نسخه موبایل خبرگزاری آریا
به نسخه موبایل خبرگزاری آریا خوش آمدید.
--| مشاهده سایت اصلی خبرگزاری آریا |--
نسخه موبایل خبرگزاری آریا نسخه موبایل خبرگزاری آریا
تزریق 34 میلیارد دلار پول نقد توسط بانک مرکزی چین
تزریق 34 میلیارد دلار پول نقد توسط بانک مرکزی چین
خبرگزاری آریا - بانک مرکزی چین طی هفته گذشته به منظور حفظ نقدینگی به اندازه معقول و کافی به سیستم بانکی این کشور از طریق عملیات بازار آزاد، 230 میلیارد یوان (حدود 33.63 میلیارد دلار آمریکا) پول نقد تزریق کرد.
به گزارش خبرگزاری آریا ، بانک مرکزی چین طی هفته گذشته به منظور حفظ نقدینگی به اندازه معقول و کافی به سیستم بانکی این کشور از طریق عملیات بازار آزاد، 230 میلیارد یوان (حدود 33.63 میلیارد دلار آمریکا) پول نقد به بازارهای این کشور تزریق کرد.
بانک مرکزی جمهوری خلق چین از 7 تا 11 سپتامبر 620 میلیارد یوان نقدینگی را از طریق توافقنامه‌های بازخرید معکوس به بازارها تزریق کرده و 390 میلیارد یوان را نیز از این بازارها پس گرفته است چرا که به همان میزان مدت توافقنامه های بازخرید معکوس پایان یافته و موعد بازپرداخت آن فرارسیده بود.
توافقنامه بازخرید معکوس فرآیندی است که در آن بانک مرکزی اوراق بهادار را از بانکهای تجاری از طریق مناقصه خریداری می کند و توافق می کند که مجدداً آنها را در آینده به فروش برساند.
بانک مرکزی چین به مدت 26 روز معاملاتی متوالی، توافق های بازخرید معکوس هفت روزه را حفظ کرده است که به گفته تحلیلگران، هدف آن تأمین نقدینگی بازار برای تأمین تقاضای نقدی از افزایش انتشار اوراق است.
دولت چین متعهد شده است که یک سیاست پولی محتاطانه را به روشی انعطاف پذیرتر و مناسب دنبال کند.
بانک مرکزی این کشور در گزارش سیاست پولی سه ماهه دوم خود اعلام کرد که سیاست پولی را انعطاف پذیرتر و هدفمندتر می کند تا تعادل بلندمدتی را بین تثبیت رشد و جلوگیری از خطرات اقتصادی ایجاد کند.
-->
24 شهريور 1399 - 04:20:05 ب.ظ
AryaNews.com ©