفت: با تأمین خوراک لازم، ظرفیت تولید این مجتمع از 40 درصد کنونی به 100 درصد می‌رسد.
به گزارش خبرنگار شانا، محمود امین‌نژاد امروز (پنجشنبه، دوم بهمن‌ماه) پس از آیین بهره‌برداری از پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس با بیان اینکه فعالیت این پالایشگاه با 40 درصد ظرفیت نشان‌دهنده این نیست که توان تولید صددرصدی ندارد، اظهار کرد: برخلاف دیگر پروژه‌ها که روند تولیدی شدن آن‌ها چندین ماه زمان می‌برد، این پالایشگاه جزو معدود پروژه‌هایی است که با ظرفیت 100 درصدی آماده سرویس‌دهی است.
وی به تامین خوراک پالایشگاه بیدبلند اشاره کرد و با بیان اینکه تامین خوراک یک موضوع بالادستی است، افزود: پالایشگاه بیدبلند در کمترین زمان ممکن و چهار روز پس از ورود خوراک اصلی به تولید رسید.
مدیرعامل پالایشگاه بیدبلند خلیج‌فارس ادامه داد: تا پایان امسال، این پالایشگاه به 50 درصد ظرفیت تولید خواهد رسید یعنی یک ردیف (ترین) از دو ردیف یک میلیارد فوت مکعبی این مجموعه به ظرفیت 100 درصدی می‌رسد.
امین‌نژاد با اشاره به اینکه بیدبلند خلیج فارس به تعمیرات اساسی ان‌جی‌ال‌ها، عملیاتی که پنج‌سال عقب افتاده، وارد شده است، گفت: با توافقاتی که انجام شده، هم‌اکنون اورهال ان‌جی‌ال 900 رسما به این شرکت واگذار شده و در حال خرید تجهیزات هستیم که تأثیر بسزایی در تأمین خوراک پالایشگاه بیدبلند دارد.
وی به طرح‌های نیمه‌تمام مانند پیش‌تراکم 900 و پیش‌تراکم 1000 و ... که به این شرکت واگذار شده اشاره و افزود: اخیرا حدود 800 میلیارد تومان برای ان‌جی‌ال‌هایی که دست این شرکت است، ال‌سی گشایش کردیم. با سرعت و با تمام توان، نخواهیم گذاشت که کمبود خوراک به عنوان یک نقطه ضعف برای بیدبلند باشد.
مدیرعامل پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس با تأکید بر اینکه این مجموعه، سومین پروژه دنیا در شرایط تحریم است، افزود: این پروژه 36 ماه پس از گشایش اعتبار اسنادی تکمیل شد.
امین‌نژاد با تأکید بر اینکه هم‌اکنون در این سرما و مشکلات گاز، 500 تن در ساعت متان به شبکه گاز سراسری تزریق می‌شود، اظهار کرد: این مجتمع در حدود 4 ماه گذشته، تاکنون 300 هزار تن C2+ تولید کرده‌ است که از این میزان، حدود 90 هزار تن اتان به پتروشیمی‌های ماهشهر منتقل شده است.
وی با یادآوری اینکه سیاست هلدینگ خلیج‌فارس در ابتدا این بود که برای ال‌پی‌جی بیدبلند از تاسیسات بندرامام استفاده کند، گفت: با جدی شدن بحث ان‌جی‌ال‌های 3200، قرار شد، مخازن بیدبلند در ماهشهر اجرا شود که براساس برنامه در حال اجراست و امیدواریم خردادماه 1400 به بهره‌برداری برسد.
2 بهمن 1399 - 05:38:38 ب.ظ
AryaNews.com ©