نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس سومین ابرپروژه جهان در 2020
پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس سومین ابرپروژه جهان در 2020
خبرگزاری آریا - معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهوری نوشت: ابَرپروژه‌ بیدبلند خلیج فارس در ایام تحریم، هرگز بر زمین نماند و در سال 2020 به عنوان سومین ابرپروژه‌ جهان معرفی شد.
به گزارش شانا، علیرضا معزی امروز (پنجشنبه، دوم بهمن‌ماه) در صفحه شخصی خود در توئیتر درباره افتتاح پالایشگاه گازی بیدبلند خلیج فارس نوشت:
«امروز یک روز تاریخی برای صنعت نفت و گاز ایران است. ابَرپروژه‌ بیدبلند خلیج فارس، جهش بالابلند وطن در تولید، استفاده از فرصت‌ها و گشایش‌ها و ایستادگی در برابر تحریم‌هاست. آرزوی دیرین تبدیل گازهای مشعل به خوراک پالایشگاه در دولت دوازدهم تحقق یافت.
82 درصد پالایشگاه گازی بیدبلند خلیج‌فارس در دولت تدبیر و امید بنا شد. پروژه‌ای دوست‌دار محیط‌زیست که در فرصت مغتنم برجام اعتبار و تجهیزات اساسی‌اش تامین شد و در ایام تحریم، هرگز بر زمین نماند و نماد ایستادگی در جنگ اقتصادی شد و در 2020 به عنوان سومین ابرپروژه‌ جهان معرفی شد.
مراحل نصب و راه‌اندازی این ابَرپروژه و همچنین تامین داخلی بسیاری از تجهیزات آن در روزگار تحریم به سرانجام رسید و اینک در روزی که ترامپ، بانی ظالمانه‌ترین تحریم‌های ضد ایرانی از قدرت کنار رفته، نمادهای ایستادگی ایران چون بیدبلند خلیج فارس، یک به یک سر بر می‌آورند.»
2 بهمن 1399 - 04:19:01 ب.ظ
AryaNews.com ©